Инфоурок Начальные классы ПрезентацииПрезентация па физкультуре "Түрлі жаттығулар арқылы денені басқару дағдылары"

Презентация па физкультуре "Түрлі жаттығулар арқылы денені басқару дағдылары"

Скачать материал

63-сабақ 

Дене шынықтыру

Мектеп: «Ы.Алтынсарин атандығы орта мектеп» КММ

Күні: 17.02.2017ж

Мұғалімнің аты-жөні: Малжанова Ш. Б.

Сынып: 1 «Б»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Түрлі жаттығулар арқылы денені басқару дағдылары

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.2.2. Әрекет мақсаттарына қол жеткізу үшін өз бетінше қалай жұмыс істеу керек екендігін білу

Бағалау критерийі

Нәтижеге өздігінен қол жеткізу үшін  орындалатын  әрекеттерді анықтайды.

Сабақ мақсаты

Оқушылардың барлығы орындай алады:

Еліктеу жаттығуларын орындайды.

Жұппен, топпен жұмыс істеу кезінде кеңістікті, дене мен затты бақылау машығын қолданады.

Әрекет кезінде өз бетінше жұмыс істейді.

Оқушылардың көбі :

Жұптасып секіру кезінде көшбасшы рөлін атқарады.

Ұлттық ойындардың маңыздылығын біледі.

Оқушылардың кейбірі:

Өз қозғалысын жолдастырының  қозғалысымен үйлестіре отырып, ырғақты қимылдайды.

Жетістік критерийлері

Мақсатына жету үшін спортшылардың бойында қандай қасиеттер болу керектігін және қандай жолдармен қол жеткізуге болатынын біледі.

Тілдік мақсаттар

 

Оқушылар  организм жүйесін қозғалыс жүйесімен үйлестіруге бағытталған жаттығуларды орындайды.

Пәнге тән лексика мен терминология:

Жаттығу арқылы еліктеу, қимылдарды үйлестіру, ағзаның жаттығуы.

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Біздің кімге еліктегеніміз дұрыс?

Адамдар табиғаттан нені үйрене алады?

Серігіңмен байланысты үзбей,  қалай секіру керек?

Неліктен екенін айта аласыздар ма?

Жұптасып жаттығулар орындау кезінде күш-жігерді саралау неліктен маңызды?

Ойында қандай стратегиялар қолданылғанын айта аласыңдар ма?

 

Құндылықтарды дарыту

Оқушылардың бойына елжандылық, бір-біріне сыйластық қасиеттерді дарыту.

Пәнаралық байланыс

Дүниетану, музыка

АКТ қолдану дағдылары

Бейнекөрсетілім, аудиожазба, таныстырылым

Алдыңғы меңгерілген

 білім

Әртүрлі бағытта қозғалуды, түрлі дене мүшелері мен бастапқы позицияларды қолданып,  қозғалуды біледі.

                                                                   Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

                 Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

Дайындық  бөлім.  0-12 минут

 

0-2 минут

 

 

 

 

 

3-7 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8-12 минут

Шаттық шеңбері.  (шеңберге тұру)   

Жарқырап күн де ашылды,

Айналаға нұр шашылды,

Қайырлы күн!

Біз көңілді баламыз.

Қайырлы күн!

Сәлемдесіп аламыз.

Таңертеңгілік жаттығу.

«Аяқпенен топ-топ-топ» ырғағына жаттығулар орындау                            

 

Сапқа тұру. Оқушыларды түгендеу. Сабақтың өтілу барысымен таныстыру. 

Қатардағы  жаттығулар.                                            

1 . Екі қол жоғарыда аяқтың ұшымен, екі қол белде  

     өкшемен жүру.

2. Жеңіл жүгіріске көшу .

3. Екі қол алдыда тізені биік көтере жүгіру, аяқты артқа ,   

    қолға жеткізе жүгіру.

4.Оң және сол жақ қырымен адымдап жүгіру, екі қол белде

5 .Жылдамдыққа жүгіру

6. Қолды екі жақтан тыныс ала көтеріп , түсіру, демді 

    қалпына келтіру.

  Жалпы  дамыту, жетілдіру жаттығулары.

1.Қол белде, мойын буынын оңға, солға айналдыру.

2.Қол иықта , иық  буынын алдыға, артқа айналдыру.

4. Қол белде, бел буынын айналдыру оңға, солға.

6. Бір орында секіру жаттығулары қос аяқ, оң аяқ, сол аяқ.

Кең, бос кеңістік

 

 

 

 

 

АКТ Бейнекөрсетілім

 

Кең, бос кеңістік

Сабақтың ортасы

Негізгі бөлім. 25 минут

 

Тапсырма №1

13-18 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау критерийі

Кеңістікте

қарапайым іс-қимылдарды орындайды.

(Ұ) Еліктеу жаттығулары

 «Гүлдей  болып өсеміз»

Б.қ.
1–2 – қолдар екі жаққа, жоғары, жоғары созылып, аяқ ұшына тұру, – тыныс алу;
3–4 –аяқты тізеде бүгіп, қолдарды төмен жіберіп, алға қарай иілу – дем шығару.

«Көбелек»

Б.қ. – қолдарды екі жаққа жаю.
1–2 – алақанды ішке қаратып, қолдарды жоғары көтеру;
3–4 – алақанды сыртқа қаратып, қолдарды төмен түсіру.

 «Ағаштар майысады»

Б.қ. – қолды жоғары екі жаққа көтеру,

1-оңға  иілу;

2-солға  иілу.

«Ермексазды илейміз»

Б.қ. – қолдар алға, саусақтар алшақ ашылған. 
1 – саусақтар жұдырық болып түйіледі;
2 – саусақтар алшайған.

 

Дескриптор:  Білім алушы

1.Көрсетілген жаттығуларды орындайды;

2.Жаттығуларды орындауда байқалған өзгерістерді  сипаттайды;

АКТ

Тапсырма №2

19-37 минут

 

Бағалау критерийі

Нәтижеге өздігінен қол жеткізу үшін  орындалатын  әрекеттерді анықтайды.

 

(Ө. Ж) "Жылғадан өт" еліктеу ойыны

Оқушылар жылғадан тастан тасқа секіріп өтіп жатқандардың қозғалысын келтіреді. Оқушылар адымдап тастардың үстімен бірінің артынан бірі жүріп өтеді, жұптарымен жүріп өтеді.

 

Дескриптор:  Білім алушы

1.Кедергілерден аттап өту жаттығуларын орындайды

2.Кедергілерден аттап өту кезіндегі қиындықтарды анықтайды

Кедергілер

Тапсырма №2

28--36 минут

 

Бағалау критерийі

Ұлттық ойындардың ерекшеліктерін түсінеді.

Қозғалыс ойындары кезінде топтық жаттығуларға қатысады.

(Т)  «Арқан тарту» ұлттық ойынын ойнату

 

 

Дескриптор:  Білім алушы

1.Қай топта ойнайтынын анықтайды;

2.Сызылған сызықтың бойында тобымен ойынға дайындалады;

3.Топпен әрекет етуде орындалатын  әрекеттерді анықтайды.

Арқан

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың аяғы

Қорытынды бөлім. 8-минут

 

37-42 минут

 

 

 

 

 

42-45 минут

Көңіл-күйді қалпына келтіру «Теңіз шулағанда» Оқушылар кілемде жатады.Жүргізуші «Өзімізді жып-жылы құмда жатырмыз деп ойлайық. Самал жел аймалайды, біз көзімізді жұмып теңіз жағасында сәл тынығайық, толқындар бесік жырымен мәпелеп тұрғандай. Денеміз ұлпа бұлт тәрізді, теңіз толқындарының әуенін тыңдай бергіміз келеді (тыңдап жатады) Бірақ тұру керек, асықпай тұрып, керіліп, демалыңдар...

 

 

Сапқа тұру. Оқушыларды бағалау. (Смайликтер тарату)

 

 

 

 

 Кері байланыс  «Бас бармақ» әдісі

https://lh5.googleusercontent.com/fSbKd-JA5dgC-rGIA-mUXlhGUVSXF0Ub_ir_rH2pJm1r0J7UoggEeC_K0no3N33GCoX9jlstRKU_9ETX14elygY3ujEplshdIWJevdLQgSkFNBV5v0DQOsXoPF99m-YOVfIhgVkZGys

АКТ

Бейнекөрсетілім

 

 

 

 

 

 

Cмайликтер

Бас бармақтар

Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды дамытуды қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін бағалауды қалайша жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қадағалау



 Берілген тапсырмаларды, жаттығуларды барынша сапалы орындау, жаттығуларды қайталатып орындату.

Қарапайым    іс-қимылдарды орындау дағдыларын; нәтижеге өздігінен қол жеткізу үшін  орындалатын  әрекеттерді анықтау дағдыларын; ұлттық ойындардың ерекшеліктерін түсініп, қозғалыс ойындары кезінде топтық жаттығуларға қатысу дағдыларын бақылау арқылы бағалаймын.

Дене қуатын үнемдеу шарттары. Дұрыс тыныс алу. Сабақ, жаттығулар барысында техника қауіпсіздік ережелерін сақтау

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Егер жоқ болса, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс өткізілген бе?

Сабақтың уақыты ұтымды пайдаланылды ма?

Сабақ жоспарына қандай өзгерістер енгізілді және неліктен?

Қорытынды

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:

 

2:

 

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:

 

2:

 

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Презентация па физкультуре "Түрлі жаттығулар арқылы денені басқару дағдылары""

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Противопожарный инженер

Получите профессию

Няня

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
