Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Ашық сабақ
Тақырыбы: Өткенді пысықтау
Сынып: 4 “Г”
Сынып жетекшісі:Курбанбаева М
№26 Жамбыл Жабаев атындағы орта мектеп
2 слайд
Сабақтың мақсаты:
Өткен тақырыптар бойынша алған білімін қайталау және пысықтау.
Көп таңбалы сандарды көбейту, бөлу мен есептеп шығару заңдылықтарын үйренеді. Өтілген материалдарды пысықтау арқылы ойлау логикасы, есепке қызығушылығы оянады.
3 слайд
Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлеметсіздер ме, балалар!
Көңіл-күйлеріңіз қалай? Бүгін ерекше сабақ.
Бізге қонақтар келді.
Кел балалар ойнайық
Ойнайық та ойлайық
Қандай есеп болса да
Шешпей оны қоймайық.
Сабақтың барысы:
4 слайд
Үй тапсырмасын тексеру:
№56
5 · 31 + 25 · 31 = (5 + 25) · 31 = 930
19 · 35 + 1 · 35 = (19 + 1) · 35 = 700
17 · 14 + 13 · 14 = (17 + 13) · 14 = 420
17 · 23 – 7 · 23 = (17 - 7) · 23 = 230
315 · 6 – 15 · 6 = (315 - 15) · 6 = 1800
4 · 129 – 3 · 129 = (4 - 3) · 129 = 129
47 · 6 – 7 · 6 = (47 - 7) · 6 = 240
9 · 21 – 9 · 11 = (21 - 11) · 9 = 90
5 · 24 + 5 · 16 = (24 + 16 ) · 5 =20
5 слайд
Бірінші топқа №1 мысал
Көбейтіндінің мәнін тап.
36 · 5 · 20 =
147 · 25 · 4 =
14 · 4 · 125 =
ІІ. Түсіну кезеңі
Сыни тұрғыдан ойлаудың стратегиясы
6 слайд
Екінші топқа №2 мысал
Өрнектердің мәнін тап.
9 033
3
162 072
18
118 708
236
Көп таңбалы сандарды бағандап бөлудегі заңдылықтар мен анықтамаларды айта отырып, постерде қорғайды.
Сыни тұрғыдан ойлаудың стратегиясы
7 слайд
Үшінші топқа №3 мысал
Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектейді және стикерлер арқылы бір-бірін бағалайды.
47 000 мм = дм
2 ай 14 күн = күн
3 м 16 см 5 мм = мм
Сыни тұрғыдан ойлаудың стратегиясы
8 слайд
Төртінші топқа №4 мысал
«Күрделі теңдеулерді шешу барысында келесі факторларды _________ тәртіппен қояды, мысалы олардың құндылығы, маңыздылығы.
а) k + 427 = 15 756 : 26
ә) b : 8 = 27 213 + 35 857
б) 504 560 : х = 4 512 : 564
Сыни тұрғыдан ойлаудың стратегиясы
9 слайд
Логикалық тапсырмаларға амалдар қолданбай-ақ арифметикалық амалдардың қандай қасиетіне сүйеніп, салыстыру таңбасын қоюға болатынын түсіндіреді.
Бесінші топқа логикалық тапсырмалар беріледі
а) 7 860 · 1 500 * 1 500 · 7 860
ә) (689 + 3 689) · 150 * 689 · 150 + 3 689 · 150
б) 21 684 + (168 954 + 3 547) * 3 547 + (21 684 + 168 955)
10 слайд
Күннің шыққаны жақсы ма?
Желдің соққаны жақсы ма?
Достарыңмен жүрген жақсы ма?
Анаңды құшақтаған жақсы ма?
Қазақстандай туған өлкең жақсы ма?
Сергіту сәті
11 слайд
Сабақты қорыту
- Есепті осы әдіспен меңгеру тиімді ме? Жоқ па? Неліктен?
Есептер шығаруда қиындықтар туды ма?
Әлде оңай болды ма?
Есепті осы әдіспен меңгеру тиімді ме? Жоқ па? Неліктен?
Қандай есеп ойыңызда қалды?
12 слайд
Дәптермен жұмыс
№ 5 есеп
а)
Жиналды – 490 кг
І саяжай – 400 түп
ІІ саяжай – 300 түп
1 түп таңқурай - ? m.
Шешуі: х · (300 + 400) = 490 000
х · 700 = 490 000
x = 490 000 : 700
х = 700
700 · (300 + 400) = 490 000
№ 5 есеп
ә) m = 70 кг Шеш.:(75+135) : 70 = 3 сот
І – 75 кг х · 70 = 75+135
ІІ – 135 кг x · 70 = 210
Сотық жер - ? x=210:70
x=3
3 · 70 = 75 +135
m = M : S
S = M : m
M = m · s
1 сотық = 100 м2
13 слайд
Топтарды өзара бағалау
Жұптық бағалау: “Көршіңе бір сөз таңда” а) “Сен жарайсың” ә) “Сабақтағы сенің жұмысыңа мен қанағаттанамын” б) “Сенің мүмкіндігің одан да зор”
14 слайд
«Алма ағашы»
рефлексиясын
қолдану
Қызыл алмаға түсінгендерін, жасыл алмаға қиналатын сұрақтарын, сары алмаға түсінбегендерін жазып, ағашқа орналастырады.
Іс-әрекет рефлексиясы
15 слайд
Үйге тапсырма:
№7
16 слайд
Назар қойып тыңдағандарыңызға
Рахмет!
Сәттілік тілеймін!
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
6 665 188 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Курбанбаева Маржанай Садвакасовна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
72/144/180 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Мини-курс
8 ч.