Апта-
|
Күні-
|
–сабақ
|
Сабақ
тақырыбы:
|
Микрокалькулятордың
көмегімен есептеулер орындау
|
Сабақ
мақсаты:
|
Арифметикалық
амалдарды калькулятор
көмегімен
орындау тәсілдерін таныстыру. Берілген материалды тиянақтау,
ойлау
қабілеттерін
дамыту.
Калькуляторды
сабақта және үйде дұрыс пайдалануға үйрету. Ұқыптылыққа
тәрбиелеу.
|
Сілтеме:
|
Математика
оқулығының әдістемесі,ғаламтор
|
Күтілетін нәтижелер
|
-
Микрокалькуляторды
қолдануды біледі
-
Микрокалькуляторды
пайдаланып,күрделі есептерді шешуді біледі
-
Микрокалькуляторды
дұрыс қолдана алады
|
Тапсырма-лар
|
Білу
Үй тапсырмасын тексеру
Еркін талқылау әдісін пайдаланып,
оқушылардың осының алдындағы тарау бойынша меңгерген білім дағдыларын
тексеру.
|
Түсіну, қолдану
Слайд
арқылы оқушылардың назарын жаңа сабаққа аударамыз.
|
Талдау
«Көршіңмен
кеңес» әдісі
Слайдта
көрсетілген есепті микрокалькуляторды пайдалана отырып шығару, түсінбеген
сұрақтарын жұбынан сұрау
|
Жинақтау
«Лездеме»
әдісі бойынша оқушылар есептер шығарады.
|
|
Бағалау
Түзетулер
әдісі
|
Үйге
тапсырма беру
№ 281
|
Сабақ
бойынша мұғалімнің жазбалары
Мұғалім
және оқушы немен айналысады
|
Уақыт
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
2 мин
|
Оқушыларды
түгендеп,көңіл-күйлерін анықтау, оқу құралдарын реттеу. Бүгінгі сабақтың
тақырыбы мен мақсатын баяндау.
Оқушылармен
амандасу, олардың сабаққа қатысымдарын тексеру.
Компьютер
– сенің көмекшің
Қаламың,
әрі қағазың!
Керек
емес демессің,
Аздаған
болса хабарың.
Үйрену
керек бәрін де-
Ақпараттық заманның!-деп, сабақтың мақсатын баяндау
|
|
5 мин
|
Үй тапсырмасын тексеру
(Еркін талқылау әдісі)
1. Санды
өрнектерге мысалдар келтір
2. Әріпті
өрнектерге мысалдар келтір.
3. Санды өрнектер мәнін салыстыру.
|
1. 15-6
, 45 -25 =20
2. 23 + а, с+а-2в
3. 7<10<15 ; а<в +с < 20.
|
Стикер бойынша
|
5 мин
|
Жаңа тақырыпты түсіндіру
Микрокалькулятор
жайлы мәлімет беру. Абак пен шот туралы
да айтып өту.
|
|
|
10 мин
|
«Көршіңмен кеңес»
Есептер шығару
|
|
Геометриялы
фигуралармен
|
5 мин
|
Сергіту
|
«Түймені
есепте»
ойыны
Матаға
тігілген түймені оқушыға беріп онда неше түйме екенін есептейді, сосын
оқушының көзін байлап, қайта санатамын, бұл кезде түйме қадалған мата
ауыстырылады (түйме саны да ауысады)
Бұл
тәсіл оқушылардың саусақтарына жаттығу ретінде тиімді болып саналады.
|
Смайликтер
|
10 мин
|
«Лездеме» әдісі бойынша оқушылар тапсырма орындайды
(конверттен тапсырма алып есептерді шығарады).
|
Әр оқушы конверттен тапсырма алады және оны
калькулятордың көмегімен шығарады.
23*96=2208 32*69=2208
24*63=1512 42*36=1512
26*93=2418 62*39=2418
36*84=3024 63*48=3024
46*96=4416 64*69=4416
|
Шаршылар
Қызыл –тапсырамны орындай алмады
Сары –тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындады
Жасыл-тапсырманы орындады
|
3 мин
|
Рефлексия
(cтикерлерге кері
байланыс жазады)
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына
байланысты кері байланыс жасайды.
|
|
Дерек көздер және жабдықтар
|
Оқулық,
интерактивті тақта, слайдтар, АКТ, стикерлер, смайликтер
|
Кейінгі оқу
|
№281
|
Сабақ бойынша өзгертулер
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|