Инфоурок Математика Другие методич. материалыСабақ "Ең үлкен ортақ бөлгішті табуға есептер" (5 сынып)

Сабақ "Ең үлкен ортақ бөлгішті табуға есептер" (5 сынып)

Скачать материал

Тақырыбы

Ең үлкен ортақ бөлгішті табуға есептер

Мақсаты

Сабақтың соңында оқушылардың барлығы  берілген сандардың ЕҮОБ таба алады, ЕҮОБ табу алгоритмін айта алады

Табыс критерийі

1.     Натурал санды жай көбейткіштерге жіктей аламын

2.     Жіктелген көбейткіштерден ЕҮОБ-та таба аламын

3.     Есеп шығаруда қолдана аламын

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Құндылықтар спектрі,   таза тақта, тізбектер,  семантикалық карта

Қолданыла-тын ресурстар

Маркерлер, үлестірмелер, стикерлер

Сабақ кезеңдері

уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

3мин

 Амандасу, санау арқылы топқа бөлу

Оқушылар санау бойынша топқа бөлінеді

Қызығушылық

тарын  ояту

3 мин

«Толықтауышын тап» ойыны

100-ге дейінгі сандардың қосындысын айту

Таза тақта стратегиясы

5 мин +3 мин

Тапсырманы түсіндіреді: оқушылар тақтаға шығып, кез-келген  санды жазып толтыру керек. 

Сандарды жазады.  Сосын бір оқушыдан шығып, сол сандардың ЕҮОБ-сын табады

Топтық жұмыс: алгоритм (құндылықтар спектрі)

3 мин+2 мин

Постер таратады, қағазға жазылған сөйлемдердің  ішінен ЕҮОБ табу алгоритмін құрастыру

 (3 ұпай)

Топ оқушылары бірігіп, ЕҮОБ табу алгортмін жазады, тақтағы шығып түсіндіреді, бағалайды.

Сәйкестендір

6 мин

 тапсырмалар беріледі, дұрыс жауаптарын сәйкестендіреді

критерий: нешеуі дұрыс санша ұпай

Берілген тапсырманы уақытылы орындап, дұрыс жауабын тұсына жапсырады

Бағалау: өзара бағалау

Оқулықпен жұмыс

10 мин

339, 343 есептер (топпен орындайды)  нешеуі дұрыс сонша ұпай

Орындайды,  бір-бірін тексереді

Семантикалық карта

4 мин

Карта үлестіреді

 

Жеке оқушыға тапсырма

Сабақ барысында

Көбейтінді түрінде жазуға есеп

Қасымхан Серғазы орындауға тапсырма

Рефлексия

2 мин

Менің   түсіндім? Мен түсінген жоқпын?

Ұсынылған стикерді толтыру

Үйге тапсырма

2 мин

№338

 

Бағалау критерийі

10 ұпай –«5»

8-9 ұпай -  «4»

5-7 ұпай –«3»

1-4 ұпай - «2»

Алгоритм құрастыру

1.     Берілген сандарды жай көбейткіштерге жіктеу

2.     Жіктелген көбейткіштердің ішінен бірдей көбейткіштің азын алу

3.     Бірдей емес көбейткіштерді есептемейміз

4.     Алынған сандарды көбейту

Бірдей емес көбейткіштерді де аламыз

Барлығын көбейтеміз

Берілген сандарды көбейтінді түрінде жазып аламыз

Үлестірме №1 Сәйкестендір:

ЕҮОБ(28; 40)=

 

4

ЕҮОБ(85; 30)=

5

 

ЕҮОБ(144; 200)=

 

8

ЕҮОБ(110; 60)=

10

 

ЕҮОБ(48; 72)=

 

24

 

Үлестірме №2 Семантикалық карта

 

2

1

80

30

6

ЕҮОБ(160; 80)

 

 

 

 

 

ЕҮОБ(24; 55)

 

 

 

 

 

ЕҮОБ(90; 150)

 

 

 

 

 

ЕҮОБ(246; 180)

 

 

 

 

 

ЕҮОБ(76; 54)

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Сабақ "Ең үлкен ортақ бөлгішті табуға есептер" (5 сынып)"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Руководитель ремонтной службы

Получите профессию

Интернет-маркетолог

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать
