Сабақ тақырбы: Отбасылық құқық негіздері
|
Мектеп: № 32
«Қ.Аманжолов» жом.
|
Мерзімі: 30.01.2017ж
|
Мұғалім : Жолдасбекова
Ж.
|
Сынып:
10
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспаған оқушылар
саны:
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары:
|
Отбасы
құқығының мазмұнын түсіндіру. Отбасы құрудың басты
мақсаты. Некеден тыс қалу және оның себептері мен салдарлары. Отбасының
міндеттері. Ата -ана мен балалар арасындағы қарым-қатынастар туралы
әңгімелеу.
|
Сабақ нәтижесі:
|
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Тақырыпты оқулықтан оқып шығады,түсінеді. Жазба жұмыс
жасайды. Сұраққа жауап береді. Отбасы құрудың басты
мақсатын түсінеді.
Оқушылардың көбі мынаны орындай алады: Бір-біріне үйретеді.
Өз
бетінше жұмыс жасайды. Отбасы құрудың басты мақсатын
біледі. Некеден тыс қалу және оның себептері мен салдарларын біледі.
Оқушылардың
кейбіреулері мынаны орындай
алады: Берілген күрделі тапсырмаларды
орындайды. Отбасы құқығының мазмұнын және міндеттерін біледі.
|
Тілдік мақсат:
|
Нақты тақырыпқа
арналған сөздік қор
мен терминология:
Неке, Отбасы кодексі,
|
Ресурстар:
|
Оқулық, Оқу-құралдары, КБ. БП.
|
Әдіс-тәсілдер:
|
«Ыстық алақан», «Ән шырқау», «Балық қаңқасын» құру,
|
Пәнаралық
байл:
|
Тарих,
|
Алдыңғы оқу:
|
Модельдеу кезеңдері
|
Сабақтың жоспары:
|
Жоспарлан-
ған уақыт:
|
Сабақтың барысы:
|
Бағалау түрлері :
|
І. Ұйымдас- тыру кезеңі:
2 минут
|
І.
Психологиялқ ахуал қалыптастыру. Сәлемдесу.
Сынып реттілігін қадағалау, оқушыларды түгендеу. Оқу құралдарын
байқау. «Ыстық алақан» тренингін (бір-бірінің қолдарын ұстап оң алақандарын
бір-бірінің үстіне қойып лебіздерін білдіру) ұйымдастыру. Сынып оқушыларын
«Ән шырқау» әдісі арқылы 2 топқа бөлемін(оқушылар топтарына ел арасындағы көп
тараған, кеңінен таныс әндердің бір шумағы жазылған карточкалар беріледі, сол
әндер айту арқылы топқа бөлінеді)
|
|
ІІ. Кіріспе бөлім: Үй тапсырмасын сұрау:
10 минут
|
Тақырып: Еңбек құқығының негіздері
Оқушылардың өткен тақырып бойынша алған
білімдерін «Ортақ тұжырым» әдісі арқылы пысықтау. Топ ішіндегі оқушылар үй
жұмысы бойынша бір мәселені таңдап алып, оны талқылап, ортақ тұжырымды А4
парағына жазады
1-деңгей: (ереже, жаттау, түсінік, жазба жұмысы, т.б.)
2- деңгей:( сұрақ, жазба жұмыс, т.б.)
3-деңгей:
( оқулықтан тыс жұмыс, реферат,өнім қорғау, күрделі тапсырмалар,т.б.)
Бағалау: әр топтағы немесе сыныптағы «Бағалаушы» өкілдер бағалау
парағындағы қалыптастырушы бағаларын хабарлайды.Мұғалім жиынтық баға
қояды
|
Қалыптасты-рушы баға
Жиынтық баға.
|
ІІІ.Қызығушы-лықты ояту : 2 мин
ІҮ. Негізгі бөлім: Мағынаны тану.
10 мин
V. Ой толға-
ныс: 4 мин.
|
Сын тұрғысынан ойландыру. Отбасыда кім басшы болу керек? Өздеріне
қызық болған сұрақ қою.
Жаңа тақырып: Отбасылық құқық негіздері
Айтылым – тыңдалым1.Оқушының кейбірі: ( ІІІ деңгей
) «Білемін» әдісімен жаңа
тақырыпты түсіндіреді, тыңдалым болады. 2. Оқылым. Көпшілік оқушылар: ( І,ІІ
деңгей )«Бірлескен оқу» әдісі бойынша оқулықтан жаңа тақырыпты іштей оқу
жұмысын жасайды,оқылым жүреді. 4 мин..Бұл уақытта жаңа сабаққа үйде оқып,
түсініп келген оқушылар ( ІІІ деңгей,ДТО) мұғалім берген күрделі тапсырманы
орындап
отырады.
3. Пікірлесу минуты. 4.Жаңа тақырып бойынша «Не білдім?»
әдісімен оқушылар жұпта, топта білімдерін ортаға салады. Диалогқа
түседі.5.Жаңа тақырыпты қорғайды (Кластер,постер,түсінік айту) 6.Дамыту
жұмысы: Отбасы кодексінің 11 – бабында неке қиыуына жол берілмейтін негіздері
тізімі берілген. Осыған өз ойларың мен қосар әлде алу үшін пік талас жүргізу.
Дәптермен жұмыс: түйіндеме жазады
|
Критерийал-ды бағалау:
1.Түсіну
2.Талдау
3.Меңгеру
|
Қорытынды бөлім:
Сабақты бекіту: 10 минут
|
Сын тұрғысынан
ойландырып,жаңа сабақты бекіту: Топтар «Балық қаңқасын» құру екі топ
ауысып, сұраққа жауап береді.
|
Әр дискриптор-ға ең толығымен 5 балл қойылады
|
Үйге тапсырма:
2 минут
|
1-деңгей:
(тақырыпты оқып келу, жазба жұмысы, т.б.)
|
|
2-деңгей: ( сұрақ, тест, ребус, сөзжұмбақ, жазба жұмыс, т.б.)
|
|
Шығармашы-лыққа бейімдеу:
|
3-деңгей: ( оқулықтан тыс жұмыс, макет жасау, реферат, өнім
қорғау, күрделі тапсырмалар,т.б.)
|
|
Бағалау:
2 минут
|
Мұғалім «Бағалаушының» қалыптастырушы бағасымен санаса отырып,
жиынтық баға қояды. Күнделікпен жұмыс жасайды.
|
Жиынтық баға
|
Кері байланыс:
3минут
|
Бүгін не түсіндік: Оқушлар ауызша айтады. КБ.
жазады.
«ББҮ»
|
|
|
Сабақтан кейінгі рефлексия
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді
орындауда не тиімді болды?
|
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді
орындауда не тиімсіз болды?
|
|
|
|
Келесі сабақта өз жоспарыма қандай өзгерістер енгізген болар
едім?
|
|
|
|
|
|
|
|