Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Тақырыбы:
Натурал сандарға
амалдар қолдану.
2 слайд
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: оқушыларға натурал сандарға амалдар қолдануды үйрету және есеп шығару барысында дұрыс қолдана білуге машықтандыру;
Дамутышылығы: оқушылардың математикалық білімі арқылы интеллектісін дамыту:есептеу машықтарын жетілдіру; өздіктерінен жұмыс істеу, жеке топтық жұмыста шапшандылық танытуға машықтандыру. Тәрбиелігі: өзін-өзі басқаруға, ұжымдалыққа, белсенділікке тәрбиелеу. Жауапкершілікті сезіне білуге үйрету
3 слайд
Түрі: қайталау.
Әдісі: басқара отырып түсіндіру.
Көрнекіліктері: тақырыпқа сай үлестірме қағаздар
Сабақтың барысы: 1.Алғашқы кезең. 1.Балалар зейінін сабаққа аудару. 2. сабақ түрі мен оның мақсатымен таныстыру. 3.Дәптерлерін жұмысқа даярлау
4 слайд
Ұымдастыу бөлімі:
Оқушылармен амандасу, оқушыларды түгендеу
5 слайд
II. Үй тапсырмасын тексеру.
13*7-69+46+81:27*18+17=
29*3-49+27+19*4-59=
(119+78)-(540-509)+405=
980-(745-199)/2=
139
707
571
82
6 слайд
III. Жаңа сабақты меңгеру.
Қосудың терімділік қасиеті
Екі санның қосындысына үшінші санды қосу үшін бірінші санға екінші сан мен үшінші санның қосындысын қосуға болады.
Азайтудың қосындыдан санды азайтудың қасиеті
қосындыдан санды азайту үшін оны қосылғыштардың бірінен азайтып, шыққан нәтижеге екінші қосылғышты қосуға болады.
а санын натурал b санына көбкйту дегеніміз не?
Әрқайсысы а-ға тең b қосылғыштың қосындысын табу
Бөлу дегеніміз не?
Екі санның көбейтіндісінің мәні және көбейткіштердің біреуі арқылы екінші көбейткішті табу үшін қолданылатын амалды айтамыз
7 слайд
Өрнектің мәнін табыңдар:
Өрнектің жұлдызшадағы жауаптарымен жанындағы әріптерді қойыңдар сонда жұлдызшалардан «математика» сөзін оқисыңдар.:
Т. 802-(414-82)+(395-109)= М. 117-63*15:21+428=
К.3*(421-325):2= Е. (2323+3760-14*304):203=
М. 7000-505*13+532:28= А. (49*104-2891+512):247=
А.1170:45+(81-18):9= Т.51+195*18:130-78=
И.141*126:18-980= А. 1000-(715*20+1348):163+879=
0
144
7
500
253
454
9
184
11
25
8 слайд
Логикалық тапсырмалар
I I-топ
I -топ
+ = 8
+ = 9
- = 1
+ = 7
9 слайд
Бес қабатты үйде Маржан Зәуреден жоғарғы қабатта, бірақ Назеркеден төменгі қабатта тұрады. Осы үйде Раушан Зәуреден төменгі қабатта, бірақ Әселден жоғарғы қабатта тұрады. Кім нешінші қабатта тұрады?
Логикалық есеп
10 слайд
IV. Білімді бекіту:
Ауыстырымдылық және терімділік қай амалдың қасиеттері?
0-ге бөлуге болама?
Көбейту амалын әріптермен жазып көрсет.
11 слайд
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
6 672 096 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Пазылова Перизат Айладировна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
36 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
36/72 ч.
Мини-курс
6 ч.