Инфоурок География Другие методич. материалы"Бір су нысанына сипаттама беру"

"Бір су нысанына сипаттама беру"

Скачать материал

Мерзімі

Сабақтың тақырыбы:

 4 парктикалық жұмыс: «Бір су нысанына сипаттама беру »

Мектеп «А. Розыбакиев атындағы орта мектеп коммуналдық мемлекеттік мекемесі  »

 

Мұғалім: Бейсибекова Ж

Сынып: 6«а,ә»сынып

Пән:География 

Қатысқандар:                                 Қатыспағандар:

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:  Мәтінді оқып, жасанды су қоймалары туралы сипаттама бере алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Белгілі бір су қоймаларына сипаттама бере алады

Оқушылардың кейбірі орындай алады: Судың адам өмірі үшін маңызы, қажеттілігі және қорғау жайлы мақалдармен ойыын жүйелі жеткізеді

 

Бағалау критерийлері

Сабақ барысында тапсырмаларды орындай алады

Тілдік мақсат

 

 

 

 

 

 

Оқушылар орындай алады: Жасанды су қоймаларын анықтай алады

 Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Канал,бөген

Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Су электр станциясы

Ишара : жест , ым –ишара, қол сигналдары

 

Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік Ел»

 

Пәнаралық байланыс

 Өзін өзі тану , Тарих, Биология

 

Тақырып бойынша алдыңғы білім

Дүниежүзілік мұхиттарды жалғайтын қандай каналдарды білесіңдер?

 

 

                                                 Жоспар

Жоспарланған

уакыт

       Сабақ барысы

Ресурстар

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Басы

2 мин

 

 

5мин

 

3 мин

 

Ұйымдастыру:  Сынып бөлмесіне назар аудару

Үй тапсырмасын сұрау

 

Мазмұнын сұрау

 

 Ой шақыру сұрақтар қою

Әр тапсырманы ретімен орындайды

 

Сұрақтарға жауап береді

Дүниежүзінің жарты шарлар картасы

Ортасы

 

15 мин

5мин

Мағынаны тану

 

Картамен жұмыс

Қызықты деректер

 

 

 

Мәтінді оқиды

 

 

АКТ

Соңы

5 мин

3 мин

 

2 мин

 

«Шағын шолу тәсілі»

Кері байланыс Сабақтан алған әсері мен ұсынысын жазады.

Үйге: Тақырыпты оқу, тапсырманы орындау.

Бағалау

 

Қосымша ақпарат

Саралау –оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түсіндіресіз?

Бағалау- оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс- Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс.

Құндылықтармен байланыс

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді ?

Сабақ қалай өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске астыма ? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

 

 

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1:

 

2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді

(оқыту мен оқуға қатысты)

1:

 

2:

 

                                                                                     Тексерілді___________

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал ""Бір су нысанына сипаттама беру""

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Специалист по связям с общественностью

Получите профессию

Бухгалтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Мерзімі:

Сабақтың тақырыбы: Топырақтың экологиялық проблемалары

Мектеп «А. Розыбакиев атындағы орта мектеп коммуналдық мемлекеттік мекемесі »

Мұғалім: Бейсибекова Ж

Сынып: 7«б,в»сынып

Пән:География

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

7.3.4.5 – топырақтардың экологиялық проблемаларын жіктеп, шешу жолдарын ұсынады

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: Мәтінді оқып, топырақтың экологиялық жағдайын сипаттай алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Топырақтың жағалық эрозиясы, су эрозиясы, жел эрозиясының зардаптарын жіктей алады

Оқушылардың кейбірі орындай алады: Топырақты қорғау және сақтау шараларын ұсынады

Бағалау критерийлері

Сабақ барысында тапсырмаларды орындай алады. Тыңдаушының назарын өзіне аудара алады

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады: Топырақтың экологиялық жағдайын анықтайды

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:Эрозия, рекультивация, топырақтың ластануы, қалдықтар қоймасы, күл қалдықтары

Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:Топырақтың ластануы

Ишара : жест , ым –ишара, қол сигналдары

Талқылауға арналған сұрақтар:Топырақтың құнарлылығын бір қалыпты ұстап тұруға болама?

Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік Ел»

Пәнаралық байланыс

Өзін өзі тану , Тарих, Биология

Тақырып бойынша алдыңғы білім

Топырақтың негізгі қасиеті?

Жоспар

Жоспарланған

уакыт

Сабақ барысы

Ресурстар

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Басы

2- 3мин

3-5 мин

Ұйымдастыру: Сынып бөлмесіне назар аудару. «Жүректен жүрекке » әдісі бойынша оқушылар бір- біріне жылы сөздерін айтады

Үй тапсырмасы. «Микрофон» әдісі

Әр тапсырманы ретімен орындайды

Сұрақтарға жауап береді

Дүниежүзінің жарты шарлар картасы

Ортасы


Скачать материал
