Мектепалды
даярлық тобындағы ұйымдастырылған оқу қызметінің конспектісі
Конспект
организованной учебной деятельности в подготовительной группе
Өткізу күні/Дата
проведения:
Тәрбиеші/Воспитатель:
Білім беру
саласы/Образовательная область: Таным. Познание.
Пән/Предмет: ҚМҰҚ.
ФЭМП.
Өтпелі
тақырып/Сквозная тема: «Бірге еңбектенеміз»
Тақырыбы/Тема: «Есептік
санау» (10 – ға дейінгі шекте)
Мақсаттары/Цели:
1.Тәрбиелік –
воспитательная: Балаларды ұйымшылдыққа және жеке
баламен жұмыс жасау арқылы өз ойын еркін жеткізе білуге тарбиелеу.
2.Дамытушылық –
развивающая: Ойлау қабілеттерін, білімін математикалық
жұмбақтар арқылы дамыту.
3.Оқыту –
обучающая: 1ден 10 - ға дейін ауызша санап есептей
білуге,сандарды тура жане кері санауға геометриялық пішіндер арқылы аз,көп,тең
ұғымдарын салыстыра білуге үйрету.
Педагогикалық
технологиялар/пед.технологии: денсаулық сақтау технологиясы,
ойын технологиясы.
Ресурстармен
қамтамасыз ету/Ресурсное обеспечение: сандық
карточкалар, суреттер, математика дәптері.
Көптілділік/Полиязичие:
бір – один - one, екі – два - two, үш – три - three,
төрт – четыре- four, бес –пять – five, алты - шесть – six, жеті - семь - seven,
сегіз - восемь – eight, тоғыз – девять - nine, он – десять - ten
Ұйымдастырылған
оқу қызметінің барысы
1.Ұйымдастырушылық
кезеңі/организационный момент:
Қызықты
сәт: Балалар түнде біздің топқа ғажайып гүл
өсіп шығыпты.Бұл сиқырлы гүл екен.
Балалар қараңдаршы
гүлдің неше күлте жапырақтары бар?
Кәне санайықшы?
Балалар:1,2,3,4,5,6,7,8,9,10
Тәрбиеші:Әрине
гүлдің 10 күлте жапырағы бар екен.
Ал енді гүлдің
күлтешесінің пішіні қандай?
Тәрбиеші:Ал енді
балалар гүлдің әкелген тапсырмалары бар екен.Орындаймыз ба?
2.Негізгі
бөлім/оснавная часть:
Тәрбиеші: Ендеше Самрат
келе ғой бірінші күлте жапырағындағы тапсырманы ала ғой. Қандай сан жазылған?
(1 саны жазылған)
Тәрбиеші:1-ші
күлте жапырақтың тапсырмасын оқып берейін.
Тапсырма: 1-10 ға
дейін тура және кері санап берші.
Самрат 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10
кері 10,9,8,7,6,5,4,3,2,1 санап береді.
Ал енді 2-ші күлте
жапырақты Бағлан ала ғой.
Қандай сан
жазылған? (2 саны жазылған)
Тапсырма: Суреттегі
мысықтарды сана
Құлақтары нешеу?
Көздері нешеу? Балалар
жауап береді.
Тәрбиеші: 3-ші
күлте жапырақты Нұрасыл ала ғой.
Қандай сан
жазылған? (3 саны жазылған)
Тапсырма: Санамақ
айту.
Тәрбиеші: 4-ші
күлте жапырақты Санжар алады.
Қандай сан
жазылған? (4 саны жазылған)
Тапсырма: Қызықты
логикалық есептер.
1.Ағаштағы төрт
алмұрт
Піскен екен тимей
құрт
Самат алып екеуін
Қалдырған екен
нешеуін(2)
2.Екі балапан тұр
Екі балапан отыр
Шатаспай тез
ойлансақ
Тұрғаны бар
отырғаны
Барлығы қанша
балапан(4)
3.4 қонжық орманға
Бара жатып
қорбаңдап
Бірі олардың
шаршады
Әрі қарай бармады
Жауабын тез айт
Қанша қонжық кетті
алда?(3)
Тәрбиеші: 5-ші
күлте жапырақты Малика ала ғой.
Қандай санмен
белгіленген? (5 санмен белгіленген)
Тапсырма: Геометриялық
пішіндерді санына қарай салыстыра білесің бе?
Артық,кем,тең.
Сергіту
сәті:
Орнымыздан тұрамыз
Мойнымызды бұрамыз
Оңға қарай иіліп
Солға қарай иіліп
Бір отырып,бір
тұрып
Орнымызды табамыз
Балалар енді
гүлдің қалған жапырақтарының тапсырмаларын орындайық.
Амирхан жапырақты
ала ғой.
Тапсырма: Сұрақтар
Аспанда қанша күн
бар?
Үшбұрыштың неше
бұрышы бар?
Бір жылда неше
мезгіл бар?
Қолғапта қанша
саусақ бар?
Балалар жауап
береді.
Көптілділік:
бір – один - one, екі – два - two, үш – три - three, төрт – четыре- four, бес
–пять – five, алты - шесть – six, жеті - семь - seven, сегіз - восемь – eight,
тоғыз – девять - nine, он – десять - ten
Ал енді жапырақты Алуа
алады.
Тапсырма: дәптермен
жұмыс.
3.Қорытынды/итоговая
часть:
Балалар біз бүгін
ненің тапсырмаларын орындадық?
Тапсырмалар
сендерге ұнады ма?
-Өте жақсы балалар.
Ғажайып гүлдің тапсырмаларын жақсы орындадыңдар.