Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
“Step by step” технологиясының негізінде ұйымдастырылған оқу қызметін модельдеу
Жобаны дайындаған: Шошакова Г.К
2 слайд
Жас бүлдіршіндерді жасытпай оқыту, сенімсіздік комплекстерін жою;
Мектеп ішінде әміршілік пен өктемдікті қажет етпейтін құрылымды қолдау;
Баланың өзіндік “Менің” анықтауға көмектесу.
Балаларды дұрыс қарым-қатнас мәдениетіне тәрбиелеу;
Балаларды жан - жақтылыққа, кісілік парасаттылыққа, имандылыққа тәрбиелеу.
«Step by step» технологиясының мақсаты:
3 слайд
Балалардың бойына әлем және адамзат туралы дұрыс түсінікті қалыптастыру;
Балалардың қоршаған ортасына деген қызығушылығын ояту;
Балалардың адамгершілік мінез-құлықтарына баға беру мүмкіндіктерімен таныстыру.
Міндеттері:
4 слайд
STEP by STEP
технологиясы
Орталықтың басты
іс-әрекеттері
Бағдарламаның балаларға ұсынатындары
Отбасының оқу-ісіне қатысы
5 слайд
«Step by Step» технологиясы
5 орталыққа бөлінеді
Өнер орталығы
Ойын орталығы
Ғылым орталығы
Көркем әдебиет орталығы
Математика орталығы
6 слайд
Көркем әдебиет орталығы
Мақсаты:
Балалардың көркем әдебиетке деген сүйіспеншілігін дамыту. Кітапқа деген құрмет пен қызығушылығын арттыру. Оқуға дайындықтарын дамыту, елестету және зейін қою дағдыларын дамыту.Сөздік қорларын молайту.
7 слайд
Математика орталығы
Мақсаты:
Балалардың дидактикалық жаттығулар, ойындар, логикалық тапсырмалар арқылы шығармашылық пен ойлауға, кеңістікте, қағаз бетінде бағдарлай алуға, геометриалық пішіндертуралы түсініктерін қалыптастыру.
8 слайд
Ойын орталығы
Мақсаты:
Әр түрлі рольдермен танысуға мүмкіндік туғызу. Әлеуметтік қарым-қатынастарды дамыту. Қолдың ірі және майда қимылдарын жетілдіру.Өзін қоршаған ортаны жақсы түсіну және баға бере білу қабілеттерін қалыптастыру. Көзбен көріп, ажырата білу қабілеттерін дамыту
9 слайд
Ғылым орталығы
Мақсаты: Байқау және ажырату қабілеттерін дамыту. Әртүрлі эксперименттер жасау және зерттеу жұмыстарымен айналысу арқылы түсініктерін дамыту. Қоршаған ортаны қабылдап, оған деген құрмет сезімін дамыту.Өсімдіктер мен жанжануарларды күтумүмкіндігімен қамтамасыз ету. Қызығушылық пен ізденісті қалыптастыру
10 слайд
Өнер орталығы Мақсаты: Әр бағыттағы өнерді қабылдауын дамыту(мүсіндеу, сурет салу, жапсыру). Сезім мен өнерді түсінуге тәрбиелеу. Өнермен шұғылдануға қажетті құралдарға жауапкершілікпен қарауға үйрету. Ақыл-ой қабілеттерін дамыту. Майда қимыл-қозғалыстардың нақтылығын дамыту. Өзіндік шығармашылық қасиеттері арқылы (сурет салу, жапсыру, мүсіндеуді ) дамыту.
11 слайд
0-12 жасқа дейінгі балаларды тәрбиелеу мен оқытудағы демократиялық қағидаларды қолдау
Білім беру ісіне отбасын, қоғамды тарту
Орталықтың басты
іс-әрекеттері
Баланың жеке басының ерекшеліктерін еске ала отырып оқыту және тәрбие ісін ұйымдастыру, баланың табиғи қабілетін қалыптастыру мен дамыту
12 слайд
Бағдарламаның балаларға ұсынатындары
Іс- әрекеттерді таңдау мүмкіндігі
Іскер және тапқыр болу
Проблеманы қою және шеше білу
Зерттеу ісімен шұғылдану
13 слайд
14 слайд
«Step by step» технологиясының ең басты ерекшелігі:
Балабақшамен ата-ана арасындағы тығыз байланысты көздейді.
«Step by step» технологиясындағы үштік: БАЛА,АТА-АНА,ТӘРБИЕШІ.
Баланы жетілдіріп тәрбиелеу-баршаға ортақ іс.Сондықтан тәрбиешілер ата-аналарды тікелей осы іске қатыстырады.
15 слайд
Балабақшада ата-аналармен жұмысты ұйымдастырудың негізгі мақсаты:
*Ата-ананың өмірге деген көзқарасын өзгерту:
*Баланың бүгінгі жасаған қадамы ертеңгі тұлға қалыптасуына үлкен әсер ететінін көрсету.
*Ата-анамен жұмыс жасаған кезде біріктілік қағидасын басшылыққа алу.
16 слайд
Step by step» технологиясының әдіс-тәсілдері
ҰОҚ орталықтарға бөліп ұйымдастырылады.
17 слайд
Орталықтың басты іс-әрекеттері:
• 0-12 жасқа дейінгі балаларды тәрбиелеу мен оқытудағы демократиялық қағидаларды қолдау;
• Білім беру ісіне отбасын, қоғамды тарту;
• Баланың жеке басының ерекшеліктерін еске ала отырып оқыту және тәрбие ісін ұйымдастыру, баланың табиғи қабілетін ашу мен дамыту;
• Мектеп жасына дейінгі мекемелерден бастап жоғарғы мектепке дейінгі барлық деңгейдегі педагогтарды оқыту;
• Білім беретін мекемелердің барлығымен бірлесіп қызмет ету, бағдарламаларды толығымен қамтып енгізу;
• Бағдарлама бойынша жергілікті оқу орындарының іс-әрекетін ұйымдастыратын аймақтық оқыту орталықтарын құру.
18 слайд
Тәрбиелеудің үш көзі
Бала
Отбасы
Балабақша
19 слайд
Отбасы тәрбиесінің міндеттері:
1.Тілдік қатынастық дамуын қамтамасыз ету.
2 .Баланың танымдық дамуы үшін жағдайлар жасау.
3 .Балалардың басқа балалармен қарым-қатынас жасауына мүмкіндік жасау.
4.Өз-өзіне қызмет етуге және жақындарына көмектесуге үйрету.
20 слайд
Балабақша:
Балаға жан-жақты білімді, тәрбиені, ақыл-ойын дамытатын, қызығушылығын оятатын баланың екінші отбасы.
Тәрбиеші ол кім?
Жан-жақты білімді игерген,баламен қарым қатынас орната білетін, бала жанын түсінетін,адамгершілігі мол , шебер ұйымдастырушы лауазымды тұлға.
21 слайд
«Step by step» технологиясын насихаттау үшін тәрбиешіге қажетті қасиеттер:
Жылылық;
Түсінгіштік;
Сезімталдық;
Кең ойлай алу;
Баланы шабыттандыра білу;
Бала адам ретінде қадірлі болу;
Іс-әрекеттің қызықты әрі пайдалы болуы;
Шығармашылық ізденісі;
Тәрбиешінің түпкі мұраты:
Баланың рухани өсуіне, өзін-өзі тануына басшылық жасау.
Рухани өсу дегеніміз:
Кісілік қасиетін дамыту;
Шығармашылық қасиетін дамыту;
Дүние танымын кеңейту;
22 слайд
Күтілетін нәтиже
Өз елін сүйетін патриоты
Үш тұғырлы тілді
меңгерген
Өз ұлтының тарихын
Салт-дістүрін құрметтейтін
Ақыл-ойы, сана сезімі жоғары
Қазіргі заман талабына сай толерантты Қазақстанның болашақ азаматын тәрбиелеу
23 слайд
Назарларыңызға рахмет!
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
6 664 101 материал в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Шошакова Гульмира Каримовна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300 ч. — 1200 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 180 ч.
Мини-курс
3 ч.
Мини-курс
2 ч.