Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Ашық сабақ:
“Квадрат теңдеулер тарауын қайталау”
“Жезқазған қаласының білім бөлімінің №8 гимназиясы”КММ
Математика пәні мұғалімі:
Игибаева Балкия Сламовна
2 слайд
Ой шақыру тренингі
Іздену, зерттеу, жинақтау
Шешімдерді дәлелдеу, тексеру
Танымдық жаттығулар
Іскерлік, серіктестік, ынтымақтастық
Диагностикалық кезеңі
“Үйрете жүріп, үйрене біл”
Сабақтың дидактикалық кезеңдері:
3 слайд
Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеулер тарауын қайталау
Сабақтың мақсаты: 1. Білімділігі: кең ауқымды білімін қалыптастыру
2. Дамытушылығы: жан-жақты ойлауды дамыту.
3. Тәрбиелілігі: Рухани әлемін, ұжымдық сезімін ояту. Алған білімін өмірде қолдана алатын ізденгіш жеке тұлға тәрбиелеу
Сабақтың типі: Жинақтау сабағы
Сабақтың түрі: Диагностикалау сабағы
Оқыту технологиясы: Дидактикалық бірліктерді ірілендіру.
Пәнаралық байланыс: Тарих, әдебиет, геометрия пәндерімен байланыстыру
Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, тірек-сызбалар, кестелер, үлестірмелі парақшалар, диагностикалық көрсеткіштер кестесі
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру
ІІ. Дидактикалық кезеңдері: 1. Ой қозғау тренингі. 2. Іздену, зерттеу, жинақтау. 3. Танымдық, дамытушылық. 4. Іскерлік, тиімділік. 5. Зерттеушілік, ізденушілік. 6. Үйге тапсырма. 7. Бағалау, сабақты қорытындылау
4 слайд
“Жұмбақ дәрістеме-Абайдан ауысқан әдістеме”
1 . Ой қозғау тренингі
5 слайд
квадрат
Теңдеу
Дискриминант
Дәреже
Квадрат түбір
Транспортир
6 слайд
квадрат
теңдеу
дискриминант
транспортир
квадрат түбір
7 слайд
2 . Нақты жауап, тиімді әдіс, үнемді уақыт
“Білім-біліктілікке жеткізер баспалдақ, ал біліктілік сол білімді іске асыру дағдысы”
(А. Байтұрсынов)
8 слайд
9 слайд
Қандай теңдеуді квадрат теңдеу дейміз?
1
Product
Product
2
3
8
6
5
7
4
9
Квадрат теңдеудегі бірінші коэффициент а≠0 шарты не үшін қажет?
Толымсыз квадрат теңдеулерді анықтаңдар
Квадрат теңдеудің коэффициенттерін атап көрсетіңдер
Келтірілген квадрат теңдеулерді анықтаңдар
Келтірілмеген квадрат теңдеулерді анықтаңдар
Толық квадрат теңдеулерді анықтаңдар
Берілген теңдеулерді қандай әдістермен шешуге болатынын анықтаңдар, олардың ішінен ең тиімдісін көрсетіңдер
Теңдеулерді шешпей-ақ, уақытты үнемдеп, квадрат теңдеуді түбірлерін табыңдар
10 слайд
3. Танымдық, дамытушылық
“Ата-бабамыздың өмірі өткен тарих-
бүгінгінің баға жетпес байлығы”
Н.Ә.Назарбаев
11 слайд
x2-4|x|+3=0
y4-13y2+36=0
23x2+24x+1=0
Тікбұрышты үшбұрыштың катеттерінің қосындысы 14 см, ал ауданы 30 см2 болса, онда катеттерін табыңдар.
12 слайд
4. Іскерлік, тиімділік
“Оқытуда ережеден гөрі есеп тиімдірек”
(И. Ньютон)
13 слайд
Абзал
Әйгерім
Гулим
Дилара
Диас
Ақерке
Нұржан
Жантөре
Әлібек
Жұлдыз
Дана
Алмат
Диас
1; 9
-2; +2
±1; ±7
-1,5; 1
1; 11
2; 5
±1; ±2
-2; 10
1; 6
Шынар
Сагадат
Гулназ
Шахнияз
Сая
Аружан
Ақбота
Жандос
Асылзат
Сұлтан
Мәдина
Алдияр
Акку
0,6; 1
1; 4
4; 7
-0,2; 0,5
±2
-2,5; 1
±1; ±3
0,5; 4
1; 9
14 слайд
5. Зерттеушілік, ізденушілік
“Ойлану таңданудан басталады”
Нақыл сөздер
15 слайд
cos2x-6cosx-7=0
32x-8·3x-9=0
log32x-3log3x-4=0
Абай жұмбағы:
Сыңалар, ей шәкірттер, келді жерің,
Сәулең болса, бермен кел, талапты ерің.
Жан құмары дүниеде немене екен –
Соны білсең, бәрін де білгендерің
Шешуі:
Білмекке құмарлық
16 слайд
І топ. Квадрат теңдеуді шешудің графиктік әдісі
ІІ топ. Квадрат теңдеуді шешудің номограмма әдісі
ІІІ топ. Квадрат теңдеуді циркуль және сызғыш көмегімен шешу әдісі
IV топ. Квадрат теңдеуді шешудің геометриялықт әдісі
6. Үйге тапсырма
17 слайд
7. Бағалау, сабақты қорытындылау
18 слайд
19 слайд
20 слайд
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
6 664 131 материал в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Игибаева Балкия Сламовна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс повышения квалификации
36/72 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300 ч. — 1200 ч.
Мини-курс
2 ч.