Сабақ Ондық бөлшек. Ондық
бөлшектерді оқу және
жазу. Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру
|
Мектеп: Сарыбастау орта
мектебі
|
|
Күні: 23.01.18
|
Мұғалімнің аты-жөні: Махамбетова
М.
|
|
Сынып: 5
|
Қатысқан оқушы саны:
|
Қатыспаған оқушы саны:
|
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары
|
5.1.1.13
ондық
бөлшек ұғымын меңгеру; 5.5.2.5
ондық
бөлшектерді оқу және жазу; 5.1.1.14
ондық бөлшек
түрінде жазылған сандардың теңдігін түсіну, мысалы, 1,3 және 1,30;
5.1.2.25
бөлшектерді бір жазылу түрінен
басқа жазылу түріне ауыстыру;
|
|
Сабақтың мақсаты
|
Тақырып
аясында берілген есептерді шығара алады, яғни теориялық алған білімін
практикада қолдана алады.
|
|
Жетістік
критерийлері
|
Оқушылар осы
тақырып бойынша білу, түсіну, талдау, қолдану, анализ, синтез ойлау
дағдыларын қалыптастыруы тиіс.
|
|
Тілдік мақсат
|
Осы тақырыпқа
қатысты терминдерді үш тілде меңгереді, қазақ, орыс, ағылшын тіліндегі
әдебиеттердегі материалдарды меңгере алады. Ол үшін мынадай сөздіктер
қолданамын.
Қазақша
|
Русский
|
English
|
Ондық
бөлшек
|
Десятичная
дробь
|
Tenth Fraction
|
эквивалент
|
эквивалент
|
Equivalent
|
бөлігі
|
часть
|
Part
|
алымы
|
числитель
|
Numerator
|
бөлімі
|
знаменатель
|
Denominator
|
Дұрыс
бөлшек
|
Правильная
дробь
|
Proper (simple)
fraction
|
Бұрыс
бөлшек
|
Неправильная
дробь
|
ImProper fraction
|
Аралас сан
|
Смешанное
число
|
Mixed number
|
Бүтін
бөлігі
|
Целая часть
|
Quotient
|
қалдық
|
остаток
|
Remainder
|
Бүтін сан
|
Целое число
|
Whole number
|
|
|
Құндылықтарды дамыту
|
Әділдікке,
патриоттыққа тәрбиелеу, адамгершілік қасиеттерін дамыту, өмір бойы білім алу
|
|
Пәнаралық байланыс
|
Геометрия, тұрмыста
қолдана алу
|
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Интерактивті тақста,
интернет ресурстары (сайттар, видеолар, есептер), таратпа материалдар, көрнекі-демонстрациялық
құралдар, фигуралар
|
|
Бастапқы білім
|
|
|
Сабақ
барысы
|
|
Сабақтың
кезеңдері
|
Сабақта
орындалатын іс-әрекеттер
|
Оқыту
ресурстары
|
|
Басы
5
минут
Білу
|
Ұйымдастыру сәті
«Тілектер тізбегі» тренингі
Үй жұмысын тексеру. Сурет
арқылы топқа бөліну
Үй
тапсырмасын пысықта үшін әр топқа тапсырмалар беру.
1-топ
Сәйкестендіру
кестесін толтыру
Ноль
бүтін оннан бір
|
1,2
|
Жеті
бүтін жүзден сегіз
|
45,05
|
Бір
бүтін оннан екі
|
0,625
|
Қырық
бес бүтін жүзден бес
|
0,1
|
Ноль
бүтін мыңнан алты жүз он бес
|
7,08
|
2-топ
ондық бөлшектерді жай бөлшекке айналдырыңдар:
15,01
|
|
2,5
|
|
55,256
|
|
8,9
|
|
1,025
|
|
3-топ
Дұрыс жолын тап:
Жай бөлшек
Бестен бір, алты
бүтін алтыдан бес, бір бүтін оннан үш, он алты бүтін жүзден он сегіз, екі
бүтін мыңнан сексен бір,
Ондық бөлшек
|
|
|
Қолдану
Топпен
жұмыс
15
минут
|
Оқулықпен жұмыс №597
1-топ 1-4
2-топ 5-8
3-топ 9-12
|
|
|
Жеке
жұмыс
10
минут
|
Оқулықпен жұмыс,
деңгейлік тапсырмаларды қолдану
А деңгейінің есептері № 596
В деңгейінің есептері № 598
С деңгейінің есептері № 603
|
|
|
Соңы
5
минут
|
Сабақты бекіту
Рефлексия сауалнама
«Сауалнама»
Сабақта мен ...................................белсенді болдым
Сабақтағы өз жұмысыма ................қанағаттандым
Сабақ мен үшін...............................жылдам аяқталды
Сабақта мен ...................шаршадым/шаршамадым
Менің көңіл-күйім ...................жақсарды
Сабақтағы материал маған ……………... түсінікті
Үйге тапсырма: №599
|
|
|
Саралау
– оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
|
Саралау
іріктелген тапсырмалар, бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес
қолдау көрсету жұмыстары.
|
Тапсырманы толық дұрыс
орындаған оқушыларды марапаттау
|
Нұсқаулықпен жүргізіледі.
|
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс
жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық
кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай
ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы
өз пікіріңізді білдіру
үшін пайдаланыңыз. Өз
сабағыңыз туралы сол жақ
бағанда берілген
сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі
аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
Сабақты жақсартуға не ықпал
ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
Сабақ барысында сынып
туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім,
келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Синквейн
1
жол – 1 зат есім(тақырыппен байланысты кілтті сөз)
2
жол – 2 сын есім
3
жол –3 етістік
4
жол – 4 сөзден құрастырылған 1 сөйлем
5
жол – кілтті сөзге синоним
Синквейн
1
жол – 1 зат есім(тақырыппен байланысты кілтті сөз)
2
жол – 2 сын есім
3
жол –3 етістік
4
жол – 4 сөзден құрастырылған 1 сөйлем
5
жол – кілтті сөзге синоним
Синквейн
1
жол – 1 зат есім(тақырыппен байланысты кілтті сөз)
2
жол – 2 сын есім
3
жол –3 етістік
4
жол – 4 сөзден құрастырылған 1 сөйлем
5
жол – кілтті сөзге синоним
Синквейн
1
жол – 1 зат есім(тақырыппен байланысты кілтті сөз)
2
жол – 2 сын есім
3
жол –3 етістік
4
жол – 4 сөзден құрастырылған 1 сөйлем
5
жол – кілтті сөзге синоним
Синквейн
1
жол – 1 зат есім(тақырыппен байланысты кілтті сөз)
2
жол – 2 сын есім
3
жол –3 етістік
4
жол – 4 сөзден құрастырылған 1 сөйлем
5
жол – кілтті сөзге синоним
Синквейн
1
жол – 1 зат есім(тақырыппен байланысты кілтті сөз)
2
жол – 2 сын есім
3
жол –3 етістік
4
жол – 4 сөзден құрастырылған 1 сөйлем
5
жол – кілтті сөзге синоним
Синквейн
1
жол – 1 зат есім(тақырыппен байланысты кілтті сөз)
2
жол – 2 сын есім
3
жол –3 етістік
4
жол – 4 сөзден құрастырылған 1 сөйлем
5
жол – кілтті сөзге синоним
Синквейн
1
жол – 1 зат есім(тақырыппен байланысты кілтті сөз)
2
жол – 2 сын есім
3
жол –3 етістік
4
жол – 4 сөзден құрастырылған 1 сөйлем
5
жол – кілтті сөзге синоним
Синквейн
1
жол – 1 зат есім(тақырыппен байланысты кілтті сөз)
2
жол – 2 сын есім
3
жол –3 етістік
4
жол – 4 сөзден құрастырылған 1 сөйлем
5
жол – кілтті сөзге синоним
Синквейн
1
жол – 1 зат есім(тақырыппен байланысты кілтті сөз)
2
жол – 2 сын есім
3
жол –3 етістік
4
жол – 4 сөзден құрастырылған 1 сөйлем
5
жол – кілтті сөзге синоним