Инфоурок / Информатика / Другие методич. материалы / Қысқа мерзімді жоспар. "Паскаль программалау тілі және құрылымы"

Қысқа мерзімді жоспар. "Паскаль программалау тілі және құрылымы"



Московские документы для аттестации!

124 курса профессиональной переподготовки от 4 795 руб.
274 курса повышения квалификации от 1 225 руб.

Для выбора курса воспользуйтесь поиском на сайте KURSY.ORG


Вы получите официальный Диплом или Удостоверение установленного образца в соответствии с требованиями государства (образовательная Лицензия № 038767 выдана ООО "Столичный учебный центр" Департаментом образования города МОСКВА).

ДИПЛОМ от Столичного учебного центра: KURSY.ORG


библиотека
материалов

Оңтүстік Қазақстан облысыD:\Жаңаи жыл 2012\Райхан\dgrfg.jpg

Шардара ауданы

"Сырдария" жалпы орта мектебінің

информатика пәнінің мұғалімі

Кубеева Гульбану Закировна


Қысқа мерзімді жоспарлау. Пән мұғалімі: Кубеева Г.

Күні: 15.12.15 ж

Пәні: Информатика

Сыныбы: 7 "Б"

Сабақтың тақырыбы

Паскаль программалау тілі және құрылымы.

Сабақтың мақсаты

Паскаль программалау тілімен танысады. Программаның құрылымымен танысып, қарапайым программаны жазып үйренеді. Ұшқырлыққа, ойын тез жинақтауға, топта жұмыс істеуге дағдыланады.

Оқытудың нәтижелері

Паскаль программалау тілінің құрылымымен, программалау тілінің программасымен танысады.

  • Достарымен еркін қарым-қатынасқа түседі

  • Өз ойын қорғай алады

  • Шығармашылықпен жұмыс істей алады


Негізгі дерек-көздер

Кеспе қағаздар, Плакат, Маркер, Стикер, Смайлик, Бағалау парақшасы

Модульдің кіріктірілуі

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту және оқудағы үшін бағалау, Ақпараттық-коммуникативтік технологияларды оқыту, Оқушыларды жас ерекшелігіне сәйкес оқыту және оқу, Оқытудағы басқару және көшбасшылық.

Сабақ барысы

Сабақ бөлімінің кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс - әрекеті

Оқушының іс - әрекеті

Бағалау

Ресурстар, көрнекіліктер





Кіріспе







2 минут



















2 минут



























7 минут
























Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Қоңыраудан кейін амандасып, оқушыларды бір шеңбер бойымен тұрғызып, алдағы 16 желтоқсан тәуелсіздік мерекесі жайлы сөз айтылады. Іс-әрекеттердің шынайы орындалуын қадағалаймын



Топқа бөлу. "Себеттегі сыйлық" әдісі арқылы 2 топқа бөлінуін қадағалаймын.





















Үй тапсырмасын сұрау.

"Дауылға қарсы тұру" әдісі бойынша өткен сабақта өтілген тақырыптан сұрақ қою арқылы үй тапсырмасын қайталаймыз.

Бағалау парағына топ басшы топ мүшелерін бағалап отыруына нұсқау беремін.

Өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында екі топқа формула беремін.

І топ: У=х2+3 мәнін есептеудің блок-схемасын құру қажет.

ІІ топ: У= а+в формуласы бойынша алгоритмнің блок-схемасын құру қажет.


Құрылған шеңберде оқушылар тәуелсіздік туралы айтып, бүгінгі сабақта алға қойған мақсаттарын, яғни ұрандарын айтады.



Болашақтың ұрпағымыз білімді,

Бүгінгі сабақта көрсетпекпіз мектепте алған білімді.

Тапқырлық таныту мақсатымыз,

Біліммен шықсын тек жақсы атымыз. 









Себетте жазу құралында стикерлерге СТО әдісі арқылы"Бірлік, бекінген, күшті, төрткүл" деген сан есімдер берілген. Балалар осы сөздерді қандай жайт біріктіретінін айтып, 2 топқа бөлінеді.

G:\семинар фото\20151215_100747.jpgC:\Users\user\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\IMG-20151209-WA0008.jpg





Сұраққа жауап беру арқылы, өткен тақырыпты естеріне түсіреді.

hello_html_5e8de485.gifhello_html_51162073.gif

Топ басшы топтағы оқушыларды смайликтер арқылы бағалап отырады.



Екі топтан бір оқушыдан шығып, тақтаға берілген формуланың блок-схемасын құрып көрсетеді.

G:\семинар фото\20151215_101552.jpg























































Топтық бағалау. Смайлик

термен

форматив

ті бағалау




































































Себет, жазуға арналған құралдар.























Смайликтер, бағалау парақшасы, дәптер, тақтамен жұмыс.

Жаңа сабақтың танысты

рылымы

3 минут



















5 минут

Оқулықтағы суреттерді пайдаланып, сұрақтар қою арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашамын.



Бағалау парағына топ басшы топ мүшелерін бағалап отыруына нұсқау беремін.



Электрондық оқулықтан жаңа сабақ жайлы мәлімет көрсетемін және таныстырып өтемін.

http://stixi-poeti.ru/upload/video/thumbs/medium/8/7/3/fdd505e3de7cb30b9ab273ae3ef2baf8.jpgNiklaus Wirth (Никлаус Вирт)

Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады.



Екі топ электрондық оқулықтан сабақ көреді, оқулықтағы мәліметтерге сүйене отырып, жаңа сабақты меңгереді.

Топтық бағалау. Смайлик

термен

форматив

ті бағалау

Бағалау парақшасы, смайликтер, плакат, маркер, дәптер, оқулық.

Жаңа сабақты қолдану

5 минут























3 минут

































10 минут

"Өзара бірін-бірі үйрету" әдісі бойынша оқулықтағы мәтінмен жұмыс жасап, кластер құру.

















Сергіту сәті.

"Екі қолды жұмысқа жұмылдыру". Бұл ойсергектің мақсаты келесідей:Әдетте оң қолымен жұмыс жасайтындардың миының сол жақ жарты шары жұмысқа жұмылдырылады да, ал оң жағы жұмысқа белсене араласпайды. Екі қолмен бір мезгілде әртүрлі әрекеттер жасағанда, мидың екі жағы да іске жұмылады екен.



Жеке жұмыс.

Компьютерде өздерінің тегі және есімдері шығатын программа құру.

Бағалау парағына топ басшы топ мүшелерін бағалап отыруына нұсқау беремін.

Екі топ оқулықтарындағы берілген тапсырманы оқып, кластер жасап, қорғайды.

G:\семинар фото\20151215_102806.jpg G:\семинар фото\20151215_102433.jpg



Оқушылар екі қолына да қаламсап алып, бір мезгілде екі қолымен келесідей әрекеттерді атқарады:

1. Оң қолымен үшбұрыш, ал сол қолымен төрт бұрыш салады.

2. Оң қолымен шеңбер, ал сол қолымен үш бұрыш салады.

3. Оң қолымен өзінің есімін, ал сол қолымен фамилиясын жазады.



















Компьютермен жұмыс жасап өз білімін толықтырады. Екі топта берілген тапсырма бойынша программа түзеді. Оқушылар жеке-жеке компьютерде жұмыс жасайды. C:\Users\user\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\IMG-20151209-WA0034.jpg

Топ басшы топтағы оқушыларды бағалап отырады.

Топтық бағалау. Смайлик

термен

форматив

ті бағалау



















































Топтық бағалау. Смайлик

термен

форматив

ті бағалау

Бағалау парақшасы, смайликтер, плакат, маркер, стикерлер, дәптер, оқулық.

















А4 парағы, қаламсап.





























Компьютер, оқулық, бағалау парақшасы, смайликтер.


Жаңа сабақты қорытын

дылау

3 минут








Алған білімдерін тексеру үшін, сабақты бекіту мақсатында екі топқа сұрақтар қоямын.


Екі топ берілген сұрақтарға жауап береді.


Топтық бағалау. Смайлик

термен

форматив

ті бағалау



2 минут

Бағалау. Топтық бағалау жүргіземін.Смайликтермен формативті бағалаймын.

Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, топ басшысы топ мүшелерін бағалайды. Топ басшы топ мүшелерінің бағаларын есептеп айтады.


Бағалау парағы, смайликтер.


2 минут

Рефлексия. "Ойлаудың бес гүлі " бүгінгі сабақта не білгенін, көңіл-күйін, сұрақтарын жазып іледі.

Не білгенін, көңіл-күйін, сұрақтарын гүлге түсіріп, рефлексия парағына іледі.

G:\семинар фото\20151215_104915.jpgG:\семинар фото\20151215_104927.jpg


Рефлексия плакаты, гүлдер.


1 минут

Үйге тапсырма беру.

Паскаль программалау тілі және құрылымы.

Күнделікке жазып алады.


Күнделік.





Очень низкие цены на курсы переподготовки от Московского учебного центра для педагогов

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 65% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: KURSY.ORG

