Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Тақырыбы:
Қосу және азайту (пысықтау сабағы)
Мақсаты:
Екі таңбалы санды қосу және екі таңбалы саннан азайту тәсілдерін пысықтау.
2. Оқушылардың ой-өрісін дамыту, ауызшы және жазбаша есептеу дағдыларын қалыптастыру.
3. Қазақстанның болашағына деген сенім және білімнің әрқашан қымбат екенін түсіне білуге тәрбиелеу. Салауатты өмір салтын насихаттау.
Көрнекілігі:
Интерактивті тақта, мазмұнды суреттер, кестелер.
Әдісі:
Ойын, сұрақ-жауап, көрнекілік
2 слайд
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру.
- Елбасымыз Н.Ә.Назарбаевтың үндеуі “Қазақстан-2030” стратегиясының бір тармағы “Салауаттылық- өмір салты” бағытында жас-жеткіншектерді ХХІ ғасыр індеті СПИД, нашақорлық, темекі мен алкогольден сақтандыруға, спортпен шынығуға, яғни денсаулықты қорғау, оның алдын-алу шараларын жүргізуге бағытталған.
Сондықтан да дені сау, тәні таза, ақыл-есі дұрыс азамат пен азаматшалар болып өсу үшін спортпен шұғылдану керек.
Қандай қысқы спорт түрлерін білесіңдер?
Енді әр спорт түрімен жақынырақ танысып, берілген тапсырмаларды орындаймыз. Біздің ойындағы жеңісіміз тапсырмалардың орындалуына байланысты .
3 слайд
1- тапсырма. “Аққала соғу” ауызша есептеу .
14
6
80
14
56
5
5
7
5
20
20
5
10
20
15
1
2
80
11
100
78
90
29
35
33
4 слайд
Қатар-қатар тізілді үй,
Алақай, айқай, күлкі ылғи.
Күлді бірге аққала
Ерінбесең, бар, қара!
Ойнап жүріп көп бала,
Салып қойды аққала.
5 слайд
ІІ. Жаңа сабақ. Қосу және азайту (пысықтау сабағы)
Жұмбақ шешу.
Табаныма байладым,
Қос таяқпен айдадым.
Ойын түрі: шаңғы тебу.
Есеп шығару.
Шаңғымен серуендеуге 30оқушы және олардан 5-еуі кем ересек адам шықты. Шаңғымен серуендеуге неше ересек адам шықты?
Екі амалмен шығатындай етіп, есептің сұрағын өзгерт. Оны шығар.
6 слайд
Зулайды, зырқырап
Маңдайдан тер бұрқырап.
Шаңғым асар шаршамай,
Бір қыраттан, бір қырат.
2. Жұмбақ.
Зулап түсіп төменге,
Шықпас менсіз төбеге.
Ойын: шанамен сырғанау.
83+7 90-7 92+8 100-8 68+2 70-2
7 слайд
Желменен жарысып,
Сырғанақ тебеміз,
Құрыспай, құрыштай
Шынықсын денеміз.
3. Ойын: коньки тебу.
Теңдеу құр және оны шеш:
х пен 4-тің қосындысы 36-ға тең.
36 мен х-тің айырмасы 4-ке тең.
х пен 4-тің айырмасы 32-ге тең.
Тағып алып коньки біз
Кешке мұзда қалқимыз.
Қызған сайын денеміз,
Қиғаш-қиғаш тебеміз.
8 слайд
4. Хоккей ойнау.
Берілген фигураларды атау.
9 слайд
Хоккей, хоккей
Мұз айдынның
Қызығы ғой қыстай бір
Құлап бара жатып та,
Ұшып бара жатып та
Таяғыңды ұстай біл!
5. “Мұз айдында мәнерлеп сырғанау”
Өрнек құр және оның мәнін тап.
52 және 2 сандарының айырмасынан 7-ні азайт;
46 және а сандарының қосындысына 3-ті қос, мұндағы а=4
48 бен 2сандарының қосындысына 5-ті қос ;
37 мен 7сандарының айырмасынан а-ны азайт, мұндағы а=8
10 слайд
Сырғанайды екеуі,
Мұз айдынға кеп бірге,
Желді қуып жетеді,
Екпін қосып екпінге
Жұлдызы боп бар елдің,
Тұрар биік әманда
Чемпионы әлемнің болар күні әлі алда
Сабақты қорытындылау.
Деніміз сау, шымыр болып өсу үшін не істеуіміз керек? Ол үшін кестеге өрнектердің мәндері өсу ретімен орналастырыңдар.
Олардың астына тұсындағы әріптерді жазыңдар.
8+8 (п) 74-70 (с) 14+5 (о) 62-20 (т) 90-60 (р)
11 слайд
- Иә, спортпен шұғылданып, еліміздің намысын қорғау, батыл да, батыр , жігерлі азамат болу өз қолдарыңда.
Хормен:
Ел намысын қорғап,
Тәуелсіздік туын биіктерден желбіретеміз.
Үй жұмысы: №3 130-бет
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
6 665 181 материал в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Тюлюбаева Арай Нурмуратовна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
72 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
36/72 ч.
Мини-курс
6 ч.
Мини-курс
8 ч.