- 17.03.2020
- 256
- 2
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
4-СЫНЫП ӘДЕБИЕТТІК ОҚУ ПӘНІНЕН IҮ ТОҚСАН 40 МИНУТҚА ЖОСПАРЛАНҒАН ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Алматы облысы,
Кербұлақ ауданы
«Д. Қонаев атындағы орта мектеп» КММ
бастауыш сынып мұғалімі
Акылбекова Карлыгаш Изтаевна
Пән: Әдебиеттік оқу | Мектеп: «Д. Қонаев атындағы орта мектеп» КММ | |||||||||||||
Күні:16.04.2019ж | Мұғалімнің аты-жөні Акылбекова К.И. | |||||||||||||
Сынып: 4 «Ә» | Қатысқандар саны:17 | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||
Бөлім | Дәстүріңді таны, салтыңды сақта! | |||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Н.Қадырбаев «Тағылым» | |||||||||||||
Оқу мақсаты | Мәтіндегі негізгі ойды анықтау және композициялық талдау жасау. Тағылым сөзінің мағынасын ашу. | |||||||||||||
Күтілетін нәтиже | Барлық оқушылар: Тағылым сөзінің мағынасын түсінеді, мәтіндегі негізгі ойды анықтау. Көптеген оқушылар: Жоспар бойынша мәтін мазмұнын өз бетінше түсіндіре алады композициялық талдау жасау: Кейбір оқушылар: Мәтіннен қорытынды ойды табу, түсіндіру, дәлелдеу. | |||||||||||||
Ойлау деңгейлері | Білу, түсіну, қолдану, талдау | |||||||||||||
Бағалау критерийлері
|
| |||||||||||||
Талқылауға арналған сұрақтар:
| Қандай билерді білесіңдер? Қарлығаш әулие атанған би кім? Билердің ол заманда қызметі қандай болды? Қазіргі заманда бидің орнын алмастыратын қандай мамандықтар бар? | |||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Ата-баба әруағына тағзым ету, құрмет көрсету. Берілген тапсырманы топ ішінде ынтымақтасып, жауапкершілікпен орындауға баулу. | |||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | дүниетану | |||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | https://www.google/com/amp/s/massaget.kz/layfstayl/zhadnama/24970/amp/ сілтемесі бойынша тыйым сөздерді оқу. | |||||||||||||
Бастапқы білім | Етістік, негізгі және туынды етістік | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Дереккөздер/ Ресурстар | ||||||||||||
Сабақтың басы 7 минут | Ұйымдастыру Топтастыру (конверттердің бірін алу) Қызығушылықты ояту Ой-сергек «Байқа, балақай!» бейнежазбаны тамашалау Алдыңғы оқылым «Желпуіш әдісі» арқылы сұрақтар қою-жауап алу ҚБ: «От шашу» әдісі |
Бейнежазба
Суреттер, желпуіштер | ||||||||||||
Сабақтың ортасы 30 минут
| Мағынаны тану Ой қозғау 4минут «Тағылым және Тағзым» бейнежазба тамашалау Бейнежазбадан көрсетілген тақырыпты талдау. Сабақ мақсатын айқындау Автор өмірбаянымен таныстыру Жаңа сабақ Оқылым 3-минут Нұрғали Қадырбаевтың «Тағылым» мәтіні оқылады. 1-тапсырма «Жұптық жұмыс»Тыңдалым және айтылым «7 сұрақ» әдісі Мәтін бойынша сұрақтарға жауап алу 5минут 1-жұп Мәтін авторы кім? 2-жұп Мәтін не туралыайтылған? 3-жұп Мәтінді басқаша қалай атар едің? 4-жұп Төле бидің кесенесі неліктен Өзбекстанда қалған деп ойлайсыңдар? 5-жұп Өзбек жерінде тағы қандай шешеннің кесені бар? 6-жұп Атасының әңгімесінен бала нені түйді? 7-жұп КСРО сөзінің мағынасын түсіндір, оның құрамында неше мемлекет болған? 8-жұп Егерде атасы Төле би мен Әйтеке бидің кесенесінің Өзбек елінде екендігін ұлына айтпағанда не болар еді? 9-жұп Мәтіндегі негізгі ой қандай? 10-жұп Тағылым сөзін қалай түсіндіңдер?
ҚБ: «Көршіңді бағала» әдісі Жазылым: Сөздік жұмыс Бабалар рухына тағзым ету – бабаның жатқан жеріне барып тағзым ету Кеден – бір елден екінші елге азаматтарды өткізетін орын Шырақшы – мешітте, кесенеде шырақ жағып, келушілерді қарсы алатын адам Әзіз -аяулы, қадірлі, қымбатты 2-тапсырма Оқылым және жазылым «Жеке жұмыс» 8-минут Мәтін бойынша жоспар құрастырып, мәтін мазмұнын түсіндір және комозициялық талдау жаса. Сараланған тапсырма «Жалпы тапсырма», «Қарқын», «Диалог және қолдау көрсету» «Әдебиет лотосы» әдісі
ҚБ: «Бутеброд» әдісі 3-тапсырма Топтық жұмыс» 10минут «ПОПС» әдісі 1-топ Ел тарихындағы белгілі тұлғаларды карта арқылы туған жерлеріне орналастыр 2-топ Еліміздің шекаралас елдерін картаға орналастыр 3-топ Ескерткіштеді картаға орналастыр Менің ойымша... Өйткені мен оны мынадай мысалдармен дәлелдеймін ... Мысалы.... Қорыта айтқанда... «
ҚБ: «Бутерброд» әдісі | Бейнежазба Қазақстан картасы Кесене суреттері Үлестірмелер |
6 671 725 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Акылбекова Карлыгаш Изтаевна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Мини-курс
4 ч.