Бекітемін
Пән мұғалімі Мусина Алмажай Жалгасовна Пәні Алгебра Класы 9а Күні 17.02.2016 жыл.
Сабақтың тақырыбы Келтіру формулалары
Сабақтың мақсаты
Сүйір бұрыштың тригонометриялық функциясының әрбір бұрышындағы синустың, косинустың, тангенстің, котангенстің келтіру формулаларымен танысу
Күтілетін нәтиже
Бұрыштың тригонометриялық функциясының әрбір бұрышындағы синустың, косинустың, тангенстің, котангенстің келтіру формулаларымен танысады.
Түінді идея
Тақырыптың негізгі ой мен идеясын ұғыну
Сабақтың әдіс-тәсілдері
Кіріктірілген модуль
Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау , оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, талантты және дарынды балаларды оқыту, СТО
Сабақтың кезеңдері
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Баға
лау
Ресурстар
Кіріспе(сабақ басталмас бұрын оқушылар алдын-ала нені білетіндігін анықтау жұмыстары) (5 минут)
Психологиялық тренинг. "Мен саған ..."
Таңбалар бойынша топтарға бөлу.
І топ - Синус. ІІІ топ- Тагенст.
ІІ топ- Косинус. ІV топ- Котангенс.
Оқушылар синус, косинус, тангенс, тангенстің таңбалары бойынша ширек таңбаларын анықтап, топтарға бөлінеді
Суреттер
Жаңа материалдың таныстырылымы
(оқушылардың жаңа тақырыпты оқып-үйренуі үшін қолданылатын жұмыс түрлері) (7 минут)
"Кең ауқымды дәріс" әдісі
І топ - Синус.
Синус функциясының ; ; ;
; ; ; аргумент үшін ақиқаттығын анықтау.
ІІ топ- Косинус. ; ; ;
; ; ; аргумент үшін ақиқаттығын анықтау.
ІІІ топ- Тагенст.
; ; ;
; ; ; аргумент үшін ақиқаттығын анықтау.
ІV топ- Котангенс.
; ; ;
; ; ; аргумент үшін ақиқаттығын анықтау.
1.Өз білімдерін ұсынылған тақырып бойынша актуалдандыру.
2. Ақпарат мағынасын өз бетінше түсіне алу, салыстырады, қорытынды жасау.
3.Меңгерген ақпаратты өз кластастарын жеткізу.
Жетондар
Ноутбук, плакаттар, жетондар, интерактивті тақта
Жаңа материалды қолдану
(сабақта қолданылатын нақты мысалдар, проблемалар, жобалар және т.б. )
(28минут)
"Есептер бұрышы" әдісі.
Оқулықтан есептер шығару.
Қорытынды (оқушылардың оқып-үйрену нәтижесін анықтау үшін бағалау тәсілдерін (кері байланыс) қолдану)
(5 минут)
Үйге тапсырма №231 кестені жаттау
Рефлексия. "Крестик, нөлдік"
Палакат, тапсыр малар
Не сәтті өтті?
Келтіру формуласын анықтау барысында өздерінің ойларын анық және ашық айта білді.
"Крестик және нөлдік" әдісі бойынша оқушылардың қызыға орындағаны математика пәніне деген қызығушылығын аттырды.
Не сәтсіз өтті?
Топқа бөліну кезінде оқушылар әр ширектің таңбаларына әлі де шатасқаны кедергі болды.