Инфоурок Начальные классы Рабочие программыСауат ашу сабак жоспар 1 сынып

Сауат ашу сабак жоспар 1 сынып

Скачать материал

Бекітемін.         М.Д.Оқу ісі жөніндегі орынбасары:________________Нұрсейтова Закира

 

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:  

6-б. Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті

Мектеп: № 13 орта мектеп

Cынып 1 «А»

Күні: 16.02.2018 ж.

Пәні: сауат ашу

Мұғалімнің аты- жөні: Шаненова Алтын

Сабақтың тақырыбы

1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту

2.9 Дыбыс пен əріпті тану жəне ажырату

3.8 Каллиграфиялық нормаларды сақтау

Ұлттық кейіпкерлер туралы не білемін? Фф дыбысы мен әрпі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.7.1. Тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру. (ұнайды, ұнамайды)

1.2.9.1. Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.

1.3.8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы жəне төменгі сызығын сақтап,əріп

элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар істей алады:

Мәтінге қатысты сұрақтарға жауап бере алады

Әріп пен  дыбысты ажырата алады

Дыбыстық талдау жасайды

 Оқушылардың көпшілігі істей алады:

Мәтінге қатысты көзқарасын айта алады

Әріпті дыбыспен сәйкестендіріп оқиды

Әріптерді бір-бірімен байланыстырып жазады

Кейбір оқушылар істей алады:

Мәтінге қатысты өз пікірін айта алады

Берілген сөздерге өз бетінше буындық, дыбыстық талдаулар жасайды.

 Әріптерді бір- бірімен байланыстырып сөйлем құрай алады                                                        

Бағалау  критерийлері

-Мәтінге қатысты пікірін айтады.

-Өз көзқарасын түсіндіреді.

-Әріптерді таниды және ажыратады.

-Әріпті дыбыспен сәйкестендіріп оқиды.

-Әріп элементтерін дұрыс байланыстырып салады.

-Сөздерді каллиграфиялық талаптарға сай жазады.

Құндылықтарды дарыту

Қызығушылығы жоғары, өзіне сенімді, жауапкершілігі мол жəне зияткерлік тұрғыдан дамыған тұлға қалыптастыру

Пәнаралық байланыс

Әдебиеттік оқу, дүниетану

Алдыңғы  білім

Диалогқа түсе біледі. Дыбыс, әріптер туралы түсінік бар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері, уақыт

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

 

 

 

 

Ресурстар

 Сабақтыңбасы

6 мин

1мин

 

 

2мин

 

 

 

 

 

 

 

 

2мин

 

 

 

1 мин

Ұйымдастыру кезеңі

 Оқимыз, үйренеміз,  жалықпаймыз,

Білімнің шыңына біз  шарықтаймыз!

Ширату

«Төрт қадам алға..»  5 минуттық жаттығуы орындалады. Оқушылар бір  бірінің қолынан ұстап шеңберге тұрады да, «Алға – төрт қадам» (алға жүреді), «артқа төрт қадам» (артқа жүреді)»менің аяғым топ – топ дейді» «аяқтарын топылдатады), «менің қолым шапалақтайды» (шапалақтайды), «менің көзім жыпылықтайды» (көздерін жыпылықтатады), «ал, мен секіремін» деп әркім өз орындарына отырады.

Бейне жазба «Футбол» туралы

Топқа бөлу.

1-топ-Астана

2-топ- Қайрат

3-топ- Қайсар

КБ: -Ширату ұнадыма?

-         Несімен ұнады?

-         Қандай өзгеріс болды?

-         Бойымызда қандай ерекшелік қалыптасты?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Youtube сайтынан

Сабақтың ортасы

23мин

3мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1мин

 

 

 

1мин

 

5 мин

 

 

 

 

 

 

1 мин

1 мин

 

2 мин

 

 

 

 

2 мин

 

 

3 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 мин

1 мин

 

2 мин

 

 

(Ұ) Сөз ойла, тез ойла»   ойыны

Фф дыбысы  кездесетін сөздер ойлау, айту

кофе        ферма    фото    телефон       футбол

кафе       фирма    факс      телеграф    Африка

-ф дыбысы қандай дыбыс?

«Түртіп алу» әдісі

Мағынасы таныс сөздерді түртіп алу.

Д: - сөздерді тез ойлап таба алады;

-         Сөздерді дұрыс айта алады;

-         Мағынасын аша алады;

КБ: -сөздерді ойлап табу барысында қиындық болдыма?

-         Таныс емес сөздер кездестіме?

-         Кейбір сөз неге бас әріппен жазылып тұр?  

ҚБ: басбармақ арқылы

 

2 тапсырма. Шығармашылық тапсырма Мәтінді ары қарай жалғастыр.

Топтық жұмыс. «Ойлан- жұптас- талқыла» Тыңдайтын үш құлақ стратегиясы

Топ мүшелері рөлдерді (уақыт сақшысы, хатшы, баяндамашы) өзара анықтап алады.

 Бірде Қожанасыр келе жатып, жолдан ұялы телефон тауып алады....           ( әр топтың ойларын тыңдау)

Д: - өз беттерінше мәтін құрай алады;

-         өз ойларын еркін жеткізе алады;

 

КБ: «Сен маған, мен саған»

ҚБ: басбармақ арқылы

 

Жаңа ақпарат:

Алдаркөсе , Қожанасыр-ұлттық кейіпкерлер. Аңыздарды олар ақылды, әділ, тапқыр, аңғал кейіпкерлер ретінде танылады.

 

 

 

Сергіту сәті

Қимыл-қозғалыс жаттығуы

Қатты нөсер басылды (жаймен тырсылдатады)

Күн жарқырай ашылды (қолдарымен күн жасайды)

Көктен төмен  әдемi кемпiрқосақ шашылды (жарты доға жасайды)

3 тапсырма. Көп  нүктенің орнына қойылатын  әріпті  тауып,  сөзбен сәйкестендіріп сызыңыз. Сөздерді оқыңыз.

(Ж.Ж.) «Сөз- маржан» ойын

Овал:    Я,   Х,  Б,  П,  Ж, Ф   

әрі..

 

асқа…ақ

 

 

Теле...он

 

...утбол

 

ат

 

...ото

 
 

 

 

 

 

 

 


Д:   - көп нүктенің орнындағы әріпті анықтайды;

       - сөздерді қатесіз оқиды.

КБ: 2 жұлдыз 1 ұсыныс

ҚБ: жеке оқушыны мадақтап, бағалау.

«Қалам үстел үстінде» сәті Дәптермен жұмыс

Үлгі дәптер бойынша жазу

Картинки по запросу прописные буквы русского алфавита распечатать

 

Похожее изображение

Д: - әріптерді дұрыс салады;

 - әріптерді бір-бірімен байланыстырып жазады;

- жазу жолын сақтайды;

- сөзді сауатты, көркем жазады.

 

 

 

 

Мәтін жазылған парақшалар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сызба

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Үлгі дәптер, қалам

 

 

Сабақ соңы

 6 мин

 

 

 

6 мин

 

Рефлексия   «Еркін микрофон»

 

- Бүгінгі сабақ ұнадыма?

- Қиындық келтірген тапсырмалар болдыма?

- Топпен жұмыс жасау ұнадыма?

- Сабақтан алған әсеріңді бөліссең.

 

Картинки по запросу микрофон

 

 

 

 

 

Қосымша ақпарат      

 

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға  тапсырманы күрделендіруді  қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың  үйренгенін  тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және

қауіпсіздік техникасын сақтау

 

 

Саралау:

Топтық, жұптық жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады

Оқушылар  өз бетінше дыбыстық, буындық талдауды жасайды. Сөздерді тұтастай оқиды.

      Оқыған сөздерінің        көпшілігінің мағынасын түсіндіре алады.

 

 

Бас бармақ арқылы бағалаймын

 

 

 

 

Партада дұрыс отыру;

оқу құралдарының дұрыс пайдалану;

Сыныптағы электр тоқтарынан сақтану;

 

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері  анық па?

 

Бүгін  оқушылар не үйренді?

 

Сыныптағы ахуал қандай болды?

 

 

 

Оқу мақсаттары мен міндеті шынайы, анық.

 

 

«Ф» дыбысының жасалуын, оның дауыссыз дыбыс екенін,

ф дыбысынан кездесетін сөздердің жазылуын білді

 

Көңілді, ұйымшыл күйде болды.

Қорытынды бағалау

Сабақта қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

  1. Жаңа тақырыпты  ашу  кезеңі
  2. «Түртіп алу әдісі» кезеңі. Оқушылар  сөздердің мағынасын жақсы түсінді.

Қандай екі нәрсе Сіздің сабағыңызды жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

       1.Топтық  жұмыс

       2. Жұптық жұмыс

Келесі сабақтың  өткізуіне септігін тигізетіндей осы  сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы  не  білдім?

Кейбір оқушылар топпен жұмыс жасағанда белсенділік танытпады. Сол оқушыларды қалыптастыру мақсатында  көбірек жұмыс жасау керек.

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Сауат ашу сабак жоспар 1 сынып"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Животновод

Получите профессию

Интернет-маркетолог

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
