Инфоурок Другое Рабочие программыҰзақ мерзімді жоспардың тарауы: «Қазақстан қорықтары»

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: «Қазақстан қорықтары»

Скачать материал

 

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

 «Қазақстан қорықтары»

Мектеп: «Милютин орта мектебі»КММ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Шакаева АТ

Сынып: 6

Қатысқандар: 6

Қатыспағандар:0

Сабақтыңтақырыбы

Қоршаған орта

 

 

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.Т1.Тірек сөздер ,мәтіннің бастапқы бөлігін тындау арқылы тақырыпты және көтерілген мәселені болжау.

6.Ж2.Эссе тақырыбының желісінен шықпай,әрбір абзацты жүйелі құрастырып,қажетті мазмұнын ашып жазу.

Сабақтың мақсаты

Барлығы:Тірек сөздер,мәтіннің бастапқы бөлігін тындап, тақырыпты және көтерілген мәселені болжайды

Көбісі:Көтерілген мәселені болжай отырып,жазба жұмыстарының мазмұнын ашып жазады.

Кейбіреуі:Эссе жазу барысында  әрбір абзацты жүйелі құрастырып,көтерілген мәселені болжай отырып,қажетті мазмұнын ашып жазады

Бағалау критерийі

ОТЖ. Тірек сөздер, мәтіннің бастапқы бөлігін тындау тақырыпты және көтерілген мәселені болжайды

ООЖ.Тірек сөздер, мәтіннің бастапқы бөлігін тындау тақырыпты және көтерілген мәселені болжайды

ОЖЖ.Эссе жазу барысында  әрбір абзацты жүйелі құрастырып,көтерілген мәселені болжай отырып,қажетті мазмұнын ашып жазады

Тілдік мақсаттар

 

«Қоршаған орта»тақырыбы бойынша,тірек сөздерді негізге ала отырып,көтерілген мәселені болжай алады,қажетті мазмұнын ашып эссе жазу арқылы оқушылардың тілдік байлығы артады.

Құндылықтарға баулу

 

 

Оқушыларды, табиғатты аялауға,оған сүйіспеншілік пен қамқорлық жасай отырып,

қоршаған ортамызды  қорғай білуге тәрбиелеу.

Пән аралық байланыс

Дүниетану,биология

Алдыңғы білім

 

Қазақстан табиғаты туралы жалпы түсінік

 

 

Сабақбарысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

 

Ресурстар

Сабақтың басы

(5мин)

Ұйымдастыру кезеңі.

Ынтымқтастық атмосферасын қалыптастыру.

Оқушылар шаттық шеңберін құрып,орындықтарға отырады. Әр оқушы қағазға өз атын жазып,сағат тілімен көршісіне ұсынады.Көршісі оның жақсы қасиетін жазады.Солай айналып өзіне келгенше жүргізіледі.Өзі туралы жазылған жақсы пікірлерді оқып,көңіл-күйі жақсарады.

Себебі бұл тәсіл оқушылардың сабаққа деген қызығушылықтарын оята отырып,сабақтың мақсатына жетуге көмектеседі.

Топтарға бөлу.(табиғат  және адамзат)топ мүшелерін (спикер,уақыт сақшысы,хатшы,баяндаушы.)сайлаймын,топтың ережелерімен таныстырамын.Себебі:жұмыс істеу барысында оқушылар өз міндеттерін біліп отырады,ал бұл әдіс сабақтың мақсатына жетуге көмектеседі.

Бағалау критерийлері мен дескрипторды оқушыларға алдын-ала беремін.

Тірек сөздер ,мәтіннің бастапқы бөлігін тындау арқылы тақырыпты және көтерілген мәселені болжау.

- Тірек сөздер, мәтіннің бастапқы бөлігін тындап, тақырыпты және көтерілген мәселені болжай отырып,постер құрды

- Көтерілген мәселені болжай отырып,жазба жұмыстарының мазмұнын ашып жазады.

Эссе тақырыбының желісінен шықпай,әрбір абзацты жүйелі құрастырып,қажетті мазмұнын ашып жазу.

- Эссе жазу барысында  әрбір абзацты жүйелі құрастырып,көтерілген мәселені болжай отырып,қажетті мазмұнын ашып жазды

Үлестірмелі парақшалар

 

 

 

 

 

 

 

 

Суреттер

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

25 мин

Тыңдалым алды тапсырма.

(Бейнежазба көрсету)5минсебебі бұл әдіс тыңдалым дағдыларын оқытуда тиімді болып табылады.

Мендельсон айтқандай мұғалімге оқушылардың білімдерін тексеруге емес, оның тыңдалым дағдыларын машықтандыруды ұсынады.

Оқушылар бейнежазбаны көре отырып,сабақтың тақырыбын болжайды

Тақырыпты болжау мақсатында оқушылармен кері байланыс жасай отырып, «миға шабуыл»әдісін пайдаланамын.

Сұрақ-жауап арқылы болжайды.

-Бейне жазбада не көрдіңіздер?

-Бұларды бір сөзбен қалай атауға болады?

Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.

1 тапсырма.

І деңгей.

Тірек сөздерді пайдаланып, мәтіндегі көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жаз.

Тірек сөздер:су,ауа,тас ,ағаш,аспан, ауыл, қала, дала аңдары құстар, орман,қоршаған ортаның,қорғай білуіміз,пайдасы,өмір сүре,табиғатпен

Бізді қоршаған ортаға ..............жатады............. адамзатпен байланысы өте жоғары.Біз қоршаған ортаны .........керек.Себебі қоршаған ортаның берер....... мол.Қоршаған ортасыз......... алмаймыз.Өйткені ..........адам тығыз байланыста.

ІІ деңгей

Тірек сөздерді пайдаланып,постер құру.

ІІІ деңгей

«Бізді қоршаған орта және ондағы адамның рөлі »тақырыбына эссе жазу.

Жоспар:

1.Біздің қоршаған ортадағы тіршілік

2.Табиғат пен адамның байланысы

3.Қоршаған ортадағы адамның рөлі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ғаламтор

https://www.youtube.com/watch?v=NPlzWB5jRto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Миға шабуыл»әдісі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тірек сөздер

 

 

 

 

 

 

 

Постер үлгісі

 

 

Жоспар үлгісі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

 

Бағалау кестесі

Қызық болды

Бүгін мынаны түсіндім

Қиынболды

 

 

 

 

Бес саусақ әдісі бойынша сабаққа рефлексия

Бас бармақ-Бүгінгі сабақ ұнады ма?

Балан үйрек-басқаларға көрсеткен көмегім

Ортан терек-менің көңіл күйім

Шылдыр шүмек-не істедім ,неге жеттім

Кішкентай бөбек-менен тілек

 

 

 

Кесте үлгісі

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: «Қазақстан қорықтары»"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Товаровед-эксперт

Получите профессию

Фитнес-тренер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать
