Сабақтың
номері 8
|
Сынып 5
Кезеңі 1
|
Бала саны:
|
Пәні: информатика
|
Мұғалім аты жөні: Байдарманова Л.Н.
Умирбекова И.
|
Жоқтар
|
Сынып жетекшісі
|
Сабақтың тақырыбы
|
Операциялық жүйе ұғымы
|
Сабақтың мақсаты
|
Операциялық жүйе ұғымын және оның түрлерін, қызметін,
версияларын білдіру.
|
Күтілетін нәтиже
|
Операциялық жүйені ажырата алуы және қызметтері арқылы анықтай
алуы керек.
|
Қолданылатын ресурстар
|
үлестірме қағаздар, тестілеу бағдарламасы, таймер, проектор,
интерактивті тақта
|
Мақсатқа жетудегі сабақ модульдері
|
Кіріспе
жағымды психологиялық ахуал
|
Білім өзектілігін дәйектеу
|
Жаңа материал оқу
|
Проблемаларды талқылау және шешу
|
Оқу есептерін шешу
|
Бақылау және кері байланыс
|
Сұрақтар құрастыру мен оларды қоя білу дағдылары
|
Қолданылатын стратегиялар
|
Адам атының мағынасы, сергіту
|
Миға шабуыл
|
Мәнмәтінмен жұмыс
|
Жұптық және топтық тапсырмалар
|
Үлестірме қағаздармен жұмыс Activote
|
Рефлексия
Жиынтық қалыптастырушы
|
Түймедақ
|
Сабақтың жоспары
|
1 Ұйымдастыру 2 Топқа бөлу 3Миға шабуыл
Қауіпсіздік ережелеріне тапсырма 4 Мәтінмен жұмыс 5 Дәптермен жұмыс Сергіту 6 Түймедақ 7 Үлестірме қағаздармен жұмыс 8 Қорытындылау Компьютерлік тест Activote 9 Рефлексия
|
Сабақтың барысы кезеңдері мен уақыттары тапсырмалары
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Блум
|
Пайдаланыл-ған ресурс
|
Бағалау
|
Ескертулер
Өзгерістер мен қолд. Страт. Тиімд.
|
АВС әрекеті
Сөйлеуі мен өз ойын дәйектей алу
Оқушының жазу сауаттылығы тәртібі, ынтасы,
|
Ұйымдастыру
2 минут
|
Жоқтарды белгілеу, үй жұмысын тексеру
|
Алтын ережелерді жазу
Тақтаны сүрту
|
|
Журнал
ереже
|
|
|
|
Топқа бөлу
қайталау
3 минут
|
Аттарының мәнін және оны кім қойғанын айтқызу
|
Қалыптастырушы бағалауы керек
|
ахуал
|
Тамаша
Бәрекелді
Өте керемет
Әдемі
Таңқаларлық
|
|
|
|
Миға шабуыл 8 минут
|
Біз ОЖ болмаса не істер едік?
ОЖ ны қалай түсінеміз?
|
Түймедақ сұрақтарын құрастыру
|
Білу
|
кітап Тірек материалдар
|
Қара жәшік ішіндегі жұмыс
|
|
|
Қауіпсіздік ережелерін ескерту
3 минут
|
Қауіпсіздік ережелері туралы тест тапсырма орындау
|
Жауап береді немесе дұрыстығын растайды
|
|
Жарайсыңдар
Тамаша
Білгір
Тапқыр
|
Жиынтық бағалау
|
|
|
Мәтінмен жұмыс
|
Сабақтың мәнмәтінін дауыстап және жұптаса оқыту.
Не оқыдың?
Не түсіндің?
Қай сөйлем маңызды?
|
Керекті және маңызды сөйлемді қаламмен сызып отыру.
Сұрақтарға жауап беру.
|
|
Кітап
|
Тамаша ж
Құрметке лайық оқушы
Толықтырсаң дұрыс болар еді
Тағы ойланып көрші
|
|
|
Дәптермен жұмыс
Топтық тапсырмалар орындау
5 минут
|
тапсырмалар тарату
Әр топқа тапсырмалар мен тірек материалдар таратып береді
|
тақырыптар бойынша практикалық тапсырмаларды орындап
тұжырымдайды
|
Түсіну
|
Дәптер
Үлестірме
|
Жазуы көркем
Жазуы тиянақты
Дәптері таза
|
|
|
Сергіту
3 минут
|
билейді
|
Орындарынан тұрып билейді
|
|
видео
|
|
|
|
Түймедақ жауаптарын толықтыру
|
Сұрақтарды әр топқа бөлу
|
Сұраққа жауап береді
|
|
Түймедақ оқушылар құрған
|
Жарайсыңдар
Тамаша
Білгір
Тапқыр
|
|
|
Үлестірме қағаздармен жұмыс практика
|
Үлестірме қағаздағы тапсырмаларды орындауға нұсқаулық айту
|
Тапсырманы орындау
Өзін бағалалау
|
|
Компьютерде жұмыс ОЖ
|
1 Сенің қолыңнан келеді
2 Мақсатқа жетуіңе бір қадам қалды
3 Сен жеңімпазсың
|
|
|
Тестілеу жұмыс
7 минут
|
Активборд таратылады
|
Сұрақтарға жауап береді
|
қолдану
|
ОЖ ға арналған тест
|
Жиынтық бағалау
|
|
|
Рефлексия
Қорытындылау
2 минут
|
Ұсыныс. Тілек. Ұнағаны. Қиналғаны.
|
Рефлексия жазу
|
|
Не ұнады?
Не үйрендің?
Нені қалар едің?
|
|
|
|
Бағалау парағы
Үй тапсырмасы
2 минут
|
Қалыптастырушылық бағалау мен дискриптор арқылы бағалау
|
Үйге тапсырмасын жазады
|
|
90-100 бес
70-90 торт
40-70 уш
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|