5 сынып Сабақ №
10 Күні Мүғалімі: Тексерген:
|
Тақырыбы
|
Терезелер
|
Сілтемелер
|
Күнтізбелік жоспар,
стандарт
|
Мақсаты
|
Windows ОЖ-ның
нысаны- тереземен, құрылымдық элементтерімен оқушыларды таныстыру,
қызметімен, жұмыс аймағында басқару элементтерімен таныстыру
|
Күтілетін нәтиже
|
Windows ОЖ –ның
құрылымын, сұхбат терезесінің элементтерін, пернетақта көмегімен терезені
басқару, терезені күйге келтіру.
|
Негізгі ұғымдар
|
Жұмыс үстелі, бас
мәзір, есептер тақтасы
|
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Ұйымдастыру
кезеңі
|
Оқушыларды
түгендеу. Психологиялық ахуал орнату.
|
Доп лақтыру арқылы
бір-біріне тілек айтады
|
Үй жұмысын тексеру
Токсонометрия Блума
Білімді өзектендіру
|
Тест тапсырмасы
83-84. өзара тексеру дайын слайдта жазылған жауаптар арқылы
·
Біз қандай ОЖ-мен жұмыс
істейміз?
·
Неге олай аталады?
·
Жұмыс орнының негізгі
объектілерін ата, объект деген не, WINDOWSтың обьектілерін ата?
·
Файл, қатқыл диск
объектісінің қасиеттеріне сипаттама бер?
Қашпықтың қызметі қандай?
♦♦♦ Іске қосудың қызметі қандай? Бас
меню, бағыныңқы меню дегенді көрсет?
♦♦♦ Командалар деген не? Ұзын,
қысқа команда деген не?
♦♦♦ Мауспен жұмыс істеу қалай орындалады? Маус деген не? Шерту,
оң жақ
батырмасын шерту, екі рет шерту, мауспен
алып беру, оң жақ
батырмамен алып
беру деген не?
♦♦♦ Динамикалық, контекстік меню
деген не?
·
|
Тест тапсырмаларын
орындайды және сұрақтарға жауап береді
|
Сабақтың мақсаты
мен міндеттерін қою
|
Сабақ мақсатымен
таныстыру
Сабақ тақырыбын
дәптерге жазғызу
|
|
Жаңа сабақты меңгерту
эл оқ жұмыс
оқулық
|
Операциялық жүйе
бөлімін оқу Инсерт тәсілі бойынша негізгі ұғымдарын конспектілеу
|
Оқулықпен, э/о
жұмыс, конспект жасау
|
Жаңа сабақты бекіту
|
Дид мат 50-52
беттерді толтыру
|
|
Қауіпсіздік ережесін қайталау, сергіту сәті
|
дайын
физкульминутка
|
|
Тест
|
Дид мат 56-57 бет
|
|
Үй жұмысы
|
3.1.9 тапсырмасы,
& 9(оқу). Сұрақтарға жауап береді
|
|
Сабақты
қорытындылау
Жұмбақтар
шешу
Компьютермен жұмыс
(деңгейлік)
|
- Жұмыс үстелі деген не?
- Тапсырмалар тақтасының қызметі қандай?
- «Бастау» батырмасының қызметі?
- Кемірушіге ұқсайды бейнесі,
Түсі оның
сұр, құйрығы ұзын.
Ойланып
білгіш болсаң жауап берші,
Қалай деп
аталады аты оның ? (тышқан)
Тұрмай
ылғи жатады,
Қозғала
қалса артынан,
Ешбір
белгі қалмайды ( бос орын )
- Бұтақ орнында мың бір
инесі, Компьютер
жаны оның мекені. (кактус)
74-75 бет
|
Оқушылар
жұмбақтарды шешеді және практикалық жұмыс орындайды
|
Бағалау
|
|
|
Сабақты
қорытындылау.
|
Нені білеміз? Нені білдік? Нені білгіміз
келеді?
|
|