Сабақтың
тақырыбы: Сафуан Шаймерденов Қар
Сабақтың
мақсаты: Табиғат құбылыстары жөнінде түсінік бере отырып,қар жөнінде
жан-жақты мағлұмат беріп,білімдерін арттыру.
Сабақтың
міндеттері: мәнерлеп оқуға;өз ойларын ортаға салуға;шығарма жазуға;
берілген тақырыпта мақал айтуға; дыбыстық талдау жасауға машықтандыру;
Ресурстар: АКТ,
маркерлер,бетшелер,күлегештер, шырша,ойыншықтар,
Пәнаралық
байланыс: дүниетану,қазақ тілі, музыка , бейнелеу
Сабақтың түрі:
аралас сабақ
Сабақтың әдісі:
диалогтік оқыту
Сабақта
қолданылатын модульдер: ОмОжт, СТО, ОүБжОБ, АКТ, ЖЕСОжО
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру
1. Ынтымақтастық
атмосферасын құру
Алақанды
ашайық,
Күннің
нұрын алайық,
Жүрекке
жылу салайық,
Жиналған
жылы шуақты
Бір
–бірімізге шашайық.
2. Топқа
бөліну (шырша ойыншықтары бойынша-сары,көк,қызыл)
3. Бағалау
түрлеріне тоқталу
4. Үй
тапсырмасын тексеру
С.Сейфуллин
Қызыл шұнақ өлеңін жатқа сұрау
Жаңа сабақ
тақырыбын ашу үшін сөзжұмбақ шешу
1. Шелек
қалпақ басында,
Сәбіз
екен танауы.
Қолдан
соғар балалар
Тауып
көрші,сен оны.
2. Қолы
жоқ сурет салады,
Тісі
жоқ тістеп алады.
3. Терезеге
қонады,
Әсем
ою салады.
а
|
қ
|
қ
|
а
|
л
|
а
|
|
а
|
я
|
з
|
|
қ
|
ы
|
р
|
а
|
у
|
ІІ. Тұсаукесер
1. Қызығушылық
ояту «Қар туралы қызық мәліметтер» видеоролик
2. Ассоциация
Ақ мамық
Үлпілдек ҚАР тез ериді
Жеңіл пішіні әр түрлі
ІІІ. Негізгі бөлім
23
желтоқсан
Сафуан
Шаймерденов
Қар
Қар –снег-
snow
1. Галереяға
саяхат (автор туралы түсінік беру)
Сафуан Шаймерденов-1922 жылы
15 сәуірде , Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Амангелді ауылында
дүниеге келген. Орта мектепті бітірген соң, өз ауылының орталау мектебінде
біршама уақыт мұғалім болды.1950 жылы ҚазМУ-дің филология факультетін үздік
бітірді. «Болашаққа жол» атты алғашқы романы 1953 жылы жарық көрді.1992 жылы
Қазақстан Республикасының Халық жазушысы құрметті атағына ие болды. “Құрмет
белгісі” орденімен және бірнеше медальдармен марапатталған .23 ақпанда 2007
жылы қайтыс болған.
2. Мәтінді
аудиожазбадан тыңдау
3. Іштей
оқу
4. Бөлімдер
бойынша әр топтан 1 оқушыға оқыту
5. Бөлімдер
бойынша сұрақ-жауап
1-топ
Тұрар қайда келді?
Терезеден не көрінді?
Не жауып тұр?
Қар жапалақтары неге
ұқсайды?
2-топ
Айнала қалай өзгерді?
Қарауытып не көрінеді?
Шарбақ қадалары
қандай?
Тұрар қандай әсерде
болды?
3-топ
Тұрар не істеді?
Қар жапалақтары қандай?
Тұрардың есіне не
түсті?
Ол қайда шықты?
6. Әр
топтан 1 оқушы бөлімді мазмұндау.
7. Сергіту
сәті
8. «Кім
шапшаң?» ойыны
1-топ- Қар сөзіне
дыбыстық талдау жасау
2-топ- Қар сөзін
қатыстырып сөйлем құрау
3-топ- Қар неге жатады?
9. Топтық
тапсырмалар
1-топ – Мәтін мазмұны
бойынша сурет салу
2-топ – Қыс тақырыбына
шығарма жазу
3-топ
– Мақал-мәтелдің жалғасын табу.
ІҮ. Қорытынды
Не білдік? Не
үйрендік?
Үй жұмысы: Қар
(мазмұны)
Кері байланыс
(шыршаға ойыншықтар ілу)
Бағалау