Тақырыбы: Текше және оның көлемі
Мақсаты:
Міндеті: 1.Текше және оның көлемімен танысу.Текше мен
білеушенің көлемін табу
2.Оқушылардың топпен жұмыс жасауға,
шапшаң , жылдам есептеу дағдыларын қалыптастыру, ойлау қабілетін дамыту.
3.Ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, талдау, жинақтау,топтық
жұмыс,жеке жұмыс,ойын
Сабақтың
көрнекілігі: геометриялық
фигуралар, үлестірмелі қағаздар,маркер
Техникалық
жабдықтар: слайд,
компьютер,проект
Сабақ барысы:
1.Ұйымдастыру
кезеңі.Психологиялық дайындық
1 мин
Топқа бөлу
(геометриялық фигураларды таңдау) 2мин
1.
-Үшбұрыш дегеніміз не? -Үшбұрыштың периметрін қалай табамыз?
2.
- Тік төртбұрыштың қасиеті қандай? Ауданын, периметрін қалай
табамыз?
3.
-Шаршының касиеті
қандай? Ауданын , периметрін қалай табамыз?
2.Үй жұмысы: 22бет № 6,7 тексеру
Миға шабуыл. Өткен тақырыпты қайталау. Сыйымдылық және
көлем (2мин)
Математикалық
диктант
7*7 = 49 10*10
=100 6*10 =60 20*4=80 4*4=16 9*9 =81
10 :2=5 30:5=6
32:4=6 18:6=3 42:6=7 27:3=9 (мин)
Ойын: «Ыстық
орындық» Көбейту, бөлуді қайталау
3.Жаңа тақырып:
Куб(текше) және оның көлемі
Мағынаны тану
№1 Текшенің
төбесі,қыры, жағын анықтау. Жұмысты қорғау ( 2 мин)
№2 Білеуше неден құрастырылған?
Текше болып табылама? (2мин)
№3 Білеуше неше
қабатқа бөлінген? Әр қабатта неше қатар бар? Әр қатарда неше қуб сантиметр? (3мин)
Сергіту сәті
№4 Суреттегі текше
болып табылама? Оның қыры неше сантиметр?
Көлемін тап V=
а*а*а V=3*3*3=27см
(2мин)
Білеушенің көлемін тап. Білеушенің өлшемдері а,в,с V= а*в*с
Оқулықпен жұмыс Топтық жұмыс
№5 Есептер құрастыр және шығар.Кері есеп құр ( 5мин)
Дәптермен жұмыс №6(а) Теңдеуді шеш. (3мин)
№6(ә) Амалдарды орында.( ауызша ) (3мин)
Қорытынды:Сабақты бекіту.Венн диаграммасын құру
Текше Білеуше
Рефлекция Кері байланыс жасау
Үйге тапсырма:
24бет №7
Бағалау: Топ жетекшілерінің бағалауы. Өз-өздерін
бағалау