Инфоурок Другое Другие методич. материалыКәсіби бағыт алу негіздері мамандықпен танысу; Тақырыбы; "Үй және үй ішіндегі заттар" 6 сынып

Кәсіби бағыт алу негіздері мамандықпен танысу; Тақырыбы; "Үй және үй ішіндегі заттар" 6 сынып

Скачать материал

Бекітемін:

Оқу ісі орынбасары:

Бурабаева Г. ___________

 

Кәсіби бағыт алу негіздері мамандықпен танысу

    1 -апта

05.02.15 ж

1 -сабақ

Сабақтың тақырыбы:

Үй және үй ішіндегі заттар 

 

Мақсаты:

Ғимарат құрлысы және оның маңызы туралы білу.

Міндеттер:

1)      Ғимараттың кұрлысы туралы жан-жақты түсіну

 

2)      Сурет арқылы ғимараттың негізгі бөлшектері жайында әңгімелеу.

3)       Өмірімен байланыстыра отырып әңгімелей білу.                    

4)      Оқушының сыни тұрғыдан ойлау қабілетін дамыту.                                                                         

 

Күтілетін нәтижелер

Үйдің бөлшектері және  қосалық бөлшектері туралы ұғынады.

Ресурстар

Оқулық,  АКТ, қатты қағаздар, түрлі-түсті қағаздар, желім, бейне баян

Оқыту әдістері

Психологиялық дайындық, топқа бөлу, тірек білім, миды ойландыру,  ой-түрткі, топтық жұмыс, сергіту сәті,  кері байланыс.

Тапсырмалар

 

 

 

 

 

 

 

 

1-тапсырма

Бейне баян

 «Миға шабулы»

1-м  2-м  4-м

3-тапсырма

 мәтінмен жұмыс

Суретті схема

 

 

2-тапсырма

Суретпен жұмыс

1-м. 2-м.

 

4-      тапсырма

макет құрастыру.

сұрақ  жауап

Үйге тапсырма

 

Кері байланыс

 

«Табыс басбалдағы»

 

 

 

 

 

Сабақтың жүрісі:

Сабақтың кезеңдері:

Мұғалімнің  іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

1. Психология. икем.

 

2. Тұсаукесер

Бейне баян

 «Миды ойландыру»

1-м, 2-м.4-м

Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Жағымды жағдай орнату.

 «Тазару» жаттығуын жасату

 

Оқушыларға  Бейнебаян көрсетіп әңгімелету.

 

 

Оқушылар «Тазару» жаттығуын жасап, өздеріне жағымды жағдай орнатады.

Оқушыларға  Бейнебаяннан көргендерін түсінгені бойынша әңгімелейді.

 

3.Негізгі бөлім

Сабақ мақсаты мен табыс критерийі  

 

Топқа бөлу

 

 

«Менің тобым»

Суретпен жұмыс

 

Мәтінмен жұмыс

 

Суретті схема

 

Топтық жұмыс

 

Сергіту сәті     

4-модуль

Макет құрастыру          2-м                                            

Тап және белгіле                                                   

 

Сұрақ-жауап

 

 

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау және анықтату.

 

 Плазма  арқылы топқа бөлу,топ атын қорғау жұмыс жүргізу.  

                                                     

                                           

Сурет арқылы топ атын қорғау жұмысын жүргізу.

 

 

Мәтін бойынша түсінік жұмысын жүргізу.

 

Суретке зер салу

 

Сурет арқылы мәтінді қорғау жқмысын жүргізу

 

«Көңілді күн»  би қимылдары

 

Мәтіннен түсінгендерің бойынша топ суретінің макетін құрастыру, қорғау

Сурет бойынша сұрақ жауап жұмыс жүргізу.

Мәтін соңында берілген сұрақтарды талқылату.

 

Оқушылар сабақтың мақсаты мен қандай табысқа жететінін анықтап алады.

Оқушылар суреттерді құрастыра отырып топқа бөлінеді.

Оқушылар тақтада берілген сурет бойынша  мәтінді ұғынады

 

Әр топ өз суреттері бойынша өз тобын қорғайды.                                                        

Сурет схемасы арқылы өз білгенін айту.

 Оқушылар мәтінді оқып танысады. Топта өз ара талқылайды,

Суретке қарап отырып, құрылыстың қалай жүргізлуі туралы әңгімелейді.                                                                                   

Сурет белгілі цифрі арқылы мәтінді әңгімелейді.

Оқушылар тақтадан көру арқылы  би қимылдары 

Оқушылар мәтіннен түсінгені, өмірден көрген түйгені бойынша макеттер құрастырады және қорғайды.

Сұрақтарға мәтіннен түсінгендері бойынша  өз макеті арқылы жауап береді.

4.Қорытындылау          

Бейне баян                  Ой-қиял                            «Бұл қызық!»                 Топпен жұмыс

 

 

Интерактивті тақтадан бейне баян көрсету.

 Жалпы ғимарат құрлыстарын кімдерге сеніп тапсырған.                                                                                                                                             

  

Оқушы бейне баянды көріп, әңгімелейді.

Оқушылар мәтіннен түсінгені бойынша жауап береді.                                     

Рефлексия/ бағалау

 

«Табыс баспалдағы »

Оқушылар сабақтан түсінегендерін стикер жазып «табыс баспалдағына» іледі.

Үйге тапсырма

Бүгінгі сабақтан түсінгендерін бойынша сурет салып «Айгөлек»  журнал беттеріне жариялау және тапсыру.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бекітемін:

Оқу ісі орынбасары:

Бурабаева Г. ___________

 

Кәсіби бағыт алу негіздері мамандықпен танысу

 

    1 -апта

13.03.15 ж

1 -сабақ

Сабақтың тақырыбы:

Кондитерлер печеньені неден жасайды?

 

Мақсаты:

Кондитерлер тағамдардың маңызы туралы білу.

Міндеттер:

1.       Кондитерлік тағамдардың құрамы туралы білу.

2.       Өмірімен байланыстыра отырып әңгімелей білу.  

3.       Оқушының сыни тұрғыдан ойлау қабілетін дамыту.                                                                         

 

Күтілетін нәтижелер

Кондитерлер тағамдардың қоспаларының маңызы  туралы ұғынады.

Ресурстар

Оқулық,  АКТ, қатты  қағаздар, түрлі-түсті қағаздар, бейне баян

Оқыту әдістері

Психологиялық дайындық, топқа бөлу, тірек білім, миды ойландыру,  ой-түрткі, топтық жұмыс, сергіту сәті,  кері байланыс.

Тапсырмалар

 

 

 

 

 

 

 

 

1-тапсырма

«Миға шабулы»

Бейне баян

1-м  2-м  4-м

3-тапсырма

 

Практикалық жұмыс

1-м  2-м  6-м 

2-тапсырма

Сызбаны толтыр

 

Жұптық жұмыс

1-м. 2-м.

 

4-тапсырма

 

Топтық жұмысты қорғау

 

Үйге тапсырма

 

Кері байланыс

 

«Сұрағы бар қорап»

 

 

 

 

 

Сабақтың жүрісі:

Сабақтың кезеңдері:

Мұғалімнің  іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

1. Психология. икем.

 

 

Топқа бөлу

 

2. Тұсаукесер

«Миды ойландыру»

 

Бейне баян

 

1-м, 2-м.4-м

Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Жағымды жағдай орнату.

 «бейнебаян»

 

фигура арқылы  топқа

 

 

суреттері бойынша топтық әңгіме жүргізу

 

Оқушыларға  Бейнебаян көрсетіп әңгімелету.

 

 

Оқушылар «Бейнебаян» назар аудару

 

Оқушылар екі топқа бөлінеді, фигуралардың астындағы жасырылған суреттерге назар аударады

Әр топ өздерінің суреттеріндегі тағам бойынша ой бөліседі 

Оқушыларға  Бейнебаяннан көргендерін түсінгені бойынша әңгімелейді.

 

 

3.Негізгі бөлім

Сабақ мақсаты мен табыс критерийі  

 

Сызбаны толтыр

 

 

Жұптық жұмыс

 

 

Жұмысты қорғау

 

Сергіту сәті     

 

Бейне баян

 

 

 

Практикалық жұмыс

 

 

 

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау және анықтату.

 

 Интерактивті тақтадан  кондитерлік тағамдардың сызбасын көрсету

 

 

Әр жұпқа тапсырмалар беру                                                   

                                           

 

Әр жұптың өз жұмысын қорғату

 

«Көңілді күн»  би қимылдары

 

Интерактивті тақтадан бейне баян көрсету.

 

 

Оқушыларға Практикалық жұмыс жасату

 

 

 

Оқушылар сабақтың мақсаты мен қандай табысқа жететінін анықтап алады.

Оқушылар  Кондитерлік тағамдардың қоспаларын естеріне түсіріп сызбаны толтырады

 

Әр жұп өзіне берілген тапсырманы оқулық пен байланыстыра отырып орындайды.

 Жұптар өз жұмыстарын қорғап шығады

 

Оқушылар тақтадан көру арқылы  би қимылдары 

 

Оқушы бейне баянды көріп, практикалық тәтті тағамдар дайындау

 

Әр топ өзіне берілген тағамдарды дайындайды.

4.Қорытындылау          

Біздің дәмді тағамымыз

Топтық жұмысты қорғау

Әр топтың жасаған дәмді тағамдарын қорғату

 

  

 Әр топ өздерінің дайындаған тағамдарын қалай жасағанын баяндайды

Рефлексия/ бағалау

 

«Сұрағы бар қорап»

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Кәсіби бағыт алу негіздері мамандықпен танысу; Тақырыбы; "Үй және үй ішіндегі заттар" 6 сынып"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Логопед

Получите профессию

Няня

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать
