Инфоурок Математика Другие методич. материалыМатематика сабағының қысқа мерзімді жоспары

Математика сабағының қысқа мерзімді жоспары

Скачать материал

 

Күні: 21.11.17                                            Мектеп:  №8 ЖОББМ 

Сынып: 1 «А»                                          Мұғалімі: Махамбетова М.Қ

Ашық сабақтың тақырыбы

Қосудың ауыстырымдылық қасиеті

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Оқушылардың мысалдарды тиімді әдіспен есептеуге болатыны туралы ұғымын қалыптастыру, қосудың ауыстырымдылық қасиетімен таныстыру, тиімді әдіспен есептеуде ауыстырымдылық қасиетін қолдануға дағдыландыру.

Оқу мақсаттары:

Барлық оқушылар:

Оқушылардың басым көпшілігі:

Кейбір оқушылар:

1.1.2.4бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін біледі, құрады және қолданады.

1.1.2.2 қосу және азайту - өзара кері амалдар екенін түсіну,  қосу және азайту амалдары компоненттері мен нәтижелері  арасындағы байланысты анықтау 

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Сауат ашу, көркем еңбек

Көрнекілігі

Слайд, суреттер, түрлі құрал - жабдықтар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

 

Психологиялық дайындық  

Қайырлы таң, досым! 
Қайырлы күн, болсын! 
Жеті күннің әр кезі 
Сәттілікке толсын, 
Біздің алған бағамыз 
Кілең бестік болсын! 

 

Шаттық шебері

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

 

 

 

« Сиқырлы дорба» ойыны

Шарты: Әр оқушы  «сиқырлы дорбадан» бірнеше асықты алып санау және өрнек құрсатыру

 

1 + 5            5 + 1                3 + 4      

6 + 2            2 + 6                4 + 3

Ұжымдық жұмыс. Өткен тақырыпты бекіту.

Қосудың компоненттерін атау.

Қосу мен азайту  қандай амалдар? (өзара кері амалдар)

Жаңа сабақ. Оқулықпен жұмыс.

Суретпен жұмыс

 

 

Не байқадық? (Сандар орнын ауыстырып тұр)

-Сонда біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не болуы мүмкін?

-Сабақтың мақсаты не? (мақсатын ашқызып аламыз)

 

Ереже.

Қосылғыштардың орнын ауыстырғанмен қосындының мәні өзгермейді.Бұл-қосудың ауыстырымдылық қасиеті

 

 

 1 тапсырма. Т.ж    

Жауабы: а) 9; ә) 10; б) 10; в) 9; г) 8; ғ) 10; д) 9; е) 8; ж) 8

 

 
 

 

 

 

 

 

 


Таныстырылым оқулықпен жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті

 

 Бір таңбалы сандарды өсу ретімен  - қазақша, орысша ағылшынша санап айту

1,2,3,4,5,6,7,8,9

 

 

Сергіту сәтіне арналған жинақ

Қызықты тапсырма

 

Сергіту сәті:

Орындап көр.  Бұл тапсырмада оқушылардың назарын конструкциядағы текшелердің екі түсіне аудару. Текшелердің  саны екі конструкцияда тең болатындай, екінші конструкциядағы текшелер санын басқа түстегі текшелермен толықтыру қажет.

Жауабы:  а) 2 текше; ә) 3 текше ;

                   б) 1 текше; в) 5 текше

 
 

 

 

 


 

   

Түрлі тапсырмалар

 

 

 

 

 

 

 

 

Аяқталуы

 

 

 

 

 

 

 

Дәптермен жұмыс

 1 тапсырма.

«Лего» конструкциясынан құралған тіктөртбұрыштар. Әр тіктөртбұрышқа сәйкес мысал тауып, сызбамен көрсету

 

 

 

 

2тапсырма.

 

Қ.б тапсырмасы

Ойын: «Орныңды ауыстыр»

Ол үшін оптағы қыздар мен ұлдар санын көрсету арқылы қосудың ауыстырымдылық заңын қолдану. Ойын барысында оқушылар орындарымен ауыса отырып, саны өзгермейтініне көзі жетеді.

 

Пузырек для мыслей: облако: 4+3=3+7Пузырек для мыслей: облако: 5+5=10Пузырек для мыслей: облако: 0+8=8+0Пузырек для мыслей: облако: 1+6=6+1Ауыстырымдылық қасиетіне берлген тапсырмаларды көк сызықпен қорша.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық, дәптерлер.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А3 плакаттар

 

 

 

 

 

Маркелер

 

 

 

 

 

Ламинатталған А3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ламинатталған А4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

 

Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді «Бағдаршам» әдісі арқылы білу  

Түсінбедім      Сұрағым бар        Түсіндім

http://sharik-opt.com.ua/image/cache/data/latexnie-s-risunkom/Belbal/Belbal%20bez/1109-0208_m1-1-500x500.jpg           http://festoshar.ru/tf/BelBal/1109-0188_m1.jpg              http://xn--80avue.xn----ctbhcuudi8a0b1d.xn--p1ai/image/cache/data/bengalskie-svechi/31c4152f32263a926e6446f5947bd309-700x700.jpeg

 

 

Смайликтер

Саралау- оқушыларға қалай көбірек  қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары  оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз

Денсаулық және қауіпсіздік, техникасының сақталуы

 

Саралау тапсырмасы.

( тапсырма, дереккөз, қарқын,  диолог және қолдау,қорытынды,бағалау)

Сабақ бойынша рефлексия

 

 

Сабақтың  мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті? Қандай кедергілер болды? Не сәтті өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?(тапсырмалар сәйкес болды ма?)Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай

өзгерістер енгіздім және неге?

 

Қ.Б.  «Бағдаршам». Басбармақ арқылы өз ара бағалау. «Смайликтер», «Қошеметтеу»

 

 

Оқу құралдарын орынды пайдалануын қадағалау, досына зияны тимейтінін ескеру

 

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Математика сабағының қысқа мерзімді жоспары"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Руководитель образовательной организации

Получите профессию

Интернет-маркетолог

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Күні: 21.11.17 Мектеп: №8 ЖОББМ

Сынып: 1 «А» Мұғалімі: Махамбетова М.Қ

Ашық сабақтың тақырыбы

Қосудың ауыстырымдылық қасиеті

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Оқушылардың мысалдарды тиімді әдіспен есептеуге болатыны туралы ұғымын қалыптастыру, қосудың ауыстырымдылық қасиетімен таныстыру, тиімді әдіспен есептеуде ауыстырымдылық қасиетін қолдануға дағдыландыру.

Оқу мақсаттары:

Барлық оқушылар:

Оқушылардың басым көпшілігі:

Кейбір оқушылар:

1.1.2.4бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін біледі, құрады және қолданады.

1.1.2.2 қосу және азайту - өзара кері амалдар екенін түсіну, қосу және азайту амалдары компоненттері мен нәтижелері арасындағы байланысты анықтау

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Сауат ашу, көркем еңбек

Көрнекілігі

Слайд, суреттер, түрлі құрал - жабдықтар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Психологиялық дайындық

Қайырлы таң, досым!
Қайырлы күн, болсын!
Жеті күннің әр кезі
Сәттілікке толсын,
Біздің алған бағамыз
Кілең бестік болсын!

Шаттық шебері

Сабақтың ортасы

« Сиқырлы дорба» ойыны

Шарты: Әр оқушы «сиқырлы дорбадан» бірнеше асықты алып санау және өрнек құрсатыру

1 + 5 5 + 1 3 + 4

6 + 2 2 + 6 4 + 3

Ұжымдық жұмыс. Өткен тақырыпты бекіту.

Қосудың компоненттерін атау.

Қосу мен азайту қандай амалдар? (өзара кері амалдар)

Жаңа сабақ. Оқулықпен жұмыс.

Суретпен жұмыс

Не байқадық? (Сандар орнын ауыстырып тұр)

-Сонда біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не болуы мүмкін?

-Сабақтың мақсаты не? (мақсатын ашқызып аламыз)

Ереже.

Қосылғыштардың орнын ауыстырғанмен қосындының мәні өзгермейді.Бұл-қосудың ауыстырымдылық қасиеті

1 тапсырма. Т.ж

Жауабы: а) 9; ә) 10; б) 10; в) 9; г) 8; ғ) 10; д) 9; е) 8; ж) 8


Таныстырылым оқулықпен жұмыс

Сергіту сәті

Бір таңбалы сандарды өсу ретімен - қазақша, орысша ағылшынша санап айту

1,2,3,4,5,6,7,8,9

Сергіту сәтіне арналған жинақ

Қызықты тапсырма

Сергіту сәті:

Орындап көр. Бұл тапсырмада оқушылардың назарын конструкциядағы текшелердің екі түсіне аудару. Текшелердің саны екі конструкцияда тең болатындай, екінші конструкциядағы текшелер санын басқа түстегі текшелермен толықтыру қажет.

Жауабы: а) 2 текше; ә) 3 текше ;

б) 1 текше; в) 5 текше


Түрлі тапсырмалар

Аяқталуы

Дәптермен жұмыс

1 тапсырма.

«Лего» конструкциясынан құралған тіктөртбұрыштар. Әр тіктөртбұрышқа сәйкес мысал тауып, сызбамен көрсету

2тапсырма.

Қ.б тапсырмасы

Ойын: «Орныңды ауыстыр»

Ол үшін оптағы қыздар мен ұлдар санын көрсету арқылы қосудың ауыстырымдылық заңын қолдану. Ойын барысында оқушылар орындарымен ауыса отырып, саны өзгермейтініне көзі жетеді.

Ауыстырымдылық қасиетіне берлген тапсырмаларды көк сызықпен қорша.

Оқулық, дәптерлер.

А3 плакаттар

Маркелер

Ламинатталған А3

Ламинатталған А4

Сабақтың соңы

Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді «Бағдаршам» әдісі арқылы білу

Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім

Смайликтер

Скачать материал
