Пән атауы:
Дүниетану
|
Өтілетін уақыты
|
Барлық
оқушы саны:
|
Сілтеме
|
Күнтізбелік
жоспар, оқулық
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Адамның
егін және мал шаруашылығын дамыту үшін жасалатын жағдайлары.
|
Мақсаты:
|
Елімізде аталған
шаруашылықтарды өркендетуге жасалып жатқан жағдайлар туралы түсінік алады.
|
Түйінді
идея
|
Жері байдың-
елі бай.
|
Оқу
нәтижесі
|
Егін шаруашылығы мен мал
шаруашылығы жайында біле адады. Түсініктерін өмірде қолдана алады.
|
Дереккөздер
|
Оқулық,
ресурстар
|
Сабақтың
барысы
|
Мұғалімнің
іс- әрекеті
|
Оқушының
іс- әрекеті
|
модульдер
|
Бағалау
түрі
|
Қызығушылықты ояту:
Ұйымдастыру кезеңі:
Дәнді дақылдар мен жануарлар
|
Оқу
құралдарын дайындап қояды.
Таратпалар бойынша бірден
топқа бөлініп отырады.
|
Оқыту мен
оқудағы жаңа тәсілдер, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
|
Қолпаштау арқылы бағалау
|
Үй тапсырмасын тексеру.
«миға шабуыл»
|
Мал шаруашылығымен айналсудың
қаншалықты пайдасы бар?
Мал өнімдері туралы.
|
оқушылардың жас
ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
|
Бірін- бірі бағалау
|
Мағынаны тану
Жаңа сабақ: Оқулықтан оқып
шығу, танысу.
Дәптермен жұмыс
|
Оқушылар
өзбетімен оқи отырып, түсінгендерін ортаға салады.
Бір- біріне айтып береді.
түсінгенін айтқызу
Сұрақтарға
жауап беру, өз пікірлерін айтқызу.
|
оқушылардың жас
ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. Диалог құру, оқушылардың жас
ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу.
|
Топта бірін- бірі бағалау,
«басбармақ» әдісі арқылы
|
Ой толғаныс: « ойлан, жұптас, талқыла»
сратегиясымен егін, мал шаруашылығы туралы.
|
Сұрақ жауап арқылы түсінгенін
ортаға салады.
|
СТО
Оқыту
үшін бағалау мен оқуды бағалау.
Оқытуды басқару және
көшбасшылық
|
3 Қол шапалақ
|
Бекіту кезеңі:
«Сұрақты ұстап ал»
Білімдерін бекіту.
|
Әр топ бір- біріне сұрақтар
дайындайды.
|
оқушылардың
жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
|
Бір- бірін қолдау
|
Үйге тапсырма:
84-86 беттер мазмұндау,
|
Тапсырманы күнделіктеріне
жазып алады.
|
Оқыту мен
оқуды бағалау
|
Мұғалімнің
бағалауы
|