Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Математика / Другие методич. материалы / Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеулер
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Математика

Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеулер

библиотека
материалов

Тақырыбы: Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеулер жүйесі

Мақсаты: 1) екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеулер жүйесін шешудің тиімді тәсілдерін пайдалана отырып есептер шығару

2) оқушыларды ізденімпаздыққа,өз бетінше есеп шығаруға,шығармашылықпен еңбек етуге тәрбиелеу

3) оқушылардың алған білімі мен қалыптасқан білік,дағдыларын практикада қолдана білуін қадағалап,пәнге деген қызығушылықтарын дамыту

Сабақтың типі : пысықтау

Сабақтың түрі : Тәуелсіздік хроникасы

Сабақтың әдісі : түсіндіру.көрнекілік әдіс,сұрақ-жауап

Жабдығы : интерактивті тақта

Көрнекілігі : бой тұмар

Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру бөлімі

-оқушы назарын сабаққа аудару

II. Кіріспе бөлімі

Тарихы терең жатқан елдің жаңа заманда өз алдына қайта егеменді ел болғанына 20 жыл толғаны баршамызға белгілі.Сол мерейтойға біздің де қосар үлесіміз бар.Бүгінгі сабақта 20 түрлі тапсырмалар мен әдіс тәсілдерді орындасақ,Тәуелсіздіктің 20 жылдығына ақпараттық технологияларды пайдалана отырып біліммен қол жеткіземіз.Оқушылардың бойында болуға тиісті 20 асыл қасиетті жинақтаймыз,және 20 жылдағы негізгі оқиғалармен таныс боламыз.

III. Негізгі бөлім

  1. Сәйкесін тап – тест (Үй жұмысын тексеру)

36 №42

hello_html_m51f4c305.gif

х+у=10 1991-1992 жылдар оқиғасы



х22=40

  1. Сен білесің бе? 1993 жыл

hello_html_md24155e.png

  1. Жылдам шеш.

Деңгейлік тапсырмалар: №39 (а) А-денгей 1994-1995-1996 жылдар

45 (ә) В-денгей

57 (а) С-денгей

  1. Алтын сандық.

Кітаптағы 3 есеп карточка арқылы беріледі: №37 (а) АНА

46 ГУЛ

47 (ә) КІТАП

Қалған оқушылар №48. 1997-1998-1999-2000 жылдар

  1. Сергіту сәті

Логикалық сұрақтар:

1.Табақ тарту туралы есеп: Бір мейман дос адамның үйіне достары келіпті.Оларға шәй беріпті.Шайдан кейін қазанға ет салынады.Тамақ пісіп табақ тартыларда үй иесі меймандарды көзбен шолып шықты да ойланып қалды.Ошақ басында жүрген жұбайына келіп: “Екеу ара бір табақ тартсақ,бір табақ жетпейді,үшеу ара бір табақ тартсақ,бір табақ артылып қалады” енді не ісесек екен? – дейді.Бұл үйдің меймандары қанша?Табақ саны қанша? Жауабы: мейман-12, табақ-5.

2. Санамақ есеп: Түйе,бота маң басқан

Төрт аяғын тең басқан

Шұнақ құлақ бес ешкі

Қос лақты қос ешкі

Төрт қозылы екі қой

Бәрін бірге ойлап қой Жауабы: 17.

3. Бір кемпір: Сапырып сапырып Сарманға бер

Құйып құйып Құрманға бер

Есіктегі екеуге бер

Төрдегі төртеуге бер

Өзің іште маған бер-деген екен.Мұны естіген ұрылар:-қой мұнымыз бекер болар.Бұл үй толы кісі,әрі бізден екі есе артық,кетейік деп кетіп қалыпты.Кемпір тапқырлығымен ұрыларды осылай қорқытыпты.Сонда үйдегі адам нешеу,ұры нешеу?

Жауабы: 10 адам,5 ұры. 2001-2002-2003 жылдар.



  1. Кім зерек.

Ребус шешу. Қ А З А Қ С Т А Н 2004 жыл



  1. Ең жүйрік .

Кестемен жұмыс. 2005-2006-2007-2008 жылдар



Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер

Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеулер

hello_html_m1a21e537.gifhello_html_604a6948.gif



2-7у=13 5х-6у=7

Х+2у=0,2 0,2ху+4у2+14=0

у+х-1,5=0 3х2-4у+5=20

4х-7у=4 ху=8

  1. Кім білгір? (Қорытынды) 2009-2010-2011 жылдар

Семантикалық карта





Жауап

Тапсырма



х=5



( 3 ;1 )



( 0,7; 3 )




У2-7



( 3 ; -3 )

3х=15

Б





hello_html_223257df.gif5х=3,5

2х=6



І





Х22=9 шеңберіне тиісті





Л

hello_html_m3382868c.gif=27

-х=-1


І






Х2-у=7 У-ті х-арқ өрнекте




М










Жауап

тапсырма

R=4

Х=15

( 3; 0,5 )

( 5 ; 15)

У=3-х2

=45


Б




2hello_html_m52e1f32e.gifх=10

Х=15




А


Х22=16

С





hello_html_28340e58.gif5х=15

0,5х=1



Т



Х2+у=3

У-ті х арқ.өрн





Ы











Жауап

Тапсырма

У=-2х

Х=7

( 2 ; 15 )

түзу

( 1 ; -1 )

7х=49


М




hello_html_m7b493bb0.gif2х=4

Х=15



Ұ



7х=7

-х=1





Р

х+у=5 графигі?




А


У+2х=0 у-ті х арқ.өрн

Т







Білім басты мұрат

  1. Бағалау. (асыл қасиеттермен бойтұмарлар беріледі)



  • Сәйкесін тап (тапқыр,зейінді) 2 оқушы

  • Сен білесің бе? (ақылды) 1 оқушы

  • Жылдам шеш (жылдам,алғыр,шапшаң) 3 оқушы

  • Алтын сандық (шешен,арманшыл,ұлтжанды,әдепті)

  • Тез ойла (ұшқыр ойлы,білімпаз,патриот)

  • Кім зерек (зерек)

  • Ең жүйрік (жүйрік,ойшыл,ұқыпты,білімді)

  • Кім білгір (білгір,білімді,көшбасшы)



  1. (тиімді тәсілмен шешу ) Үйге тапсырма: №54 №58


Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 14.02.2016
Раздел Математика
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров135
Номер материала ДВ-452724
Получить свидетельство о публикации