Сабақ
тақырыбы: «Үй жануарлары мен хайуаннаттар»
Сабақтың
мақсаты: закрепить и обобщить знания учащихся по теме «Домашние и дикие
животные»
Задачи:
Учебные:
Активизировать навыки чтения монологической и диалогической речи.
Активизировать навыки орфографии.
Развивающие:
Развивать речевые способности, психологические функции, связанные с речевой
деятельностью (память, мышление, способность логически мыслить, умение
анализировать).
Воспитательные:
Воспитывать бережное отношение к животным, уважительное отношение друг к другу,
развивать умение слушать товарища.
Тип урока:
комбинированный; занимает промежуточное место в изучении темы «Домашние
животные и дикие животные», связывая этап формирования (рецептивный) и этап
активизации (репродуктивный) речевых навыков; присутствуют элементы технологии
развивающего обучения.
Форма и виды
работы: Индивидуальная, фронтальная, групповая.
Ход урока:
Сабақтың
барысы :
Психологиялық
кезең. Мен сендерді «Шаттық шеңберге» шақырамын
Балалар,
сабақты бастамай тұрып біз ережемізді еске түсірейік
1. Сообщение
цели и задачи урока
- Балалар,
бүгін ерекше сабақ, қонақтар келіп отыр, өзіміздің жетістіктерімізді
көрсетейік.
Ал, сабақ
барысында сабаққа жақсықа тыс қаноқушыларға жетон таратам. Сол бойынша сабақ
соңында баға қоямын.
Біздің
сабағымыз ойын түрінде өтеді. «Жұлдызды сәт» деп аталады
Сабағымыз 5
кезеңнен турады
Сайыстың өту
кезеңдері:
1-кезең «Кім
алғыр?»
2- кезең
«Белгісіз ғажайып»
3-кезең «Сөз
мерген»
4-кезең
«Дауыстар әлемі»
5-кезең
«Адасқан сурет»
6-кезең «Топтық
жұмыс»
2. Үй
тапсырмасын тексеру:
Зат есім
қандай сұраққа жауап береді?
1-кезең «Кім
алғыр?»
-Балалар, үй
жануарлармен жабайыаңдарды еске түсірейік.
(жолбарыс,
арыстан,жылқы,алақұлын,керік,ит, мысық, қасқыр).
Жарайсыңдар!
1.Төрт түлік малдың
түлпары - Жылқы
2.Бауырсақ
ертегісінің кейіпкері – Бауырсақ
3.Аң патшасы
- арыстан
4.Ең биік жануар
- керік
5.«Мақта қыз
» ертегініңкейіпкері - мысық
6.
Адамныңдосы - ит
7. Мысықтың жабайы
түрі
8. Жылқының
жабайы түрі – ала құлын
2- кезең
«Белгісіз ғажайып»
(Теперь вы
должны по порядку раставить рисунок )
3-кезең «Сөз мерген»
Жжет іжануардың
атын тап.
Найдите семь
названий животных
ш қ а с қ ы р
С ө д а ю е й
И л п ү ң ш т
Ы н і қ о я н
р ұ л у ғ и м
н ө т ү л к і
к і р п і б ю
4-кезең
«Дауыстар әлемі»
5-кезең
«Адасқан сурет»
6-кезең
«Топтық жұмыс»
Ал, енді
топтық жұмыс. Мен сендерді суреттің көмегімен топқа бөлемін. При помощи
специальных квадратиков,вы должны собрать картинку,по которой узнаете свою
группу
1 – топ Үй
жануарлары
2 – топ
Жабайы жануарлары
тапсырма. 4
сыныпқа арналады
Сөйлемдерді
дұрыс құрастырыңдар.
1. Дәптер,
суретдәптері, жатыр, партада, қалам. 2. Дәрісханада, отыр, оқушылар. 3.
Мұғалім, біздің, әдемі, өте, адам. 4. Сынып, қабатта, орналасқан, төртінші. 5.
Тәртіпті, оқушылар, өте. 6. Ертең, болады, сабақ, алты.
Оқы. Аудар.
1. друг. 2.
десять.3. класс. 4.дедушка. 5. умный.6.первый
Ал,
ендісуреттеріңіздіватманғажабыстырыңыздар, сосынөзжануарларыңызға сын
есімдіпайдаланыпсөзтіркестерінқұрастырыңдар.
Жақсы!
А теперь,
прошу сюда одного самого смелого участника на защиту презентации! Ваша задача
рассказать о животном и о составленных вами словосочетаниях!
Бекіту:
1. Біз нелер
туралы айттық?
2. Қандай
жұмыс түрлерін орындадық?
3. Сіздерге
сабақ ұнады ма?
Домашнее
задание.
Рефлексия
Ребята,
подводя урок, давайте выразим свое впечатление в нескольких словах!