Сабақ:
әдебиеттік оқу
Тақырып: Төрт түлік туралы жырлар
|
Мектеп:
Амангелді атындағы жалпы орта мектебі
|
Күні:
.
|
Мұғалімнің
есімі:Малтаева Л
|
Сынып:
3-сынып
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ
негізделген оқу мақсаты :
|
Халық ауыз әдебиетінің бір түрі төрт түлік туралы
жырларды мәнерлеп , түсініп оқу оқу , талдау, салыстыру
|
Сабақ
мақсаттары:
|
Барлық оқушылар: «Төрт түлік туралы жырларды оқиды
|
Оқушылардың басым бөлігі: төрт түлікті сипаттайды, талдайды
|
Кейбір оқушылар: төрт
түлікті салыстырады.ерекшеліктерін табады
|
Алдыңғы
оқу
|
Бесік жыры
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыт 45 минут
|
Жоспарланған
жаттығулар
|
Ресурстар
|
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Топқа
бөлу.
Басталуы
10
минут
Қызығушылық
тарын
ояту
|
Шаттық шеңберін құру
Балаларды топтастыру/мозайка/
Үйге берілген тапсырма « Бесік жырын»
жатқа айтқызу.
«Сұрақтар қобдишасы»(ДО) әдісі.
Бесік жырын не үшін айтады?
Анасы баласын жақсы көру
сезімін қандай сөздермен білдіреді?
Анасы баласының қандай болғанын
қалайды?
«Тұжырымдамалы карта»
әдісі постер жазу
«Миға шабуыл» (СТО)
сұрақтары:
Қандай бөлімді аяқтадық?
Бұл бөлімде қандай
шығармалармен таныстық?
қандай бөлімді бастадық?
Халық ауыз әдебиеті түрлерін
санамалап айтқызу
|
Суретті
кеспелер
Сұрақтар
топтамасы
Кеспелер
постер
суреттер
Сұрақтар
топтамасы
|
Ортасы
25
минут
Оқулықпен
жұмыс
Сергіту
сәті
|
Жаңа
сабақ.
«Конверттегі
сөз» әдісі
Жұмбақтар
шешу арқылы сабақ тақырыбын табады.
Презентациямен
жұмыс «Төрт түлік туралы жырлар»(АКТ)
«Торы
құлын» өлеңін түсініп оқиды,
«Қарлы
кесек» әдісі(
ДТ) арқылы құлынды сипаттайды. Кеспе қағазға сәйкестендіріп жазады.
Топтық
жұмыс
«Сиыр»,
« Қой», « Ешкі» өлеңдерін үш топ мәнерлеп түсініп оқиды.
« Фишбоун»
(балық қаңқасы)(ЖЕ) әдісі бойынша төрт түлікті сипаттайды, пайдасын
жазып көрсетеді
«Әлқисса»
әуеніне қимылдар жасау
|
конверт
АКТ
Оқулық
қағаз
қалам
қағаз
АКТ
|
Аяқталуы
10
минут
Қортындылау.
Бағалау
|
«
Бес жолды өлең» әдісі (ДТ)бойынша оқушылар жаңа тақырыпты пысықтайды.
« Сөздер
банкі» әдісі төрт түлік атаулары болатын сөздерді ажырату, сәйкесінше
суреттерге жапсыру
«Нені
есте сақтадық»?
Нені білдім? Нені білмейді екенмін? Бүгінгі сабақтан алған
әсерім? Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойын стикерге жазып, тақтаға
іледі
«Табыс баспалдағы» әдісі арқылы бағаланады.
|
Кеспелер
|
|
Сабақтан
соң мұғалім келесі сабақты кері байланыс арқылы жоспарлау мақсатында беріледі
|
Саралау-
Сізқосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Сіз
қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделенліруді қалай жоспарлайсыз?
|
|
Пән
аралық байланыс
Қауіпсіздік
және еңбекті қорғау ережелері АКТ мен байланыс
|
|
Қалыптастырушы
бағалау. «Табыс баспалдағы» әдісі арқылы бағаланады
|
АКТ
қолданғанда
|
Рефлексия
Сабақ/
оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін
оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау
жоспарлары тиімді болдыма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма
қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
|
|
Қорытынды бағамдау,
Қандай екі нәрсе табысты
болды (оқытуда да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты
жақсарта алда (оқытуда да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
сабақ барысында мен сынып
немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге
көмектесетін не білдім?
|
|
|
|
|
|
|
|