Бөлім:
5.1В
Натурал сандардың бөлінгіштігі
|
Мектеп:
|
Мұғалімнің
аты – жөні:
|
Сынып:
5
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ
тақырыбы
|
Дәреже
|
Оқу
мақсаты
|
5.1.1.3
натурал сан дәрежесінің анықтамасын білу;
5.1.2.4
бірдей сандардың көбейтіндісін дәреже түрінде жазу
|
Сабақтың
мақсаты
|
Барлық
оқушылар: натурал сан дәрежесінің анықтамасын, қасиеттерін
біледі;
|
Оқушылардың
басым бөлігі: сандарды дәреже түрінде жаза
алады, есептер шығаруда қолданады.
|
Кейбір
оқушылар: дәрежеге
байланысты күрделі тапсырмаларды( есеп) орындай алады.
|
Бағалау
критерийі
|
Бірдей
сандардың көбейтіндісін дәреже түрінде көрсетеді.
Дәрежені
бірдей сандардың көбейтіндісі түрінде көрсетеді.
|
Тілдік
мақсаттар
|
Оқушылар
дәреже сөзінің мағынасын түсінеді, түсінікті ауызша түсіндіріп, сипаттай
алады, қасиеттерін «егер» сөзін пайдаланып түсіндіре алады.
|
Құндылықтарға
баулу
|
«Мəңгілік
Ел» идеясының «Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық
өсу» құндылығы арқылы оқушылардың танымдық мәдениетін дамыту
|
Пәнаралық
байланыс
|
ағылшын
тілі
|
Алдыңғы
білім
|
Натурал
сандардың 2-ге,5-ке,10-ға бөлінгіштік белгілерін қолдана алады.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
жоспарланған кзеңдері
|
Сабақтағы
жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
8 минут
|
«Мен мықтымын!» сенімділікті арттыру, ынтымақтастық ахуалын
қалыптастыру.
«Серпілген
сауал» арқылы оқушылар сұрақтарға жауап береді, үй тапсырмасы тексеріледі.
Топқа
бөлу: түрлі
геометриялық пішіндер арқылы
«БББ»
кестесі
Білемін
|
Білгім
келеді
|
Білдім
|
|
|
|
|
Фигуралар,
бағалау парағы
Оқулық,
дәптер
Пішіндер
бейнеленген үлестірмелер:
|
Сабақ
ортасы
30 минут
|
«Ойлан
– жұптас-талқыла» әдісі
№196
есеп. Көбейтіндіні дәреже түрінде жаз
Бағалау
«Бас бармақ»
«Сұхбаттасатын
жұп»
арқылы жұбымен үйренген үш нәрсені талқылайды.
«Бағдаршам» әдісі
арқылы кері байланыс жасайтынын ескертемін.
|
|
|
«Конверт-сұрақ» әдісі
бойынша өткен тақырыптарға шолу жасайды, теориялық білімді бекітеді.
-46
жазуындағы 6 саны нені білдіреді?
-93
жазуындағы 9 саны нені білдіреді?
-1012
дәрежесі қалай аталады?
Кері
байланыс: «Бас бармақ» әдісі
САРАЛАУ
ТƏСІЛДЕРІ:Қарқын, тапсырма.
Топтық
жұмыс(оқулықпен жұмыс):
1
– топ:
А. № 198 (1-4); В.№202; С. № 206 (1-2)
2
– топ:
А.№ 198 (5-8); В. №202; С. № 206 (3-4)
3
– топ:
А.№ 198 (9-12); В.№202; С. № 206 (5-6)
есептерді
шағыру
Кері
байланыс: « Қол шапалақтау»
|
Интербелсенді
тақта
Түрлі-түсті
қағаздар,
Маркерлер
Оқулық
А.Е.Әбілқасымова
Т.П.Кучер
З.Ә.Жұмағұлова
Алматы
«Мектеп» 2017ж
67-68
бет
|
Сергіту
сәті
2 минут
|
Ой
сергек!
Видеодағы
әуен ырғағымен билеу
|
Видео
|
|
Тұжырымдамалық
органайзерлер
Семантикалық
карта:
Кері
байланыс: «Бас бармақ» әдісі
|
Семантикалық
картамен жұмыс
|
Сабақтың
соңы
5 минут
|
«БББ»
кестесімен жұмыс
Білемін
|
Білгім
келеді
|
Білдім
|
|
|
|
Кестені
сыныпта толтыру.Ұжыммен талқылау. Топта жариялап,
диалог құрау арқылы ой бөлісу.
Кері
байланыс:
«Екі жұлдыз, бір
тілек»
екі жетістігін
көрсетіп, бір ұсыныс білдіреді.
|
«БББ»
кестесі
Кері
байланыс «Екі жұлдыз, бір тілек» тәсілін қолдануға стикерлер тарату.
смайликтер
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен
көбірек қолдау көрсетпексіз?
Сіз басқаларға қарағанда
қабілетті оқушыларға қандай
тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау – Сіз
оқушылардың
материалды игеру
деңгейін қалай тексеруді
жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық жəне
қауіпсіздік техникасын
сақтау
|
Мен
бүгінгі сабақ мақсатына жеттім бе?Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды?
|
|
|
Сабақ
бойынша
рефлексия
|
Бұл
тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз.
Сол
бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
Сабақ
мақсаттары
немесе
оқу
мақсаттары
шынайы,
қолжетімді
болды ма?
Барлық
оқушылар оқу
мақсатына
қол
жеткізді
ме? Егер
оқушылар
оқу
мақсатына
жетпеген
болса,
неліктен деп
ойлайсыз?
Сабақта
саралау
дұрыс
жүргізілді
ме?
Сабақ
кезеңдерінде
уақытты
тиімді
пайдаландыңыз
ба?
Сабақ
жоспарынан
ауытқулар
болды ма
жəне
неліктен?
|
Оқу
мақсаты қолжетімді болады деп ойлаймын.
Сабақтың
кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаланып, жоспарланған сабақтың нәтижесін жақсы
жағынан көремін деп ойлаймын. Сабақта саралау дұрыс жүргізілу үшін деңгейлік
тапсырмалар алынды. Осы тапсырмалар негізінде тыңдалым, айтылым, жазылым
дағдылары қалыптасады. Сабақ жоспарынан ауытқулар болуы мүмкін. Себебі
тақырыпты меңгеру кезінде кейбір оқушыларға жеке түсіндіру жұмыстары
жүргізіледі.
|
Жалпы
бағалау
Қандай
екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
- «Ойлан,
жұптас, талқыла» арқылы жұппен жұмыс істеу тиімді болды. Соңында
«Жұбыммен үйренген үш нәрсе» бойынша пікір алмасты.
2.Әртүрлі
фигуралар арқылы топқа бөлініп,үш тілде фигуралардың түрін, түсін айту
қызықты әрі табысты болды.
Қандай
екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1. «Мен
мықтымын!» арқылы сенімділікті арттыру, жағымды атмосфера орнату оқушыларға
дем берді
2. Үй
тапсырмасын «Серпілген сауал» арқылы тексеру уақытты тиімді пайдалануға
септігін тигізді
|
|
|
|
|