Инфоурок Дошкольное образование Другие методич. материалыМектепке не үшін барамыз? /драма/

Мектепке не үшін барамыз? /драма/

Скачать материал

№3 Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы

Білім беру саласы: Қатынас

Білім беру көзі: Драма

          Оқу іс-әрекетінің тақырыбы: «Мектепте не үйренемін»

          Ортақ тақырып: Мектепке не үшін барамыз?

Мақсаты: түрлі эмоция мен сезімді достарының ортасында білдіреді; диалог арқылы сөйлеу қабілеттері қалыптасады.

Блингвалдық компонент:  мектеп – школа – school, дәптер – тетрадь – notebook,,

кітап – книга – book

 

Жоспарланған уақыт

Педагогтің  іс-әрекеті

Балалардың

іс-әрекеті

 

І. Дұрыс әсерлі

көңіл күй орнату.

0-1 минут

 

Шаттық шеңбері:

 

Балалар бір-бірімен амандасады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қоңырау біздің сиқырлы,

Сыңғырлап ән салды.

Шақырды түріп ұйқыңды,

«Шеңберге тұр!» – деп баршаңды.

Арайлап таң  атты,

Алтын сәуле таратты.

Жарқырайды күніміз,

Жарқырайды даламыз.

Қайырлы күн, балалар!

– Қайырлы күн, апай!

II. Өмірлік тәжірибені

маңыздандыру.

2-5 минут

 

 

       -  Балалар мектепке не үшін барады?

-          Мектеп сендерге ұнай ма?

-          Мектептен не үйрендіңдер?

-          Мектеп бізге керек пе?

 

Балалардың жауаптары тыңдалады.

Сабақтың ортасы

 

III. Тақырып

бойынша жұмыс

6-25 минут

 Педагог «Сөйлеуді дамыту және көркем әдебиет» бойынша оқу іс-әрекетінен өткен А. Хамзаұлының «Оқу құралдары хикаясы» ертегісін естеріне түсіреді.

Әліппе-дәптермен жұмыс.

1-тапсырма. «Оқу құралдары хикаясы» ертегісінің

кейіпкерлерін ата.

Айсұлу тәрбиеленушілерге дайындап алып келгенкарточ- ка ларын таратады немесе таңдау жасатады.

Жарты топ ойнаушы, жарты топ ешқандай сурет бейнелен-

беген карточкалары бар көрермендер.

Бірінші топ балалары екінші топ балаларымен ауысып

ойнайды.

2-тапсырма. «Бірлік болмай, тірлік болмас». Мақалдың

мазмұнын талдай отырып ертегі мазмұнымен байланыстыру.

3-тапсырма. Дыбысты дұрыс айту жаттығулары:

Ме-ме-ме – мектеп.

Дә-дә-дә – дәптер.

Кі-кі-кі – кітап.

Бі-бі-бі – білім.

Көптілділік:

мектеп – школа – school

дәптер – тетрадь – notebook

кітап – книга – book

4-тапсырма. Қасында отырған жұбымен оқу құралдары

арасындағы диалогті құрастыруға тапсырма беріледі.

1.Өшіргіш пен Дәптер.

2.Өшіргіш пен Қаламсауыт.

3.Кітап пен Дәптер.

Ойын-жаттығу: «Менің көңіл күйім»

Педагог тәрбиеленушілерге:

- көңілсіз, жабырқаған, ойланған, ашулы;

- көңілді, күлкілі, қайырымды т.б. кейіпке еніп, адамдар -дың бейнесін келтіруді ұсынады. Көңіл күйді күлкімен көтеруге болатынын түсіндіреді.

Әліппе-дәптермен жұмыс.

«Есіңде сақта» айдары.

Нақты және дұрыс сөйлеу дегеніміз – барлық дыбыстарды,

сөздерді, сөйлемдерді қатесіз айту. Бұл талаптарды сақтау не үшін қажеттігі талданады.

Сөздік ойын: «Дарындылар мектебі».

Тәрбиеленушілер дауыс ырғағын келтіріп, әртүрлі екпінде

сөзді айтады, қалған балалар дыбыс ырғағы арқылы қандай көңіл күйде айтылғанын табады.

 

 

 

Балалар оқу құралдары хикаясы кейіпкерлерін атайды.

Балалар сол

карточкаларға байланысты өз рөлдерін алады.

Балалар ертегі желісі бойынша рөлдерге бөлініп,

сахналайды.

 

 

Балалар тіл ұстарту жаттығуларын қайталайды.

 

 

 

Үш тілде қайталайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

Балалар көңіл-күй жаттығуларын орындайды.

 

 

 

 

Әліппе-дәптермен жұмыс

 

 

ІҮ. Сабақтың

қорытындысы.

Рефлексия

28-30 минут

 

Қорытынды:

ü  Мектепке не үшін барады?

ü  Дұрыс сөйлеу не үшін керек?

ü  Кітап не үшін керек?

 

 

 

Сұраққа жауап береді.

 

Күтілетін нәтиже: түрлі эмоция мен сезімді білдіру үшін дауыс күшінің түрлі дәрежесін іске асыру дағдылары қалыптасады;

Нені біледі:  дыбыстарды түрлі екпінде анық және дұрыс айту дағдылары қалыптасады.

Қандай түсініктерді игерді: сюжеттік-рөлдік ойындарға қатысу арқылы диологпен сөйлеу қабілеттері артады.

Меңгерген дағдылары мен іскерліктері: өз әрекетін серігінің әрекетімен үйлестіреді, оның қалай әрекет ететінін алдын  ала сезу дағдылары қалыптасады;

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Мектепке не үшін барамыз? /драма/"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Экономист по планированию

Получите профессию

Копирайтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
