Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Бастауыш сынып мұғалімі
Шамиганова Райхан
Манапқызы
Көкшетау қаласы
физика-математика бағытындағы
Назарбаев Зияткерлік мектебі
2 слайд
Онлайн-семинар
Қазақ тілі мен әдебиеті
2 сынып
3-бөлім «Менің отбасым және достарым»
«Менің отбасым» тақырыбындағы қалыптастырушы бағалау.
3 слайд
Қалыптастырушы бағалау арқылы тілдік төрт дағдыны (тыңдалым /айтылым, оқылым, жазылым) дамыту.
Онлайн-семинардың мақсаты:
Қалыптастырушы бағалаудың тиімді жолдарын таныстыру.
4 слайд
Күтілетін нәтиже
Оқушының пәнге деген қызығушылығын арттыру;
Мұғалім мен оқушы арасында сенім мен сыйластық орнату;
Оқушы өзін -өзі дұрыс бағалауды үйрену;
Оқушы өзінің білім нәтижесін болжау және жетістіктерді түсіну үшін бағалау критерийлерін білу;
Кері байланысқа қатысып өз ойымен бөлісіп, өзін және сыныптастарын бағалай алу;
5 слайд
Мұғалімдердің алдына қойылып отырған басты міндеттердің бірі – оқытудың әдіс – тәсілдерін үнемі жетілдіріп отыру және жаңа педагогикалық технологияларды меңгеру.
Бүгінгі оқыту жүйесінде әртүрлі жаңа технологияларды пайдалану тәжірибеге еніп, нәтижелер беруде. Бұлар оқушының жеке қасиетін аша отырып, оқушының танымдық күшін қалыптастыру және білімін кеңейтуге, тереңдетуге жағдай жасайды.
Ұстаз болу үшін ең басты мәселе – оқыту әдісін дұрыс таңдау. Жаңа педагогикалық технологиялар оқушының жеке тұлғалық күшін арттырып, шығармашылық ойының дамуында басты рөл атқарады.
Сабақ беру – үйреншікті жәй ғана шеберлік емес,
ол – жаңадан жаңаны табатын өнер.
Жүсіпбек Аймауытов
6 слайд
ҚАЛЫПТАСТЫРУШЫ БАҒАЛАУДЫҢ СИПАТТАМАСЫ
Қалыптастырушы бағалау – сабақ беру мен оқытудың, «оқыту үшін бағалаудың» бір бөлігі .
Нәтижелерді оқыту мен оқуды жақсарту үшін пайдаланылатын баға қойылмайтын бағалау.
Іріктелген оқыту мақсаттары бойынша әр оқушының ілгерілеуін бағалау.
Оқыту мақсаттары – оқу бағдарламасына сәйкес пәндерді оқу барысында білу, түсіну және дағдыға жету бойынша күтілетін нәтижелерді қалыптастыратын пайымдаулар.
Әр пәндер және сыныптар бойынша оқыту мақсаттары оқу бағдарламасында және оқу жоспарында нақтыланған
7 слайд
Қалыптастырушы бағалаудың ерекшелігі.
Оқушының жетістік деңгейін нақты сипаттайды
Білімге деген ынтасын арттырады.
Баланың өзіне деген сенімділігі артып, жауапкершілікті сезінеді.
8 слайд
Қалыптастырушы бағалаудың тиімділігі
Оқушының күнделікті білім сапасы.
Нәтижеге жетудегі олқылықтар мен кемшіліктерді анықтау, жою.
Оқушының бағалаудан алған жағымсыз әсерінің азаюы.
Бағалаудың әділдігі, ашықтығы және өзін-өзі бағалау дағдылары.
9 слайд
Қалыптастырушы бағалау –
кері байланыс
Оқушы кері байланыс арқылы оқушының нәтижеге жету жолын анықтап отырады
Ауызша және жазбаша жұмыс арқылы жүзеге асады
Бұл оқушының жеке жетістіктері мен білім алудағы кемшіліктерін сезінуіне және өз іс-әрекетіне өзгерістер енгізуге әсер етеді
Оқушының алға жылжуына бағыт беретін нақты ұсыныстар айтылады
10 слайд
Қалыптастырушы бағалау
Тоқсан барысында мұғаліммен өткізіледі
Оқу бағдарламасындағы оқу мақсатына сәйкес меңгерілген дағдылар мен білімдерінің ағымдағы деңгейі мен оқу мақсаттары бойынша ілгерілеуді
анықтайды.
Жаңа мазмұндағы білімді меңгеруде оқушылардың тапсырманы қаншалықты дұрыс орындап жатқанын түсінуге мүмкіндік береді.
11 слайд
ҚАЛЫПТАСТЫРУШЫ БАҒАЛАУ.
ОҚУ МАҚСАТЫНА ЖЕТКЕНДІГІ ТУРАЛЫ ШЕШІМ
Қалыптастырушы бағалау бойынша оқу мақсаттарына жеткендігі туралы мұғалімнің шешімі төмендегілерге:
пәнді білуіне;
оқыту мен сабақ берудегі тәжірибесіне;
оқу бағдарламалары мен жоспарларындағы әдістемелік ұсыныстарды қолдануына;
кәсіби қоғамдастықтағы мұғалімдердің пікіріне негізделеді.
Мұғалімнің шешімі электрондық журналда белгіленеді.
12 слайд
Оқушының оқу мақсаттарына жетуі туралы мұғалімнің шешім қабылдауы
13 слайд
Қалыптастырушы бағалау
Оқушы оқу мақсатына жету үшін сабақта ауызша, жазбаша,сұрақ-жауап арқылы, қойылым ретінде , жеке, жұппен, топпен жұмыс жасау арқылы қалыптастырушы бағалау түрлері алынады. Ал оқушының жеке портфолиосына барлық қалыптастырушы бағалау түрлері жыл басынан бастап салынып отыруы керек.
14 слайд
Тәжірибе жүзіндегі қалыптастырушы бағалау.
Мұғалімдер қалыптастырушы бағалау аясында оқушылардың мақсатқа қол жеткізгендігін немесе қол жеткізуге талпынып жатқандығын бақылауға алуы тиіс. Қалыптастырушы бағалау бойынша әрекеттерді бастамас бұрын оқу мақсаттары мен жетістік критерийлерін оқушылармен бірге талқылап алған дұрыс.
15 слайд
Сабақ беру, оқыту және бағалау бір-бірімен байланысты және мектепішілік бағалау оқу қызметінің бөлінбейтін бөлігін құрау қажет.
(Б.Бойл, М.Чарльз, 2010)
16 слайд
2 сынып
Қазақ тілі мен әдебиеті
3-бөлім:
Менің отбасым және достарым
Сабақтың тақырыбы:
«Менің отбасым»
17 слайд
Сабақтың мақсаты:
Т/А Астарлы мағынаны болжау арқылы сөйлеу қабілетін дамытады.
О2 Берілген ақпаратты түсінеді.
Ж2 Тірек сөздерден сөйлемдер құрап жазады.
18 слайд
Жетістік критерийлері:
Егер төмендегі жетістік критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетеді :
тірек сөздерді дұрыс қолдана алады;
сөйлемдерді ауызша және жазбаша құрастыра алады.
19 слайд
Оқушылармен бірлесе құрған жетістік критерийлері
20 слайд
Мұғалім әдіс- тәсілдерді көп білу керек және ол әдістерді өзіне сүйеніш, қолғабыс ретінде пайдалану керек.
Сонда ғана мұғалім нәтижелі сабақ бере алады.
Ахмет Байтұрсынов
21 слайд
Тыңдалым/айтылым дағдысы бойынша аудиожазба тыңдау.
22 слайд
Жұппен жұмыс
Әке- асқар тау,
Ана- бауырындағы бұлақ,
Бала- жағасындағы құрақ,-
мақалы бойынша жұпта ой бөліседі.
Оқу мақсаты:
Т/А Астарлы мағынаны болжау арқылы сөйлеу қабілетін дамытады
23 слайд
Оқушылардың жұпта ой бөлісуінен үзінді
24 слайд
Жеке жұмыс
Сурет бойынша әңгіме құрастыру.
Оқу мақсаты:
О2 Берілген ақпаратты түсінеді
.
25 слайд
Жеке жұмыс бойынша сабақтан үзінді
26 слайд
Жұппен жұмыс
Сурет бойынша әңгіме құрастыру.
Оқу мақсаты:
Т/А Сурет арқылы сөйлеу қабілетін дамытады.
27 слайд
Жұптық жұмыстан үзінді
28 слайд
Топпен жұмыс
Отбасы тақырыбында постер жасау.
Ж2 Сурет бойынша тірек сөздерден сөйлемдер құрап жазады
1- топ Отбасындағы ананың рөлі
2-топ Отбасындағы әкенің рөлі
3-топ Отбасындағы баланың рөлі.
4-топ Отбасындағы атаның рөлі
5-топ Отбасындағы әженің рөлі
29 слайд
Топтық жұмысты берілген
критерийлер бойынша бағалау
30 слайд
Топтық жұмыстан үзінді
31 слайд
Сабақ барысы
32 слайд
Жұппен жұмыс.
33 слайд
Топтық жұмыс.
34 слайд
«Саусақ» әдісі бойынша кері байланыс жүргізу
келісемін
келіспеймін
қосарым бар немесе сұрағым бар
35 слайд
Сабақ бойынша жүргізілген қалыптастырушы бағалау.
36 слайд
Қалыптастырушы бағалау.
Оқушының аты-жөні________________________________________________________
3-бөлім: Менің отбасым және достарым . Сабақтың тақырыбы: Менің отбасым.
Басы
Басы
Ортасы
Соңы
37 слайд
Оқылым дағдысы бойынша қалыптастырушы бағалау.
38 слайд
Оқылым дағдысы бойынша қалыптастырушы бағалау
39 слайд
Қалыптастырушы бағалау.
Оқушының аты-жөні________________________________________________________
3-бөлім: Менің отбасым және достарым Сабақтың тақырыбы: Менің отбасым.
40 слайд
Жазылым дағдысы бойынша қалыптастырушы бағалау
41 слайд
Қалыптастырушы бағалау.
Оқушының аты-жөні________________________________________________________
3-бөлім: Менің отбасым және достарым . Сабақтың тақырыбы: Суретпен берілген әңгімелерді оқу.
42 слайд
Оқылым дағдысы бойынша қалыптастырушы бағалау
43 слайд
Қалыптастырушы бағалау.
Оқушының аты-жөні________________________________________________________
3-бөлім: Менің отбасым және достарым . Сабақтың тақырыбы: Өмірбаянды жоспарлау-келешекті елестету.
44 слайд
Оқушының қалыптастырушы бағалауы
45 слайд
Жазылым дағдысы бойынша қалыптастырушы бағалау
46 слайд
Қорытынды
Қалыптастырушы бағалау әр сабақта және күнде жүргізіліп отырылады.
Оқушылар өздерінің оқудың қандай сатысында тұрғанын, қажетті деңгейге қалай жету керек екендігін анықтау үшін керек.
Мұғалімдер жалғыз бағалаушы тұлға болмайтындығына назар аударылады.
Оқушылар өздерінің сыныптастарын және өздерін бағалауға үйренеді.
Қалыптастырушы бағалау мұғалімдерге сыныптағы оқушылардың үлгерімін бақылап отыруға да мүмкіндік береді.
47 слайд
Пайдаланылған әдебиеттер:
[1] Мұғалімге арналған нұсқаулық (Үшінші базалық деңгей)
[2] Оқушылардың оқу жетістіктерін критериалды бағалау
(Мұғалімдерге арналған әдістемелік ұсыныстар)
Қалыптастырушы бағалауға арналған әдістемелік нұсқаулық.
«Назарбаев Зияткерлік мектептері» Дербес білім беру ұйымы
Педагогикалық өлшеулер орталығы
[3] - myshared.ru[4]- centre.ipksko.kz[5]- azbyka.kz
48 слайд
Назарларыңызға рахмет!
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
6 665 122 материала в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Шамиганова Райхан Манапқызы. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
72/108 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Мини-курс
6 ч.