Пәннің аты
|
Уақыты:
|
Кабинет:
|
Мұғалім
|
Сабақтың
атауы
|
Жұп дауыстылар. Көрші
атам.
|
Мақсаты
|
а) Жуан жіңішке дауысты
дыбыстар бойынша білімдерін
пысықтау
ә) Оқушылардың сабақ
барысында есте сақтауын, сөздік
қорын дамыту, логикалық
ойлауын дамыту
б) Үлкен кісіні сыйлауға
,әдептілікке тәрбиелеу, дұрыс
амандасуға тәрбиелеу
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақта пайдаланатын
көрнекті-құралдар:
оқулық, суреттер, кеспе әріптер.
Пайдаланатын
әдіс-тәсілдер:
түсіндіру, көрнекілік, сұрақ-жауап
|
Күтілетін
нәтиже
|
+Психологиялық
ахуал
|
Психологиялық дайындық
Біз балдырған баламыз,
Құстай қанат қағамыз.
Дүниені аралап,
Оқып білім аламыз.
|
Оқушылар шеңберде
жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
|
Қызығушылықты
ояту
|
I.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың оқу
құралдарын түгендеп, зейіндерін, ынта
жігерлерін сабаққа
аудару.
II.Үй тапсырмасын сұрау. Үйге тапсырманы еске
түсіріп пысықтау.Балалар, өткенсабақта қандай тақырып өткен едік? Кім мағанайтады?Дұрыс,
дайын болсақ , сабақ айтамыз.
III.Өткен материалдар
бойынша білімдерін тексеру кезеңі:-Балалар, осы нағашы ата деген кім?-Дұрыс
мамамыздың әкесі.-Кім өз нағашы атасы туралы айтып береді?
IV. Мақсат қою кезеңі:-Балалар , біз үлкен аталармен
амандасқан кезде ұлдар не деп амандасамыз?.- Балалар, осы Сөз атасы –сәлем
деген нақыл сөзді қалай түсінесіңдер?-Үлкен апалармен амандасқанда қалай
амандасамыз?- Көрші аталарыңмен, апаларыңмен қалай амандасасыңдар?
|
Жаңа сабаққа деген
қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі.
|
Мағынаны
тану
|
Бүгінгі өтетін жаңа
тақырыпта «Көрші атам»деп аталады.
Күнде үйінің қасынан
Көрші атамды көремін
Жүгіріп кеп асыға
Оған сәлем беремін
Қолымды ол күліп кеп,
Иіліп тұрып алады
-Міне нағыз жігіт!- деп,
Сүйсініп бір
алады
(Көрініс ретінде)
Сәлем бере білейік
-Ассалаумағалайкум!-«Алланың
нұры жаусын!»
- Уағалайкумассалам!-
«Өзіңізге де соны тілеймін!»
Сәлемдесуге байланысты
тағы қандай сөздерді білесіңдер?
М. Жаманбалиев
Дәптермен жұмыс.
56-жаттығу. Көбелек,
бөгелек сөздерінің жазылуын біліп алыңдар.
Жаңбыр жауар себелеп,
Жолға шығар көбелек.
Гүлге қогар көбелек,
Атқа қонар бөгелек.
|
Сергіту
сәті
|
Орманда кірпі келеді,
Саңырауқұлақ тереді.
Кездесті, міне, керегі:
Екеуі қайың астынан.
Біреуі терек қасынан.
Қанша олар болмақ есепте,
Тоқылған салса себетке?
|
Ой сергітеді,шашағандары
басылады
|
Ой толғаныс
|
Ал енді бір-бірімізбен
амандасып көрейікші.Сыныптастармен.
Бүгінгі сабақта нені
үйрендік?
|
Үйге
тапсырма
|
57-жаттығу. Мәнерлеп
оқу 63-64
бет.
|
Күнделіктеріне жазып
беремін
|
Бағалау
|
Оқыту үшін
бағалау және оқуды бағалау
|
Бағалау парақшасын
толтырады.
|
Кері
байланыс
|
|
Смайликтерді өзі қалаған
нұсқаға жабыстырады
|