Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
2 слайд
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар:
1. Көпбұрыштың анықтамасын біледі;
2. Көпбұрыштың элементтерін атайды;
3. Көпбұрыштың көршілес төбелеріне,көршілес қабырғаларына, диагоналіне мысалдар келтіреді;
Оқушылардың басым бөлігі:
Кез келген көпбұрыштың қабырғаларының ұзындығын табады, бұрыштарын өлшейді, периметрін таба алады.
Кейбір оқушылар:
Көпбұрыштарды қағаздан қиып, олардың ауданын таба алады.
3 слайд
Тілдік мақсаттар
Оқушылар:
Көпбұрыш анықтамасын тұжырымдай алады және геометриялық фигуралардың ішінен көпбұрыштарды атай алады, сызбасын сала алады.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Көпбұрыштың төбелері,қабырғалары және бұрыштары, көршілес төбелері, көршілес қабырғалары, диагональ.
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
1.Көпбұрыштың төбесін және көршілес төбесін белгілеу;
2.Көпбұрыштың қабырғаларын және көршілес қабырғаларын белгілеу; 3.Көпбұрыштың бұрыштарын және диагональдарын белгілеу; 4.Көпбұрыштардың сызбасын салу.
4 слайд
Бағалау критерийі
Көпбұрыштың элементтерін атайды;
Сызбасы бойынша көпбұрыштарды анықтайды.
Құндылықтарға баулу
Зайырлы қоғам және жоғары руханият
Сын тұрғысынан ойлау, өзара сыйластық, ынтымақтастық, ашықтық, жауапкершілікті сезіну.
Пәнаралық байланыс
Технология пәні: «Құрақ құрау»
Бейнелеу өнері: «Геометриялық фигуралар»
Алдыңғы оқу
Күнделікті тұрмыста паркет,қыштақтайша,табиғатта ара ұясының пішіні көпбұрышты беретіні туралы түсініктері бар.
5 слайд
Сабақтың басы
(8 минут)
Ұйымдастыру кезеңі
«Шаттық шеңбер» әдісі бойынша психологиялық ахуал тудырады.
Оқушыларды топқа бөлу
Әр түрлі түстегі суреттер
(үшбұрыш, төртбұрыш, бесбұрыш, алтыбұрыш) қиындыларын таңдау әдісі бойынша.
Ой қозғау
(ашық сұрақ қою әдісі)
- Тіктөртбұрыш және шаршының бұрыштары мен қабырғаларының қандай қасиеттері бар?
-Геометриялық фигура – бұл тек үшбұрыш...
1) көпбұрыш;
2) көпбұрыш, тұйықталған сынық сызық;
3) көпбұрыш, тұйықталған сынық сызық,тұйықталған қисық сызық.
Оқушылардың дұрыс жауаптарын мадақтау.
Сабақтың ортасы
(30 минут)
«Серіктесті оқыту» әдісі бойынша білімді меңгереді (Жұптық жұмыс)
Бағдаршам әдісі арқылы бағалайды.
Тапсырма 1. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі бойынша (Топтық жұмыс)
Әр топқа бір көпбұрыштың сызбасы және жауап кестесі беріледі. Әр топ өз көпбұрышын қорғайды.
Кері байланыс орнату тәсілі
«2 жұлдыз - 1ұсыныс» арқылы бағалайды.
Сергіту сәті.
Тапсырма 2. «Төртбұрыш» әдісі бойынша (Ұжымдық жұмыс)
Дұрыс жауап интерактивті тақтада көрсетіледі, оқушылар өзін-өзі бағалайды.
Тапсырма 3. «Сыныптан шығу билеті» әдісі бойынша (Жеке жұмыс)
«Бас бармақ» жоғары/төмен тәсілімен бағалайды.
Сабақтың соңы
(7 минут)
Дискрипторлар арқылы қалыптастырушы бағалауды орындайды. (Қосымшада берілген)
Рефлексия: Шолиер табақшалары
(білу, түсіну, қолдану)
Үйге тапсырма.
Төртбұрыш, алтыбұрыш салыңыз, диагональдарын жүргізіңіз, периметрін табыңыз.
6 слайд
Қосымша ақпарат
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
6 664 202 материала в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Серикбаева Камшат Абдимажитовна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Мини-курс
4 ч.
Мини-курс
8 ч.
Мини-курс
6 ч.