Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Химия / Научные работы / Сандық есептерді шығару 8класс
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Химия

Сандық есептерді шығару 8класс

библиотека
материалов

Ақтөбе қаласы № 47 жалпы білім беретін орта мектебінің

Биология пәнінің мұғалімі: Құлжабаева Сандуғаш Нұрмұқанбетқызы



Сыныбы: 8 ә

Күні: 19.10.201

Пән мұғалімі

Құлжабаева Сандуғаш Нұрмұқанбетқызы

Сабақтың тақырыбы

Сандық есептерді шығару

Мақсаты

Реакция теңдеулері бойынша сандық есептер шығаруды үйрену.

Күтілетін нәтижелер




А.Химиялық валенттілік арқылы формула құрады.

В.Химиялық реакция теңдеулері бойынша есептер шығара біледі.

С.Химиялық реакция теңдеуі бойынша реакция өнімінің массасын, көлемін (газдың) және зат мөлшерін есептеуді дәлелдейді,

Керекті жабдықтар




Электрондық оқулық, оқулық әдістемелік әдебиеттер, интернет желісі, есептер мен жаттығулар жинағы, дидактикалық тапсырма, периодтық кесте.

Қолданылатын әдіс- тәсілдер

«Еркін талқылау» әдісі, «Сұрақтары бар қорап», «Басбармақ» әдісі

Тапсырмалар

2 Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру және №3 оқушылардың сұрақ қою және олардың жауаптарына қарай әрекет ету.

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

1.Ұйымдастыру

2. Топтарға бөлу:

«Реакция типтері арқылы мысалы, қосылу, айырылу, орынбасу, алмасу» техникасы арқылы топқа бөлу

3.Өткен сабақты Блум таксономиясы бойынша сұрақ-жауап арқылы үй тапсырмасын тексеру.

Үй тапсырмасын тексеру:

Білу, түсіну- Тапсырма 1. Реакция типіне анықтаманың сәйкестігін көрсетіңіздер. Слайд 2. Тапсырма 2. Реакцияның белгісін табыңыз. Слайд 3.

Қолдану-Тапсырма 3. Егер айырылу, қосылу реакцияларына анықтаманы дұрыс берсеңіздер, жауаптарыңыздың қосындысы судың молекулалық массасына тең болады. Слайд 4.

Талдау-Тапсырма 4. Қай реакция типі? Дұрыс жауаптан мадақтау сөз шығады.Слайд 5.

Жинақтау-Тапсырма 5.Реакцияның типін, өнімдердің формуласын

анықтап, реакцияны теңестіріңіз. Слайд 6.

1.Сабаққа әзірлеу



2. Топпен бірлесе топ ережесін еске түсіреді



І топ қосылу реакциясы

ІІ топ айырылу реакциясы

ІІІ топ орынбасу реакцияс IV топ алмасу реакциясы топтарына топтасады.











БЛУМ таксономиясы негізінде құрылған тапсырмаларды орындайды. Жауап берген оқушылар жұлдызшамен бағаланады.

Интерактивті тақтаға тапсырманы орындайды.

Тұсаукесер

Бүгінгі жаңа тақырыбымызда Химиялық реакция теңдеуі бойынша реакция өнімінің массасын, көлемін (газдың) және зат мөлшерін есептеп табуды үйренетін боламыз Тақырыпты дәптерлеріне жаздырамын.

Оқушылар дәптерлеріне тақырыпты

жазып алады.

Негізгі бөлім

Жаңа тақырыппен жұмыс.

«Зерттеушілік әңгіме» «Еркін талқылау»әдісі арқылы топтық жұмыс. Топтарға тапсырмалар беремін:

1 топ-Химиялық реакция өнімінің массасын есептеу.

2 топ-Химиялық реакция өнімінің көлемін (газдың) есептеу.

3 топ-химиялық реакция өнімінің зат мөлшерін есептеу.

4 топ-Химиялық реакция өнімінің молекула санын есептеу.

Жаңа сабақ материалын дәптерге жазғызамын.

Бекіту:

Дарынды балаға тапсырма беріледі. Өзін-өзі бағалайды.

Арнайы білімді қажет ететін оқушыға тапсырма беріледі. Өзін – өзі бағалайды.

Оқушылар берілген есептерді шығарады. Әр топтан бір оқушыдан шығып есептің шығарылу жолын түсіндіреді. Содан кейін оқушылардың қойған сұрақтарына жауап береді.





Есеп түсіндірген  оқушыларға 2 жұлдыз 1 ұсыныстарын береді.













Дарынды және арнайы білімді қажет ететін оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды. Өз-өздерін бағалайды.

Қорытынды

















Үйге тапсырма:

«Сұрақтары бар қорап» әдісімен сабақты қорытындылаймын.

«Басбармақ» әдісі арқылы сабақты бағалау

Кері рефлексия парағын толтыру.

Мысалы., Мен білдім, мен үйрендім, Мен білгім келеді.







§20

Оқушылар өздеріне берілген тапсырмадан жалған жауапты тауып, дәлелдеп береді.



Оқушылар бағаларын қойғызады.









Үй тапсырмасын жазып алады.








Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 24.02.2016
Раздел Химия
Подраздел Научные работы
Просмотров224
Номер материала ДВ-480461
Получить свидетельство о публикации