Қазақ
тілі
Сабақтың
тақырыбы: Зат есім
|
Мұғалімнің
аты-жөні:
Күні:
|
СЫНЫП: 2Ж
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны:
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары
|
2.1.5.1;
Аудиобейнежазба мазмұнына өз ойын білдіру
2.4.2.3;Сөз
таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату
2.2.3.1;
Мәтін мазмұнын анықтауға бағыттал ған сұрақтар құрастыру және жауап беру
|
Сабақ нәтижесі:
|
Оқушылардың
барлығы мынаны орындай алады.
Зат
есім туралы ережені біледі. Сұрақ қоя алады.. Наурыз туралы түсінігі бар
Оқушылардың
көбісі мынаны орындай алады.
Өзара
сұрақ қойыпжауап бере алады. Болжам жасай отырып мәтінге ат қоя алады.
Оқушылардың
кейбіреуі мынаны орындай алады:
Сурет бойынша әңгіме
құрастырады, өзойын топта дәлелдей алады. Жаңа сөздердің мағынасын
түсіндіреді.
|
Бағалау
критерийі
|
Аудиобейнежазба
мазмұнына өз ойын білдіреді
Сөз
таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажыратады
Мәтін
мазмұнын анықтауға бағыттал ған сұрақтар құрастырады және жауап береді
|
Тілдік
мақсаттар
|
Тыңдалым: аудиожазба арқылы
тыңдағанын болжамдайды
Айтылым: Сурет бойынша өзара
талдау жүргізіп дәлелдейді
Жазылым: Сөйлем құрастырады.
Сөздерден сөз құрайды
Оқылым: Топ алдындақұрастырған
сөйлемдерін оқиды.
Терминдер: Наурыз көже, Наурыз
мерекесі
Диалогқа
түсетін сөз тіркестері.
Зат есім деген не?
(сұрақ-жауап)
--Қазақ ұлтының
қандай салт-дәстүрлерін білесіңдер? Бұған дейін қандай салт қандай
салт дәстүрлер жайлы әңгімеледік?-
|
Пәнаралық
байланыс
|
жаратылыстану,
көркем еңбек, әдебиеттік оқу, музыка
|
Алдыңғы
оқу
|
Наурыз
мерекесі туралы біледі.
|
Сабақтың
жоспары
|
Жоспарланған уақыт
|
Сабақ барысы :
|
Жұмыс түрлері
|
Басталуы
|
Психологиялық
ахуал қалыптастыру:
АНА
ТІЛІҢ –АРЫҢ БҰЛ,
ҰЯТЫҢ
БОП ТҰР БЕТТЕ.
ӨЗГЕ
ТІЛДІҢ БӘРІН БІЛ,
ӨЗ
ТІЛІҢДІ ҚҰРМЕТТЕ ! (Қадір Мырзаәлі)
Үй
тапсырмасын тексеру
Тәуелсіздік сөзіне сөз
құрастырғандығын? . оқыту, мағынасын ашу
-Зат есім деген
не? (сұрақ-жауап)
--Қазақ ұлтының
қандай салт-дәстүрлерін білесіңдер? Бұған дейін қандай салт дәстүрлер жайлы
әңгімеледік?-
(МК;Ұ)Аудиожазба
бойынша өз ойын білдіру
|
Аудиожазба (ютуб)
|
Жаңа білім
|
Білу
және түсіну
(МК.Т;Қ;)
"Суретті әңгіме" стратегиясы Сурет бойынша әңгіме құрату
-Дескриптор:
Суретте
бейнеленген сәттің алдында не болғанын және суреттегі сәттен кейін не
болатынын болжайды
Топта
талқылап әңгімелейді
"Автор
орындығы" стратегиясы бойыншатопта жариялайды
Бағалау
"Өзара
бағалау" Бағдаршам әдісі
Адамға қатысты сөздерге
кім? кімдер?, заттар мен жануарларға не? нелер? деген сұрақ қойылады.
|
ТЖ
Видеоюжет
Оқулықпен жұмыс
|
Ортасы
|
Қолдану.
(МК;Жұппен)25-жаттығу.
Мәтінді түсініп оқып, негізгі ойды анықтату. Мәтінге ат қою
Сұрақ-жауап
әдісі
–
Наурызкөже деген не, ата?
–
Наурызкөже деген – жеті түрлі дән салып жасаған өте дәмді көже.
–
Ата, наурызкөжені неге ішеміз? –
–
Наурыз көже ішкен соң көне жыл бітіп, жаңа жыл басталады. Наурызкөже ішкен
адам бір жасқа үлкейеді,
Серік Нұғыма
Дескриптор:
Мәтінді
түсініп оқиды
Мәтін
мазмұны бойынша бір біріне сұрақтар қояды
Мәтінге
ат қояды
Бағалау "Басбармақ!
арқылы"
Өз
бетімен жұмыс
26-жаттығу.
Өлеңді көшіріп жаз.
Наурыз
құтты болса екен,
Жерге
ырыс толса екен! Құл-Керім Елемес
Дескриптор:
Көркем
жазады
Таза
жазады.
Бағалау
"Өзара
бағалау" күлегештер арқылы
|
|
Сергіту сәті
|
Сергіту сәті «Қара
жорға»
|
Видеожазба
|
Сабақты бекіту
|
(МК; Жұппен)
27-жаттығу. Оңнан солға
қарай оқығанда жаңа сөз шығатын сөздерді теріп
жаз.
Қолғанат есек
төс қысым
ұршық
құлақ шұлық нарық
тымақ
керік кіші бақа
Дескриптор:
Жаңа сөз шығатын сөздерді
теріп жазады
Сол сөздерге сұрақ қояды
Бір сөзге қатыстырып
сқйлем құрайды
Қолғанат сөзінің
мағынасын талдау
Бағалау:Ауызшакері байланыс
беріледі.
.
Дәптердегі шығармашылық
тапсырма орындатылады
Дәптердегі өзін -өзі
бағалау сатысын жүргізу
Кері байланыс: Екі
жұлдыз,бір тілек арқылы беріледі
|
|
Бағалау
|
«Өзін –өзі бағалау»
әдісі
|
Бағалау парақшасы
|
Үйге тапсырма: 28 жаттығу
|
Саралау
– Сіз қосымша
көмек
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Семантикалық карта
сәйкестендір
|
Пəнаралық
байланыс
Қауіпсіздік
жəне еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен
байланыс
Құндылықтардағы байланыс
|
Рефлексия
Сабақ
/ оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін
оқушылар не білді?
Сыныптағы
ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт
ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен?
|
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай
екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай
екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ
барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге
көмектесетін не білдім?
|
|
|
|
|
|
|
|
|