Пәні : Математика Сыныбы :
5 класс
Мерзімі:18.05.16
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Ондық
бөлшектерді қосу және азайту
|
Мақсаты:
|
Оқушылардың
ондық бөлшектерге қосу және азайту амалдарын қолдану жөнінде білімдерін
тиянақтау,толықтыру.
Сыни тұрғыдан ойлай білу дағдыларын дамыта отырып, қосу мен азайтудың негізгі
қасиеттерін өмірде пайдалана білуге дағдыландыру. Тез ойлап , тез
қорытуға және сөйлеу мәнеріне тәрбиелеу.
|
Оқыту нәтижесі:
|
·
Ондық бөлшектерді қосу және азайту тәсілін
толық меңгере отырып , ондық бөлшектерге амалдар қолданып машықтанады.
·
Сыни тұрғыдан ойлап ,
шешім қабылдауға дағдыланады.
·
Бұрын білетін
мәліметтеріне қосымша мәлімет қосады;
·
Постерге салып қорғауға,
қорытынды айтуға үйренеді.
·
Бағалау критерийлері
бойынша өзін-өзі бағалауға және топты бағалауға үйренеді.
|
Сабақ
барысы
|
Уақыт
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Ресурс
|
5 минут
|
Оқушылармен амандасу. Ынтымақтастық
атмосфера қалыптастыру.
Топқа бөлу.
Бағалау
«Өте жақсы» , «Жарайсыңдар»
|
Мұғаліммен амандасады.
Өз көңіл-күйлерін білдіреді.
Ондық бөлшектердің координаталық сәуледе
орналасуына байланысты топқа бөлінеді .Ережені еске түсіру қажет.
|
Смайликтер
Күн,бұлт,найзағай бейнеленген плакаттар
Кеспе қағаздар
0 1
3 4
7 8
9 10
|
3 минут
|
«Ой түрткі »
Ауызша есептеу-ойға жаттығу
Бағалау
«Өте жақсы» , «Жарайсыңдар»
|
Ауызша
есепті орындайды.
|
АКТ
Бағалау парақшасы
|
5 минут
7 минут
|
«Қызықты кітап»
Бағалау
«Өте жақсы» , «Жарайсыңдар»
«Таңда
, шығар , дәлелде »
А,В,С
деңгейлік тапсырма
|
Оқушылар берілген тапсырманы топпен орындайды,кітап
тігіп шығарады.Өткен материал бойынша білімдерін көрсетеді.
Әр
топ бір-бірінің жұмысын бағалайды.
Өзара
достық қарым-қатынас құра отырып, бірігіп есептер шығарады.
|
Тапсырма жазылған кітап
Бағалау парақшасы
Деңгейлік тапсырма
|
3 минут
|
Сергіту cәті
|
Ойын текшелерімен жұмыс
|
Ойын текшелері
|
8 минут
7 минут
|
Постер қорғау, зерттеу
1-топ «Ондық бөлшек
сандарының шығу тарихы»
2-топ «Суретпен берілген
есептер»
3-топ «Математика және
табиғат»
4-топ «Ең кіші жануарлар»
Оқулықпен жұмыс
Мәселе есептер шығару
|
Топқа
берілген тапсырманы орындау барысында бірлесіп шығармашылықпен жұмыс
атқарады, өз пікірін еркін білдіреді.
Тұжырым
жасай білуге дағдыланады.
Оқушылар өз пікірін еркін білдіреді.
Жеке жұмыс
|
А3
Түрлі-түсті маркер
Тарихи деректер,қосымша материалдар жинағы
Математика оқулығы
Бағалау парақшасы
|
3 минут
2 минут
2 минут
|
«Екі жұлдыз , бір тілек»
Үйге тапсырма беру
Ереже тақырып
есеп
Бағалау
|
Сабақ қалай өтті,өзі сабаққа қалай қатысқаны,өзін
бағалап хабарлама жазады.
Бүгінгі сабақ бойынша
қорытынды жасайды.
Үй тапсырмасын жазып алады
Оқушылар өз-өздерін бағалайды.
|
АКТ
стикер
Бағалау парақшасы
|
|
|
|
|
|