Предпросмотр материала:
Сыныбы: 3 «Е»
Мерзімі: 12.12.2014ж
Сабақтың тақырыбы: Туған жерге қыс келді. Қыс.
Сабақтың мақсаты: Өлеңді мәнерлеп түсініп оқуға мәнін ашуға дағдыландыру, өз ойын еркін айтуға, жүйелі сөйлеуге үйрету.
Табыс критерейлері:
-Балалардың өз бетімен жұмыс жасауына мүмкіндік беру, қызығушылықтарын ояту.
-Шығармашылық, таным қабілеттерін дамыту.
-Өзара ынтымақтастыққа шапшаң және сыни ойлай білетін тұлға қалыптастыру.
Оқыту нәтижесі: Өлеңнің мазмұнын түсінеді, қыс туралы түсінік алады.
Дерек көзі: Ана тілі оқулығы 2010 жыл. Абай портреті, суреттер, ақ парақ, стикер, маркер.
Модульдердің кіріктірілуі: СТО, ОЧБ және ОБ, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдер.
Қолданылатын әдіс тәсілдер: Топтық жұмыс, ой қозғау, топтастыру, жұмбақ шешу.
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Уақыты |
|
Қызығушылығын ояту
Психологиялық дайындық |
Сыныпқа ену, сәлемдесу. Шаттық шеңберін құру. Қыс мезгілінде ойналатын ойын түрлерін атай отырып, сыныпты сол бойынша топқа бөлу |
Сәлемді қабыл алады. Шаттық шеңберін құрады. Топқа бөлінеді. |
5 минут |
|
Үй тапсырмасын сұрау |
М.Шахановтың «Төрт ана» өлеңін жатқа сұрау -М.Шаханов кім? -Өлеңдегі ақын қандай сезімде отырып жазған деп ойлайсың |
«Төрт ана» өлеңін жатқа айтады. |
2 минут |
|
Мағынаны тану |
-Қыс деген сөзді естігенде не айта аласыңдар? -Қысты көз алдарыңа қалай елестетесіңдер? «Топтастыру» |
Өз ойларын жазып қорғайды. |
3 минут |
|
Жаңа сабақ |
Абайдың өмірбаяны туралы білетіндерін ортаға салу. -Абай туралы не білеміз? Оқушы ойын тыңдау. Видео фильм көрсету. Оқулықпен жұмыс. Өлеңді оқу. Түсініксіз сөздерді белгілеу. -Қандай сөздерді белгіледіңдер? Шидем-қой жүнінен тоқылған сырт киім. Бүгінгі тақырыпты, сөздікті дәптерге жазамыз.
|
Оқулықпен жұмыс
Дәптермен жұмыс. |
10 минут |
|
Сергіту сәті |
Жұмбақтарды шешу. |
Әр топ бір-біріне жұмбақ жасырады. |
2 минут |
|
Топтық жұмыс |
1-топ. Ақын қолданған сөздерді пайдаланып, адам бейнесіндегі қысты сипатта. 2-топ. Қысқа ауыл көрнісін сипатта. 3-топ .Қыс туралы шағын әңгіме жаз. 4-топ. Қыс туралы сурет салу. |
Адам бейнесіндегі қысты сипаттайды.
Қысқа ауыл көрнісін сипаттайды. Қыс туралы шағын әңгіме жазады. Сурет салады. |
10 минут |
|
Суретпен жұмыс |
Қыстың жақсы және жаман жақтарын айту. |
Қыстың жаман және жақсы жақтарын айтады. |
2 минут |
|
Сабақты қорытындылау |
Сұрақ-жауап арқылы пысықтау. |
Сұрақтарға жауап береді |
3 минут |
|
Үйге тапсырма |
«Қыс» өлеңін жаттау . Қысқы табиғат құбылыстарының суретін салу. |
Өлеңді жатқа айтады. Сурет салады. |
2 минут |
|
Рефлексия |
Екі жұлдыз бір тілек арқылы кері байланыс жазу. |
Стикерге жазып, жапыстырады. |
3 минут |
"Туған жерге қыс келді. Қыс" тақырыбына жасалынған сабақ жоспары. Сабақтың мақсаты: Өлеңді мәнерлеп түсініп оқуға мәнін ашуға дағдыландыру, өз ойын еркін айтуға, жүйелі сөйлеуге үйрету.
Табыс критерейлері:
-Балалардың өз бетімен жұмыс жасауына мүмкіндік беру, қызығушылықтарын ояту.
-Шығармашылық, таным қабілеттерін дамыту.
-Өзара ынтымақтастыққа шапшаң және сыни ойлай білетін тұлға қалыптастыру.
Оқыту нәтижесі: Өлеңнің мазмұнын түсінеді, қыс туралы түсінік алады.
Модульдердің кіріктірілуі: СТО, ОЧБ және ОБ, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдер.
"Туған жерге қыс келді. Қыс" тақырыбына жасалынған сабақ жоспары. Сабақтың мақсаты: Өлеңді мәнерлеп түсініп оқуға мәнін ашуға дағдыландыру, өз ойын еркін айтуға, жүйелі сөйлеуге үйрету.
Табыс критерейлері:
-Балалардың өз бетімен жұмыс жасауына мүмкіндік беру, қызығушылықтарын ояту.
-Шығармашылық, таным қабілеттерін дамыту.
-Өзара ынтымақтастыққа шапшаң және сыни ойлай білетін тұлға қалыптастыру.
Оқыту нәтижесі: Өлеңнің мазмұнын түсінеді, қыс туралы түсінік алады.
Модульдердің кіріктірілуі: СТО, ОЧБ және ОБ, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдер.
Профессия: Тьютор
В каталоге 6 990 курсов по разным направлениям