Инфоурок Математика Другие методич. материалы5 сынып ондық бөлшекті 10, 100 көбейту, бөлу

5 сынып ондық бөлшекті 10, 100 көбейту, бөлу

Скачать материал

Выберите документ из архива для просмотра:

Выбранный для просмотра документ 28.02 19 Ондық бөлшектерді 10 100 1000 және 01 001 0001 сандарына көбейту.docx

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Мектеп:

Күні:

 

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 5

 

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Ондық бөлшектерді 10; 100; 1000;… және 0,1; 0,01; 0,001;… сандарына көбейту және бөлу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.1.2.29 Ондық бөлшектерді 10; 100; 1000;… және 0,1; 0,01; 0,001;… сандарына көбейту және бөлу ережелерін қолдану

Сабақтың мақсаты

Ондық бөлшектерді 10; 100; 1000;… және 0,1; 0,01; 0,001;… сандарына көбейту және бөлу ережелерін білу;

Ондық бөлшектерді 10; 100; 1000;… және 0,1; 0,01; 0,001;… сандарына көбейту және бөлу ерекшеліктерін түсіну;

Ондық бөлшектерді көбейткенде көбейтіндінің мәнін ауызша табу;

Бағалау критерийі

- Ондық бөлшекті 10, 100, 1000… және 0,1, 0,01, 0,001… сандарына көбейту және бөлу ережесін біледі;

-ауызша жылдам есептей алады;

-шамалардың бірі екіншісінің қанша бөлігін құрайтынын түсінеді

Тілдік мақсаттар

 

Пәндік лексика және терминология: «ондық бөлшек»,«көбейту»,«ондық бөлшекті көбейту»,«ондық таңба»,«ондық үлес»,

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: «ондық таңбалары қанша»,«үтірді оңға жылжыту», «үтірді солға жылжыту», «ондық бөлшектің оқылуы», «... бүтін оннан бір», «... бүтін жүзден бір», «көбейтудің қасиеттері»

Құндылықтарға баулу

Денсаулық сақтау және мәдениеттің ұлттық жүйесін табысты дамытудың ең маңызды шарты

Пәнаралық байланыс

 Жаттығу орындау барысында биологиямен байланыс

Алдыңғы білім

 

Ондық  бөлшектерді бөлу ережесін білу

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

 

Ресурстар

Сабақтың

басы

2 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мин

  I Үйымдастыру  кезені:    “Шаттық шеңбері”

Нұсқау: Балалар орындарында  тұрады.  Мен сіздерге бірнеше сурет көрсетемін. Егер суретте «күн» бейнеленсе, бір-бірімізге күлімдей қараймыз, «алақан» бейнеленсе, қолымызды қысып амандасамыз,«жүрек» бейнеленсе, құшақтасамыз.

Картинки по запросу күннің суреті  Похожее изображение     ÐŸÐ¾Ñ…ожее изображение

 

Оқушылардың зейінін шоғырландыру мақсатында қайталауға жаттығулар ұсыну, «Ой қозғау»

 

1 – нұсқа .

1) 1000 · 0,554;

2) 930 · 0,001;

3) 464,5 : 10000;

4) 0,7674 : 0,001;

5) 13,3 · 0,01;

6) 0,1 · 7602;

 

 2 – нұсқа .

1) 1000 · 0,001636;

2) 950,1 · 0,1;

3) 86360 : 100;

4) 7,82 : 0,1;

5) 911,4 · 0,01;

6) 10 · 0,5149;

 

Дескриптор: оқушылар

- ондық бөлшектерді  10, 100, 1000;..және 0,1; 0,01; 0,001;.. сандарына көбейтеді;

- ондық бөлшектерді  10, 100, 1000;.. және 0,1; 0,01; 0,001.. сандарына бөледі;

 

Жауабы

1 – нұсқа .

1) 1000 · 0,554 = 554

2) 930 · 0,001 = 0,930

3) 464,5 : 10000 = 0,04645

4) 0,7674 : 0,001 = 767,4

5) 13,3 · 0,01 = 0,0133

6) 0,1 · 7602 = 760,2

 

 2 – нұсқа .

1) 1000 · 0,001636 = 1,636

2) 950,1 · 0,1 = 95,01

3) 86360 : 100 = 863,6

4) 7,82 : 0,1 = 78,2

5) 911,4 · 0,01 = 9,114

6) 10 · 0,5149 = 5,149

 

Өзара бағалау

Оқушылар бір – бірінің дәптерлерін өзара тексереді

Қызыл алма – қате жоқ;

   Сары алма – 1-2 қате;

  Жасыл алма  –2 қатеден жоғары.

 

 

 

Сабақтың ортасы

 

 

 

 

10 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті

 

2 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жұптық  жұмыс. 

Дескриптор:   Білім алушы

-Ондық бөлшекті 10, 100, 1000… сандарына көбейту және бөлу ережесін біледі;

-Ондық бөлшекті 0,1, 0,01, 0,001… сандарына көбейту және бөлу ережесін біледі;

 

1 – жұп:

1. Бос орындарды толтыр

4,16 ∙ ____  = 41,6

21, 5 · ____ = 2,15

________ · 0,0001 = 8,13806

____ ∙ 100 = 730

2. Берілген сандарды 0,1; 0,01 және 0,001 – ге көбейт:

 

Берілгені

0,1

0,01

0,001

1,1

 

 

 

0,02

 

 

 

2,4

 

 

 

 

 

2 – жұп

0,3301 : ____ = 33,01

_____ · 10 = 0,94

0,0314 : ______ = 31,4

______ · 1000 = 16,14

2. Берілген сандарды 0,1; 0,01 және 0,001 есе кеміт:

 

Берілгені

0,1

0,01

0,001

1,1

 

 

 

0,02

 

 

 

2,4

 

 

 

 

 

3 – жұп

0,2134 : _____ = 2,134

0,1792 : ________ = 17920

_______  · 10000 = 19,16

_______  : 1000 = 3,5571

2. Берілген сандарды 10; 100 және 1000 – ға көбейт:

 

Берілгені

10

100

1000

3,161

 

 

 

1,22

 

 

 

74,51

 

 

 

 

4 – жұп

748,2 : _____ = 7,482

18,3487 : _____ = 18348,7

____ ∙ 0,01 = 0,0094

_______ ∙ 10 = 41,265

2. Берілген сандарды 10, 100 және 1000 есе кеміт

 

Берілгені

10

100

1000

3,161

 

 

 

1,22

 

 

 

74,51

 

 

 

 

Бір – бірін тексеру

Жұптық жұмысты орындап болған соң жұптар топтарға  бірлесіп жауаптарын тексереді

 

Сергіту сәті: Жапондық есім

 

Топтық жұмыс

1 – топ

1 тапсырма

Қарабауыр торғайдан неше есе ауыр екенін тап:

 

           

2 тапсырма

1) 5,3 м = … см;

2) 5,2 кг = … г;

3) 34 м2 = … дм2;

4) 0,18 м = … дм;

5) 92,03 т = …кг         теңдігі дұрыс болуы үшін көп нүктенің орнына қажетті санды қойыңдар

 

2 – топ

1 тапсырма

Түйеқұс бір сағат ішінде 3597,6 метр жүреді. Ол екінші түйеқұспен  0,1 сағатта кездеседі. Екеуінің  арақашықтығы қандай ?

 

2 тапсырма:

1) 5,3 м = … см;

2) 5,2 кг = … г;

3) 34 м2 = … дм2;

4) 0,18 м = … дм

5) 92,03 т = …кг     теңдігі дұрыс болуы үшін көп нүктенің орнына қажетті санды қойыңдар

 

3 – топ

1 тапсырма  

Пілдің орташа салмағы 1000 кг, ал адамның орташа салмағы 65 кг. Піл адамнан  қаншаға ауыр екенін тап.

 

2 тапсырма

1) 5,3 м = … см;

2) 5,2 кг = … г;

3) 34 м2 = … дм2;

4) 0,18 м = … дм  

5) 92,03 т = …кг     теңдігі дұрыс болуы үшін көп нүктенің орнына қажетті санды қойыңдар

 

4 – топ

1 тапсырма

Құмырсқа өз салмағынан 12 есе ауыр затты көтере алады. Егер құмырсқа 0,01 грамм болса, өзінен неше грамм ауыр затты көтере алады?

2 тапсырма

1) 5,3 м = … см;

2) 5,2 кг = … г;

3) 34 м2 = … дм2;

4) 0,18 м = … дм

5) 92,03 т = …кг        теңдігі дұрыс болуы үшін көп нүктенің орнына қажетті санды қойыңдар

Жауабы

1) 5,3 м = 530 см;

2) 5,2 кг = 5200 г;

3) 34 м2 = 3400 дм2;

4) 0,18 м = 1,8 дм

5) 92,03 т = 92030 кг     

 

Дескриптор:   Білім алушы

-Ондық бөлшекті 10, 100, 1000… сандарына көбейту ережесін біледі;

-Шамалардың бірі екіншісінің қандай бөлігі екенін біледі;

Мақсаты: ынтымақтастықта жұмыс жасауға, бір-бірін тыңдау, сыйластық құндылықтары дамытылады

 

Жеке жұмыс

Қалыптастырушы бағалау

1-тапсырма

Өрнектің мәнін табыңыз:

a) 24,95:у;  мұндағы:     у = 100;   0,1;

b) 6,92:b;     мұндағы:     b = 10; 0,01

 

Дескриптор:   Білім алушы

- айнымалының мәнін өрнекте қолданады;

- бөлу ережелерін қолданып, өрнектің мәнін табады.

 

2-тапсырма

Есепті шешіңіз:

Бумада 1000 парақ бар. Буманың қалыңдығы 20,3 см. Бір парақтың қалыңдығын есептеңіз.

 

Дескриптор:     Білім алушы

-  сандық өрнекті құрастырады;

-  есептеулер жүргізеді және жауабын анықтайды.

Презентация

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайдта дұрыс жауап бойынша тексереді

 

 

 

Таратпа материалдары

 

 

 

Слайд бойынша өздерін бағалау.

 

 

 

 

Сабақтың

 соңы

5 мин

Рефлексия  «Бағдаршам»

 

 

Үйге тапсырма № 729 № 731 (1 баған)

 

Презентация

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


 

Қабілеті төмен оқушылады уәждеу арқылы алға ілгерілеу

Қабілетті оқушыларға қабілеті төмен оқушыларға көмек көрсету ұсынылады

Бағалау критерийлері бойынша өзін-өзі бағалау

Сабақта түзу отыруын қадағалау

 

 

 


1 – жұп:

1. Бос орындарды толтыр

4,16 ∙ __10_  = 41,6

21, 5 · _0,1_ = 2,15

81380,6 · 0,0001 = 8,13806

7,3 ∙ 100 = 730

2. Берілген сандарды 0,1; 0,01 және 0,001 – ге көбейт:

 

Берілгені

0,1

0,01

0,001

1,1

0,11

0,011

0,0011

0,02

0,002

0,0002

0,00002

2,4

0,24

0,024

0,0024

 

 

2 – жұп

0,3301 : 100 = 33,01

0,094 · 10 = 0,94

0,0314 : 0,001 = 31,4

0,01614 · 1000 = 16,14

2. Берілген сандарды 0,1; 0,01 және 0,001 есе кеміт:

 

Берілгені

0,1

0,01

0,001

1,1

 

 

 

0,02

 

 

 

2,4

 

 

 

 

 

3 – жұп

0,2134 : 0,1 = 2,134

0,1792 : 0,00001 = 17920

0,001916 · 10000 = 19,16

3557,1 : 1000 = 3,5571

2. Берілген сандарды 10; 100 және 1000 – ға көбейт:

 

Берілгені

10

100

1000

3,161

 

 

 

1,22

 

 

 

74,51

 

 

 

 

4 – жұп

748,2 : 100 = 7,482

18,3487 : 0,001 = 18348,7

9,4 ∙ 0,01 = 0,0094

__4,1265_ ∙ 10 = 41,265

2. Берілген сандарды 10, 100 және 1000 есе кеміт

 

Берілгені

10

100

1000

3,161

 

 

 

1,22

 

 

 

74,51

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "5 сынып ондық бөлшекті 10, 100 көбейту, бөлу"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Музыкальный журналист

Получите профессию

Фитнес-тренер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Выбранный для просмотра документ 5 сын 28.02..pptx

Скачать материал "5 сынып ондық бөлшекті 10, 100 көбейту, бөлу"

Получите профессию

Экскурсовод (гид)

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Описание презентации по отдельным слайдам:

  • 1 слайд

  • Ондық бөлшектерді 10; 100; 1000;… және 0,1; 0,01; 0,001;… сандарына көбейту ж...

    2 слайд

    Ондық бөлшектерді 10; 100; 1000;… және 0,1; 0,01; 0,001;… сандарына көбейту және бөлу

  • Оқу мақсаты:

    3 слайд

    Оқу мақсаты:

  • Бағалау критерийі - Ондық бөлшекті 10, 100, 1000… сандарына көбейту және бөлу...

    4 слайд

    Бағалау критерийі
    - Ондық бөлшекті 10, 100, 1000… сандарына көбейту және бөлу ережесін біледі;
    - Ондық бөлшекті 0,1, 0,01, 0,001… сандарына көбейту және бөлу ережесін біледі;
    -ауызша жылдам есептей алады;
    -шамалардың бірі екіншісінің қанша бөлігін құрайтынын түсінеді

  • «Ой қозғау»

    5 слайд

    «Ой қозғау»

  • Жауабы 1 – нұсқа .
1) 1000 · 0,554 = 554
2) 930 · 0,001 = 0,930
3) 464,5 : 10...

    6 слайд

    Жауабы
    1 – нұсқа .
    1) 1000 · 0,554 = 554
    2) 930 · 0,001 = 0,930
    3) 464,5 : 10000 = 0,04645
    4) 0,7674 : 0,001 = 767,4
    5) 13,3 · 0,01 = 0,0133
    6) 0,1 · 7602 = 760,2
    2 – нұсқа .
    1) 1000 · 0,001636 = 1,636
    2) 950,1 · 0,1 = 95,01
    3) 86360 : 100 = 863,6
    4) 7,82 : 0,1 = 78,2
    5) 911,4 · 0,01 = 9,114
    6) 10 · 0,5149 = 5,149
    Бағалау
    Қызыл алма – қате жоқ;
    Сары алма – 1 – 2 қате;
    Жасыл алма – 2 қатеден жоғары

  • Жұптық  жұмыс

    7 слайд

    Жұптық жұмыс

  • 8 слайд

  • Топтық  жұмыс

    9 слайд

    Топтық жұмыс

  • Жауабы: 1 – топ:
1 тапсырма: 48 кг 2 – топ: 
1 тапсырма: 359,76 м3 – топ: 
1...

    10 слайд

    Жауабы:
    1 – топ:
    1 тапсырма: 48 кг
    2 – топ:
    1 тапсырма: 359,76 м
    3 – топ:
    1 тапсырма: 0,065 кг
    4 – топ:
    1 тапсырма: 0,12 г

  • - бөлу ережелерін қолданып, өрнектің мәнін табады есептеулер жүргізеді және ж...

    11 слайд

    - бөлу ережелерін қолданып, өрнектің мәнін табады
    есептеулер жүргізеді және жауабын анықтайды.

  • Рефлексия «Бағдаршам» Үйге: 
№ 729  № 731 ( 1 баған)

    12 слайд

    Рефлексия
    «Бағдаршам»
    Үйге:
    № 729 № 731 ( 1 баған)

Получите профессию

Бухгалтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Выбранный для просмотра документ Жеке ж9мыс, жуптык жум.docx

1 – нұсқа .

1) 1000 · 0,554;

2) 930 · 0,001;

3) 464,5 : 10000;

4) 0,7674 : 0,001;

5) 13,3 · 0,01;

6) 0,1 · 7602;

 

 2 – нұсқа .

1) 1000 · 0,001636;

2) 950,1 · 0,1;

3) 86360 : 100;

4) 7,82 : 0,1;

5) 911,4 · 0,01;

6) 10 · 0,5149;

 

1 – нұсқа .

1) 1000 · 0,554;

2) 930 · 0,001;

3) 464,5 : 10000;

4) 0,7674 : 0,001;

5) 13,3 · 0,01;

6) 0,1 · 7602;

2 – нұсқа .

1) 1000 · 0,001636;

2) 950,1 · 0,1;

3) 86360 : 100;

4) 7,82 : 0,1;

5) 911,4 · 0,01;

6) 10 · 0,5149;

 

1 – нұсқа .

1) 1000 · 0,554;

2) 930 · 0,001;

3) 464,5 : 10000;

4) 0,7674 : 0,001;

5) 13,3 · 0,01;

6) 0,1 · 7602;

 

 2 – нұсқа .

1) 1000 · 0,001636;

2) 950,1 · 0,1;

3) 86360 : 100;

4) 7,82 : 0,1;

5) 911,4 · 0,01;

6) 10 · 0,5149;


 

 

 

1 – жұп:

1. Бос орындарды толтыр

4,16 ∙ ____  = 41,6

21, 5 · ____ = 2,15

________ · 0,0001 = 8,13806

____ ∙ 100 = 730

2. Берілген сандарды 0,1; 0,01 және 0,001 – ге көбейт:

Берілгені

0,1

0,01

0,001

1,1

 

 

 

0,02

 

 

 

2,4

 

 

 

 

 

2 – жұп

0,3301 : ____ = 33,01

_____ · 10 = 0,94

0,0314 : ______ = 31,4

______ · 1000 = 16,14

2. Берілген сандарды 0,1; 0,01 және 0,001 есе кеміт:

Берілгені

0,1

0,01

0,001

1,1

 

 

 

0,02

 

 

 

2,4

 

 

 

 

 

3 – жұп

0,2134 : _____ = 2,134

0,1792 : ________ = 17920

_______  · 10000 = 19,16

_______  : 1000 = 3,5571

2. Берілген сандарды 10; 100 және 1000 – ға көбейт:

Берілгені

10

100

1000

3,161

 

 

 

1,22

 

 

 

74,51

 

 

 

 

 

4 – жұп

748,2 : _____ = 7,482

18,3487 : _____ = 18348,7

____ ∙ 0,01 = 0,0094

_______ ∙ 10 = 41,265

2. Берілген сандарды 10, 100 және 1000 есе кеміт

Берілгені

10

100

1000

3,161

 

 

 

1,22

 

 

 

74,51

 

 

 

 



 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "5 сынып ондық бөлшекті 10, 100 көбейту, бөлу"

Получите профессию

Бухгалтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Выбранный для просмотра документ Калыптастырушы багалау.docx

Қалыптастырушы бағалау

1-тапсырма

Өрнектің мәнін табыңыз:

a) 24,95 : у;  мұндағы:          у = 100;   0,1;

b) 6,92 : b; мұндағы:              b = 10; 0,01

 

Дескриптор:   Білім алушы

- айнымалының мәнін өрнекте қолданады;

- бөлу ережелерін қолданып, өрнектің мәнін табады.

 

2-тапсырма

Есепті шешіңіз:

Бумада 1000 парақ бар. Буманың қалыңдығы 20,3 см. Бір парақтың қалыңдығын есептеңіз.

 

Дескриптор: Білім алушы

-  сандық өрнекті құрастырады;

-  есептеулер жүргізеді және жауабын анықтайды

 

 

 

 

 

Қалыптастырушы бағалау

1-тапсырма

Өрнектің мәнін табыңыз:

a) 24,95 : у;  мұндағы:          у = 100;   0,1;

b) 6,92 : b; мұндағы:              b = 10; 0,01

 

Дескриптор:   Білім алушы

- айнымалының мәнін өрнекте қолданады;

- бөлу ережелерін қолданып, өрнектің мәнін табады.

 

2-тапсырма

Есепті шешіңіз:

Бумада 1000 парақ бар. Буманың қалыңдығы 20,3 см. Бір парақтың қалыңдығын есептеңіз.

 

Дескриптор: Білім алушы

-  сандық өрнекті құрастырады;

-  есептеулер жүргізеді және жауабын анықтайды

 

.

 

Қалыптастырушы бағалау

1-тапсырма

Өрнектің мәнін табыңыз:

a) 24,95 : у;  мұндағы:          у = 100;   0,1;

b) 6,92 : b; мұндағы:              b = 10; 0,01

 

Дескриптор:   Білім алушы

- айнымалының мәнін өрнекте қолданады;

- бөлу ережелерін қолданып, өрнектің мәнін табады.

 

2-тапсырма

Есепті шешіңіз:

Бумада 1000 парақ бар. Буманың қалыңдығы 20,3 см. Бір парақтың қалыңдығын есептеңіз.

 

Дескриптор: Білім алушы

-  сандық өрнекті құрастырады;

-  есептеулер жүргізеді және жауабын анықтайды

 

 

 

 

 

Қалыптастырушы бағалау

1-тапсырма

Өрнектің мәнін табыңыз:

a) 24,95 : у;  мұндағы:          у = 100;   0,1;

b) 6,92 : b; мұндағы:              b = 10; 0,01

 

Дескриптор:   Білім алушы

- айнымалының мәнін өрнекте қолданады;

- бөлу ережелерін қолданып, өрнектің мәнін табады.

 

2-тапсырма

Есепті шешіңіз:

Бумада 1000 парақ бар. Буманың қалыңдығы 20,3 см. Бір парақтың қалыңдығын есептеңіз.

 

Дескриптор: Білім алушы

-  сандық өрнекті құрастырады;

-  есептеулер жүргізеді және жауабын анықтайды

 

.

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "5 сынып ондық бөлшекті 10, 100 көбейту, бөлу"

Получите профессию

Копирайтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Выбранный для просмотра документ топтык жумыс.docx

1 – топ

1 тапсырма:    Қарабауыр торғайдан неше есе ауыр екенін тап:

 

           

 

 

 

2 тапсырма

1) 5,3 м = …     см;

2) 5,2 кг = …    г;

3) 34 м2 = …      дм2;

4) 0,18 м = …     дм;

5) 92,03 т = …   кг         теңдігі дұрыс болуы үшін көп нүктенің орнына қажетті санды қойыңдар

 

2 – топ

1 тапсырма: Түйеқұс бір сағат ішінде 3597,6 метр жүреді. Ол екінші түйеқұспен  0,1 сағатта кездеседі. Екеуінің  арақашықтығы қандай ?

 

 

 

 

2 тапсырма:

1) 5,3 м = … см;

2) 5,2 кг = … г;

3) 34 м2 = … дм2;

4) 0,18 м = … дм

5) 92,03 т = …кг     теңдігі дұрыс болуы үшін көп нүктенің орнына қажетті санды қойыңдар

 

3 – топ

1 тапсырма:   Пілдің орташа салмағы 1000 кг, ал адамның орташа салмағы 65 кг. Піл адамнан  қаншаға ауыр екенін тап.

 

 

 

 

 

2 тапсырма

1) 5,3 м = …     см;

2) 5,2 кг = …   г;

3) 34 м2 = …     дм2;

4) 0,18 м = …    дм  

5) 92,03 т = …   кг     теңдігі дұрыс болуы үшін көп нүктенің орнына қажетті санды қойыңдар

 

4 – топ

1 тапсырма:  Құмырсқа өз салмағынан 12 есе ауыр затты көтере алады. Егер құмырсқа 0,01 грамм болса, өзінен неше грамм ауыр затты көтере алады?

2 тапсырма

1) 5,3 м = …     см;

2) 5,2 кг = …   г;

3) 34 м2 = …     дм2;

4) 0,18 м = …    дм  

5) 92,03 т = …   кг     теңдігі дұрыс болуы үшін көп нүктенің орнына қажетті санды қойыңдар

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "5 сынып ондық бөлшекті 10, 100 көбейту, бөлу"

Получите профессию

HR-менеджер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Получите профессию

Фитнес-тренер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
