Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Презентации / Открытый урок по математике на тему "Рационал сандарға амалдар қолдану"

Открытый урок по математике на тему "Рационал сандарға амалдар қолдану"

  • Математика

Поделитесь материалом с коллегами:

Сабақтың реті : №79

Күні: 11.12

Сабақтың тақырыбы: «Рационал сандарға амалдар қолдану»

Сабақтың мақсаты:

а) Оқушылардың “Таңбалары әр түрлі екі санды қосу” тақырыбын меңгеріп, ережесін есептер шығаруда қолдана білу машықтарын қалыптастыру.
ә) Математика пәнінің нақтылығына көз жеткізу, оқушылардың пәнге қызығушылығын арттыру, математикалық мәдениетке және жүйелік түрде жұмыс істеуге, өз ойын дәл, тиянақты айта білуге тәрбиелеу.
б) Өз бетімен ойлау қабілеттерін арттыру, өз білімдерін тексеріп, бағалауға дағдыландыру.

Сабақтың түрі: бекіту сабақ, БиС бойынша Биоинтернет карта.

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру.

1.Сәлемдесу

2.Түгендеу

3.Зейінін сабаққа аудару.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

660-жаттығу

  1. hello_html_mb24ddac.gif2) hello_html_m886d5c3.gif 3) hello_html_m14828d2e.gif 4) hello_html_2c96219b.gif

ІІІ. Есептер шығару.

Ой сергіту

а

в

а+в

а-в

5

2

7

3

-5

2

-3

-7

5

-2

3

7

-5

-2

-7

-3

А

в

а+в

а-в

8

12

20

-4

-8

12

4

-20

8

-12

-4

20

-8

-12

-20

4

Миға шабуыл

1) 4+(-10)= -6 2) -7,5+3,5=-4 3) -1,9+(-5,1)=-7

4) 7,8+(-2,8)=5 5) -3,4+(-4,6)=-8 6) -1,25+(-1,75)=-3


ІҮ. Деңгейлік тапсырмалар

ТКШ АКШ ЖКШ

-12+(-8)=-20 -1,68+(-1,68)=-3,36 hello_html_252eaa16.gif

-7+(-9)=-16; -0,5-(-7,8)=7,3 hello_html_3917990f.gif

-5,4+(-3,5)=-8.9; hello_html_m5dec68fc.gif 0,81+(-0,66)+4,59=4,74


hello_html_m6e32d47f.gif0,6-(-3,4)+1=5 4,61+(-2,29)+7,69=10,01

Ү. Сергіту сәті: «Телефон» ойыны

VІ. Есептер шығару.

Оқулықпен жұмыс: 671-жаттығу

  1. -50 2) hello_html_1d47de18.gif 3)hello_html_m886d5c3.gif 4) 3

Логикалық есептер:  1. Бұтақта 5 қияр бар. Бір бұтақта 2 қиярдан өсіп тұр. Екі бұтақта қанша қияр өсіп тұр. Жауабы: Бұтақта қияр өспейді
2. Аулада 7 торғай отыр еді, оған тағы да бесеуі қосылды. Бір мысық жайлап келіп 1 торғайды ұстап алды. Сонда қанша торғай қалды?

3.  Кірпілер алмаға таласып жатыр. Оларға көмектесуге тиін келді. Тиін әр кірпіге бір алмадан берсе, бір алма артылып қалады. Ал әр кірпіге екі алмадан берсе, екі алма жетпей қалады. Неше кірпі бар? Неше алма бар?
Жауабы: 3 кірпі бар. 4 алма бар.

VІІ. Сабақты бекіту: Тест тапсырмасы:

1. Сандардың айырмасы неге тең: -36 -36

А) 0

Б) -72

В) 72

Г) 1

2. Өрнектің мәнін табыңдар: 4 - 9

А) -5 Б) 5 В) 13 Г) -13

3. Өрнектің мәнін табыңдар: -7-8

А) 1 Б) -1 В) 15 Г) -15

4. Өрнектің мәнін табыңдар: -12-(-20)

А) -32

Б) 32

В) 8

Г) -8

5. Есепте : -15+0+15-(-28)+28

А) -56

Б) 56

В) 30

Г) -30

ҮІІI. Кері байланыс: 361492 санын 3-ке бөлгенде қанша қалдық қалатынын тура бөлмей басқаша қалай білуге болады?

ІХ.Үй тапсырмасы: 675-жаттығу

Х. Бағалау.


Есептер шығару:


ТКШ АКШ ЖКШ

  • -12+(-8)= -1,68+(-1,68)= hello_html_m21e232f7.gif


  • -7+(-9)= -0,5-(-3,5) hello_html_575e503e.gif




  • -5,4+(-3,5)= hello_html_3bf818ad.gif 0,81+(-0,66)+4,59 =

  • hello_html_m603c163.gif0,6-(-3,4)+1= 4,61+(-2,29)+7,69=




Есептер шығару:


ТКШ АКШ ЖКШ

  • -12+(-8)= -1,68+(-1,68)= hello_html_m21e232f7.gif


  • -7+(-9)= -0,5-(-3,5) hello_html_575e503e.gif




  • -5,4+(-3,5)= hello_html_3bf818ad.gif 0,81+(-0,66)+4,59 =

  • hello_html_m603c163.gif0,6-(-3,4)+1= 4,61+(-2,29)+7,69=




Выберите курс повышения квалификации со скидкой 50%:

Автор
Дата добавления 11.03.2016
Раздел Математика
Подраздел Презентации
Просмотров91
Номер материала ДВ-517310
Получить свидетельство о публикации