№
|
Сабақтың тақырыбы
|
Оқып-үйренудің негізгі
мақсаттары
|
Оқытуда қолданылатын модульдер: әдіс-тәсілдер
|
Оқып-үйренудің нәтижесі
|
Үйрену мақсатында бағаны қоса алғанда, бағалау
|
Негізгі дереккөздер
|
Күні
|
6
|
Нақты сандар туралы жалпы түсінік
|
Нақты
сандар туралы түсініктерін жалпылау; нақты сандардың құрылымын, нақты сандар
жиынының геометриялық мағынасын меңгеру
|
Блум
таксономиясы, СТО, диалогті оқыту
|
Нақты
сандар туралы түсініктері қалыптасады; нақты сандардың құрылымын, нақты
сандар жиынының геометриялық мағынасын меңгереді
|
1.
Формативті
2.
Жиынтық.
3.
Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
|
Алгебра
8-класс оқулығы,
«Сын
тұрғысынан ойлау білім үрдісінде», З.У.Имжарова
|
14.09
|
7
|
Квадрат түбірдің анықтамасы
|
Рационал
және иррационал сандар туралы түсініктерін жалпылау; сандардың құрылымына
қарай салыстыруды меңгеру
|
Баяндау,
диалогтіоқыту
|
Рационал
және иррационал сандар туралы түсініктері қалыптасады; сандардың құрылымына
қарай салыстыруды меңгереді
|
1.
Формативті
2.
Жиынтық.
3.
Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
|
Алгебра
8-класс оқулығы,
«Сын
тұрғысынан ойлау білім үрдісінде», З.У.Имжарова
|
16.09
|
8
|
Квадрат түбір
|
Санның
квадрат түбірі ұғымын қалыптастыру, квадрат түбір белгісін салуды үйрету
|
СТО,
кубизм
|
Санның
квадрат түбірі ұғымы қалыптасады, квадрат түбір белгісін салуды үйренеді.
|
1.
Формативті
2.
Жиынтық.
3.
Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
|
Алгебра
8-класс оқулығы,
«Сын
тұрғысынан ойлау білім үрдісінде», З.У.Имжарова
|
18.09
|
9
|
Квадрат түбір және арифметикалық квадрат түбір
|
Санның
квадрат түбірі ұғымымен бірге арифметикалық квадрат түбір ұғымын
қалыптастыру. Есеп шығаруда қолдана алуға машықтандыру
|
Топтастыру, СТО,
кубизм
|
Арифметикалық
квадрат түбір ұғымы қалыптасады. Есеп шығаруда қолдана алуға машықтанады
|
1.
Формативті
2.
Жиынтық.
3.
Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
|
Алгебра
8-класс оқулығы,
«Сын
тұрғысынан ойлау білім үрдісінде», З.У.Имжарова
|
21.09
|
10
|
Квадрат түбірдің жуық мәні
|
Квадрат
түбірдің жуық мәні нені білдіретінін, кез келген дәлдікпен табу әдістерін
үйрету
|
кубизм,
СТО
|
Квадрат
түбірдің жуық мәні нені білдіретінін, кез келген дәлдікпен табу әдістерін
үйренеді
|
1.
Формативті
2.
Жиынтық.
3.
Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
|
Алгебра
8-класс оқулығы, «Сын тұрғысынан ойлау білім үрдісінде», З.У.Имжарова
|
23.09
|
11
|
Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері
|
Арифметикалық
квадрат түбірдің қасиеттерімен таныстыру; арифметикалық квадрат түбірлердің
қасиеттерін қолдануды меңгерту
|
Диалогті
оқыту, кубизм
|
Арифметикалық
квадрат түбірдің қасиеттерімен танысады; арифметикалық квадрат түбірлердің
қасиеттерін қолдануды меңгереді, есептеуді үйренеді
|
1.
Формативті
2.
Жиынтық.
3.
Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
|
Алгебра
8-класс оқулығы,
«Сын
тұрғысынан ойлау білім үрдісінде», З.У.Имжарова
|
25.09
|
12
|
Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін қолданып
өрнектің мәнін табу
|
Өрнектердің
мәнін табуда арифметикалық квадрат түбірлердің қасиеттерін қолдануды меңгерту
|
Пилот-штурман
Блум таксономиясы
|
Өрнектердің
мәнін табуда арифметикалық квадрат түбірлердің қасиеттерінің формулаларын
қолдануды үйренеді
|
1.
Формативті
2.
Жиынтық.
3.
Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
|
Алгебра
8-класс оқулығы,
«Сын
тұрғысынан ойлау білім үрдісінде», З.У.Имжарова
|
28.09
|
13
|
арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері
|
Бөлшектің
квадрат түбірінің қасиетін есеп шығаруда қолдана алуды үйрету, сауатты жазуға
дағдыландыру
|
Жеке
жұмыс
|
Бөлшектің
квадрат түбірінің қасиетін есеп шығаруда қолдана алады, сауатты жазуға
дағдыланады. Есеп шығару қабілеттері артады. Өз бетімен жұмыстануға
машықтанады.
|
1.
Формативті
2.
Жиынтық.
3.
Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
|
Алгебра
8-класс оқулығы,
«Сын
тұрғысынан ойлау білім үрдісінде», З.У.Имжарова
|
30.09
|
14
|
Бақылау жұмысы №1 «Квадрат түбір»
|
Оқушылардың
өткен тақырыптар бойынша алған білімдерін жүйелеу. Өз бетімен жұмыстануға
дағдыландыру
|
Жеке
жұмыс
|
Оқушылар
білімін тексереді.
Оқушылар
өз білімдерін сынайды және рефлексия жасайды
|
1.
Формативті
бағалау
парағы.
|
Дидактикалық
таратпа материалдар, «Сын тұрғысынан ойлау білім үрдісінде», З.У.Имжарова
|
2.10
|
15
|
Бақылау жұмысын талдау. Квадрат түбірлерді табуға
есептер
|
Өткен
тақырыптарды еске түсіріп, ойлау қабілеттерін дамыту
|
Кесте
толтыру, диалог, СТО,
джиксо,
топтастыру,
|
Оқушылар
білімін тексере талдау жасай біледі
|
1.
Формативті
2.
Жиынтық.
3.
Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
|
Алгебра
8-класс оқулығы,
«СТО
білім үрдісінде», З.У.Имжарова
|
5.10
|
16
|
Квадрат түбірлері бар өрнектерді тепе-тең түрлендіру
|
Квадрат
түбірлері бар өрнектерді түрлендіруді үйрету, «түйіндес өрнек» ұғымымен
таныстыру, есеп шығаруда формулаларды сауатты қолдануды меңгерту.
|
Семантикалық кестені толтыру;
- Мозайка жинау
- «Карусель» стратегиясы;
|
Квадрат
түбірлері бар өрнектерді түрлендіруді үйренеді, «түйіндес өрнек» ұғымымен
танысады, есеп шығаруда формулаларды сауатты қолдануды меңгереді
|
1.
Формативті
2.
Жиынтық.
3.
Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
|
Алгебра
8-класс оқулығы,
«Сын
тұрғысынан ойлау білім үрдісінде», З.У.Имжарова
|
7.10
|
17
|
Көбейткішті түбір таңбасының алдына шығару
|
Көбейткішті
түбір таңбасының алдына шығару ережесін, есеп шығарудағы формуласын меңгерту
|
Джигсо
Қоян
қайда секіреді?
Семантикалық
карта
|
Көбейткішті
түбір таңбасының алдына шығару ережесін, есеп шығарудағы формуласын меңгерді.
Есеп шығару қабілеттері артады. Өз бетімен жұмыстануға машықтанады.
|
1.
Формативті
2.
Жиынтық.
3.
Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
|
Алгебра
8-класс оқулығы,
«Сын
тұрғысынан ойлау білім үрдісінде», З.У.Имжарова
|
9.10
|
18
|
Көбейткішті түбір таңбасының ішіне енгізу
|
Көбейткішті
түбір таңбасының ішіне енгізу ережесін, есеп шығарудағы формуласын меңгерту
|
«Миға шабуыл»
«Ой қозғау»
«Борт журналы
Э.Венн диаграммасы»
|
Көбейткішті
түбір таңбасының ішіне енгізу ережесін, есеп шығарудағы формуласын меңгерді.
Есеп шығару қабілеттері артады. Өз бетімен жұмыстануға машықтанады.
|
1.
Формативті
2.
Жиынтық.
3.
Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
|
Алгебра
8-класс оқулығы,
«Сын
тұрғысынан ойлау білім үрдісінде», З.У.Имжарова.
|
12.10
|
19
|
Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босату
|
Бөлшектің
бөлімін иррационалдықтан босату ережесін, есеп шығарудағы формуласын меңгерту
|
Пилот
штурман
Фишка
Автор
орындығы
|
Бөлшектің
бөлімін иррационалдықтан босату ережесін, есеп шығарудағы формуласын
меңгерді. Есеп шығару қабілеттері артады. Өз бетімен жұмыстануға машықтанады
|
1.
Формативті
2.
Жиынтық.
3.
Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
|
Алгебра
8-класс оқулығы,
«Сын
тұрғысынан ойлау білім үрдісінде», З.У.Имжарова
|
14.10
|
20
|
Қысқаша көбейту формулаларын қолданып, өрнекті
түрлендіру
|
Қысқаша
көбейту формулаларын қолданып, өрнекті түрлендіруді үйрету, есеп шығару
кезінде қолдану дағдысын қалыптастыру
|
ББҮкестесі,
семантикалық
карта
|
Қысқаша
көбейту формулаларын қолданып, өрнекті түрлендіруді үйренеді, есеп шығару
кезінде қолдану дағдысы қалыптасады, есеп шығару шеберліктері артады. Сыни
түрде ойлайды, ұжымда жұмыс жасауға дағдыланады.
|
1.
Формативті
2.
Жиынтық.
3.
Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
|
Алгебра
8-класс оқулығы,
«Сын
тұрғысынан ойлау білім үрдісінде», З.У.Имжарова
|
16.10
|
21
|
функциясы
және оның қасиеттері мен графигі
|
функциясы, оның қасиеттері және
графигімен таныстыру, есептер шығару кезінде функцияның қасиеттерін қолдана
білуді үйрету
|
Жүректен жүрекке, топтастыру,
кубизм,
ЭВенн
диаграмасы
|
функциясы, оның қасиеттері және графигімен
танысады, есептер шығару кезінде функцияның қасиеттерін қолдана біледі.
Формулаларын пайдалана алады. Есеп шығаруда қолдана біледі
|
1.
Формативті
2.
Жиынтық.
3.
Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
|
Алгебра
8-класс оқулығы,
«Сын
тұрғысынан ойлау білім үрдісінде», З.У.Имжарова
|
19.10
|
22
|
функциясының
графигін салу
|
функциясының графигін салуды
үйрету, есептер шығару кезінде функцияның графикгін сауатты сала білуді
үйрету
|
Cыни
тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану. Жеке жұмыс
|
функциясының графигін салуды
үйренеді, есептер шығару кезінде функцияның графикгін сауатты сала біледі.
Топпен жұмыс жасауға дағдыланады. Есеп шығару қабілеттері артады. Сабақта
жаңа әдістерді қолдана біледі.
|
1.
Формативті
2.
Жиынтық.
3.
Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
|
Алгебра
8-класс оқулығы,
«Сын
тұрғысынан ойлау білім үрдісінде», З.У.Имжарова
|
21.10
|
23
|
Квадрат
түбірі бар өрнектерді түрлендіруге есеп шығару
|
Оқушыларға
функцияның қасиеттерін қолданып шешуге берілген есептер шығарту
|
«Еркін жауап» стратегиясы
Автопортрет
Нысана
|
Функцияның
қасиеттерін қолданып шешуге берілген есептер шығару кезінде әр түрлі
тәсілдерін қолдануды меңгереді.
Есеп
шығаруда теорияны пайдалана алу.
Есеп
шығаруда теорияны пайдалана алады.
Жұппен
және топта жұмыс жасауға бейімделеді.
|
1.
Формативті
2.
Жиынтық.
3.
Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
|
Алгебра
8-класс оқулығы,
«Сын
тұрғысынан ойлау білім үрдісінде», З.У.Имжарова
|
23.10
|
24
|
Квадрат
түбірі бар өрнектерді түрлендіруге есеп шығару
|
Квадрат
түбірлері бар өрнектерді түрлендіруді үйрету, «түйіндес өрнек» ұғымымен
таныстыру, есеп шығаруда формулаларды сауатты қолдануды меңгерту.
|
Cыни
тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану. Жеке жұмыс
|
Квадрат
түбірлері бар өрнектерді түрлендіруді үйренеді, «түйіндес өрнек» ұғымымен
танысады, есеп шығаруда формулаларды сауатты қолдануды меңгереді
|
1.
Формативті
2.
Жиынтық.
3. Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
|
Алгебра
8-класс оқулығы,
«Сын тұрғысынан ойлау білім үрдісінде»,
З.У.Имжарова
|
26.10
|
25
|
Бақылау жұмысы №2 «Квадрат түбірі бар өрнектерді
тепе-тең түрлендіру»
|
Оқушылардың
өткен тақырыптар бойынша алған білімдерін жүйелеу
|
Джигсо
Пилот штурман
Фишка
|
Оқушылар
білімін тексереді.
Оқушылар
өз білімдерін сынайды және рефлексия жасайды
|
1. Формативті
2.
Жиынтық.
3.
Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
|
Алгебра
8-класс оқулығы,
«Сын
тұрғысынан ойлау білім үрдісінде», З.У.Имжарова
|
28.10
|
26
|
Бақылау жұмысын талдау. Квадрат түбірлері бар өрнектерді
есеп шығару
|
Өткен
тақырыптарды еске түсіріп, ойлау қабілеттерін дамыту
|
Фишбон
Кім
жылдам?
Ыстық
орындық
|
Оқушылар
білімін тексере талдау жасай біледі
|
1.
Формативті
2.
Жиынтық.
3.
Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
|
Алгебра
8-класс оқулығы,
«СТО
білім үрдісінде», З.У.Имжарова
|
30.10
|
27
|
Квадрат түбірлері бар өрнектерді есеп шығару
|
Өткен
тақырыптарды еске түсіріп, ойлау қабілеттерін дамыту
Оқушыларға
функцияның қасиеттерін қолданып шешуге берілген есептер шығарту
|
Кесте
толтыру, диалог, СТО,
джиксо,
топтастыру,
|
Бөлшектің
бөлімін иррационалдықтан босату ережесін, есеп шығарудағы формуласын
меңгерді. Есеп шығару қабілеттері артады. Өз бетімен жұмыстануға машықтанады
|
1.
Формативті
2.
Жиынтық.
3.
Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
|
Алгебра
8-класс оқулығы,
«Сын
тұрғысынан ойлау білім үрдісінде», З.У.Имжарова
|
2.11
|
28
|
Арифметикалық квадрат түбірінің қасиеттер. Е септер
шығару
|
Оқушылардың
өткен тақырыптар бойынша алған білімдерін жүйелеу. Өз бетімен жұмыстануға
дағдыландыру
|
Ұйымдастырушы
пара арқылы жұмыс орындау, СТО.
|
Бөлшектің
квадрат түбірінің қасиетін есеп шығаруда қолдана алады, сауатты жазуға
дағдыланады. Есеп шығару қабілеттері артады. Өз бетімен жұмыстануға
машықтанады.
|
1.
Формативті
2.
Жиынтық.
3. Оқушылардың
өз-өзін бағалау парағы.
|
Алгебра
8-класс оқулығы,
«Сын
тұрғысынан ойлау білім үрдісінде», З.У.Имжарова
|
13.11
|
29
|
Арифметикалық квадрат түбірінің қасиеттер. Е септер
шығару
|
Өрнектердің
мәнін табуда арифметикалық квадрат түбірлердің қасиеттерін қолдануды меңгерту
|
Cыни
тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану. Жеке жұмыс
|
арифметикалық
квадрат түбірлердің қасиеттерін қолдануды меңгереді, есептеуді үйренеді
|
1.
Формативті
2.
Жиынтық.
3.
Оқушылардың өз-өзін бағалау парағы.
|
Алгебра
8-класс оқулығы,
«Сын
тұрғысынан ойлау білім үрдісінде», З.У.Имжарова
|
16.11
|