Күні: 22.01.2016жыл
|
Тақырыбы
|
Топтық
жұмыс арқылы табысты оқытуға қол жеткізу
|
Мақсаты
|
Топтық жұмысты ұйымдастыру арқылы ынтымақтаса жұмыс
істеуге үйрету.
Мәселелерді бірлесіп шешуге, идеялармен алмасуға және
қорғауға үйрету. Табысты оқытуға, мұғалімдердің (оқушылардың) белсенділігін
арттыруға қол жеткізу
|
Мұғалімдердің коучинг барысындағы
мүмкіндіктері:
|
-ортада
жайлы әрекеттестікті орнату ,әңгімелесу үшін мүмкіндіктер жасау;
-өз
идеяларын зерделеп,өзара әрекеттестікті орнату;
-мұғалімдердің
белсене қатысуына көмектесу;
|
Оқытудың нәтижесі
Күтілетін нәтиже
|
-Сабақ
соңында әр мұғалім топтық жұмыстың маңызын түсініп, топтық жұмыстың оңтайлы
жақтарын тәжірибесінде пайдалануға ұмтылады;
-ортада
жайлы әрекеттестік орнатады ,әңгімелесу үшін мүмкіндіктер жасайды;
-өз
идеяларын зерделеп,өзара әрекеттестікті орнатады;
-мұғалімдер
белсене қатысады;
Мұғалімдер
белсенділікке ынталанады, топтық жұмыс туралы маңызды ақпарат алады,
ортада жайлы әрекеттестікті орната алады, әңгімелесу үшін мүмкіндіктер
жасайды;
өз идеяларын зерделеп, өзара әрекеттестікті орнатады
мұғалімдердің белсене қатысуына көмектеседі
|
Әдіс-тәсілдер
|
сұрақ-жауап, миға шабуыл, Ынтымақтастық және топтағы
бірлескен жұмыс, АКТ, СТО, оқытудағы басқару және көшбасшылық.
|
Ресурстар
|
Интернеттен қосымша материалдар
|
Қолданылған
құралдар:
|
ватман, А4 парағы, АКТ, маркер,
түрлі-түсті қағаздар, суреттер, түймелер
|
Коучинг барысы
|
|
Коуч әрекеті
|
Мұғалім әрекеті
|
Уақыты
|
1
2
3
|
Жағымды
психологиялық ахуал туғызу. «Жіптік шеңбер» Ақша қар ойынын ойнау. Шарты: мұғалімдер шеңбер
құрып, бір-біріне қарап жіп ұстап тұрады. Ортаға қарындаш қойып, қарындашты шөлмекке
салады.
Топ
құру:
1-топ:
Оқушы
2-топ:
Ұстаз
3-топ:
Мектеп
Ой
қозғау
Сұрақтарға
жауап береді, ынтымақтастық қарым - қатынасқа түседі.
2-слайд.
Топта жұмыс
істеу ережелерімен танысады. 3-слайд.
|
«Жіптік
шеңбер» Ақша қар ойынын ойнауда, әріптестерімен бірге ойынға түседі, жағымды
ахуал туғызады.
Түрлі-түсті
қағаздағы жазу бойынша 3 топқа бөлу
Сұрақтарға
жауап беру арқылы мұғалімдер
өз идеяларын зерделейді, топтық жұмыстың тиімділігі туралы ой бөліседі.
Топ
ережесін түсіндіреді.
3-слайд
|
5
минут
1минут
3
минут
|
5
|
Тапсырмалар. 5-слайд
Постерді әзірленуге – 5 минут;
қорғауға – әр топқа 2 минут беріледі.
1-Топ: Мінсіз ұстаз
2-Топ : Мінсіз мектеп,
3-Топ : Мінсіз оқушы
|
Топтарға ватман
таратылады.
Топтар
«мінсіз ұстаз, мінсіз мектеп, мінсіз оқушы» тақырыбында постер қорғайды.
Бір
бақылаушы тағайындап, бағалау парақшасын таратады,
Үш
топтың жұмысын бағалайды
|
11минут
3 минут
|
6
|
Сергіту сәті.
6-слайд
Мұғалімдер
сергіту жаттығуын орындайды.
Әр топ берілген
тапсырма бойынша қимыл-іс әрекет арқылы ролге еніп, өз шеберліктерін
көрсетеді.
|
«Ролдік ойын »
ойнау
1-топ:
Тәртіпті оқушы
2-топ:
Тәртіпсіз оқушы
3-топ: Дарынды
оқушы
4-топ: Салақ
оқушы
|
5 минут
|
7
|
Кері байланыс: 7-слайд
Топтық жұмыстың тиімділігі мен
маңыздылығы .
Топтық жұмыстың тиімсіздігі
|
Мұғалімдер
бүгінгі топтық жұмыс туралы өз ойларын бір сөзбен айтып жеткізеді, сабақ
барысындағы тақырыптан алған әсерлерін зерделей отырып, шынайы түрде жауап
береді.
|
Қалай
ойлайсыздар, сабақ барысында топтық жұмысты қолдану қаншалықты тиімді?
Өз
сыныбыңызда топтық жұмысты қолданасыз ба?
Топтық
жұмыс барысында көшбасшы оқушының рөлі қаншалықты маңызды деп ойлайсыздар?
|
3 минут
|
8
|
Рефлекция
жазады. 8-слайд
|
Бүгінгі
сабаққа рефлекция жазуды ұсынамын
|
2 минут
|
|
|
|
|
|