Инфоурок Начальные классы Рабочие программыУрок на тему "Қамқорлық" по техн БиС

Урок на тему "Қамқорлық" по техн БиС

Скачать материал

БжС технологиясы  «Ауызша сабақ -1» картасы.

Сынып: 2 «А»

Пән: Әдебиеттік оқу

Тақырып: Әдеп 

Мұғалім:

Өткізу түрі: «Ауызша сабақ 1» картасы, БжС технологиясы,ООМ,ИТ,оқулық, дәптер.

Мақсаты: сабақта  норматив талабына сай оқушылардың оқу материалын 63 % меңгеруіндегі логикалық және сыни тұрғыдан ойлау шапшаңдығын, сөздік қорын, ақпараттық құзіреттілігін дамыту. Жетістікке жеткен адам көрсеткіші ретінде , пәнді сапалы меңгеруге қызығушылық таныту және ынталандыру.

Міндеті: технологиялық картаның регламентін орындау.

Жоспарланған нәтиже: қойылған мақсатқа жету.

1

Ұйымдастыру кезеңі мотивация

Психологиялық тренинг.

Амансыз ба, ұстазым,

Амансыз ба қонақтар.

Амансыз ба достарым ,

Баршаңызды көргеніме ризамын

Сыныпты белсендіру үшін ортаға көшбасшы шығады.

Тақтаның оң жағына 63 %  деп жазылады.

2

Оқушылардың субъектілік тәжірибесін өзектендіру

Өткен сабақ бойынша қарама-қарсы сұрақтар.

1.      Әмір өзін қалай ұстайды?

2.      Неге Әмір өзін ерке ұстайды?

3.      Үйдегілерді кіммен қорқытады?

4.      Әміржанға тимеңдер ,әлі жас қой, есі кірген соң қояды кімнің сөзі?

5.      Мектепке баратын  мезгілде ол не істейді?

6.      Төсегінен тұра алмай жатқан Әмірге әжесі не дейді? (сабаққа баратын уақыт болды. Тұра ғой)

7.      Әжесінің сөзін естіген Әмір не дейді? (басым ауырып тұр)

8.      Қорқып қалған әжесі не деді? (қатты ауырып тұр ма, жаным?)

9.      Өтірік ауырып жатқан Әмірді әжесі не істейді? (асты-үстіне түсіп бәйек болады, мектепке жібермейді)

10.  Әлима апай қайда кірді? (сыныпқа)

11.  Апай кіргенде оқушылар орындарынан қалай тұрды? (дүр ете)

12.  Кім журналды ашты (апай)

13.  Журналды ашқан апай не істеді? (балаларды түгендеді)

14.  Сыныпта әмір туралы Сәлім не деді? (ауырып жатыр)

15.  Сәлімнің ауырып жатқанын қайдан білді? (әжесінен)

16.  Мектептен шыққан Сәлім кімді көрді? (Әмір)

17.  Әмір өзеннің жағасында не істеп жүр? (атын суарып )

18.  Әй, Әмір сені әжең ауырып жатыр деген еді ғой. Бұл кімнің сөзі? (Сәлім)

19.  Әмір Сәлімге не деп жауап берді? (әжеме өтірік айтқанмын)

20.  Келесі күні Әмір мектепке келді ме? (келді)

21.  Мұғалімнің Әмірге қандай сұрақ қойды? (Кеше қайда болдың?)

22.  Әмір мұғалімге не деп жауап берді? (ауырып қалдым)

23.  Оның өтірігін мойнына салып берген кім? (СӘлім)

24.  Әмір қалай тұрып қалды? (сілейіп)

1-баға. Нәтиже бойынша + немесе  -қойылады.

Картамен жұмыс тәртібі түсіндіріледі. Алдымен сұрақ қоямыз, одан кейін ООМ орнын көрсетемін. 

1-кезең < > 63 %

 

3

Қабылдауды ұйымдастыру

1-сыни нүкте.

Жаңа тақырып  бойынша мұғалім қысқаша кіріспе жасайды.тақтаға  7 тірек сөз жазылады.

Тірек сөздердің мағынасы түсіндіріледі.

Тірек сөздер жатталып,  жабылады.Оқушылар жазып болған соң тірек сөздер ашылып, оқушылар дәптерлерімен алмасып, сөздер саны есептеледі.

1.      Зәулім

2.      Екінші

3.      Автобус

4.      Аялдама

5.      Алма

6.      Әдепті

7.      сөмке

2- белгі. Есте сақтауға берілген уақыт нормативі 

7сөз- 30сек.

Тақтаға нәтижені жазу.

2-кезең < > 63 %

4

Ұғынуды ұйымдастыру

4 минут ішінде оқушылар берілген мәтінді іштен, түсініп оқиды.

2 сынып, мәтіннің бір бет парағына берілетін уақыт  4 мин.

5

 Түсінудің бірінші тексерілуі 

Жаңа тақырып бойынша қарама-қарсы сұрақтар.

1.      Арман мен Аян қайда тұрады? (қалада)

2.      Қандай үде тұрады? 5 қабатты зәулім үйде)

3.      Арман нешінші сыныпта оқиды? (екінші)

4.      Аян нешінші сыныпта оқиды? (екінші)

5.      Екеуі қай мектепте оқиды? (бір мектепте)

6.      Олардың мектепке баратын жолдары қай жақта? (біржақта)

7.      Бүгін олар мектепке немен келді? (автобуспен)

8.      Бір аялдамадан соң кім кірді? (әжей)

9.      Әжейдің қолында несі бар? (ауыр сөмкесі)

10.  Ол сөмкесін қалай көтеріп мінді? (әзер)

11.  Аян кімнің қасына келді? (әжейдің)

12.  Қасына келіп не істеді? (әжейге орын берді)

13.  Кім қарт адамды көрмегенсіді? (Арман)

14.  Ол не істеп отырды? (теріс қарап отырды)

15.  Арман шынымен де әжейді көрмеді ме?(

16.  Автобус терезесіндегі қырауды немен шимайлап отырды? (саусағымен)

17.  Екі аялдамадан соң әжей не істеді? (Түсуге ыңғайланды)

18.  Сөмкесінен не алып берді? (екі алма)

19.  Екі алманы кімге ұсынды? (Аянға)

20.  Алманы не үшін беріпті? (әдептілігіне сүйсініп)

21.  Алма ұсынған әжей аянға қалай қарады? (күлімдей)

22.  Аян мен Арман неден түсті? (автобустан)

23.  Автобустан түсіп қайда бет алды? (мектепке)

24.  Аян алманы қалай жеді? (опыра асап)

25.  Ол төңірегіне қалай қарады? (жарқылдай, көңілді)

26.  Арман алмасын қалай жеді? (қысылып)

27.  Неге Арман алмасын қысылып жеді (өзінің қылығына ұялды)

 

 

 

3- белгі. Нәтиже бойынша барлық оқушыларға +,-қойылады.

3-кезең < > 63 %

6

Бастапқы пысықтауды ұйымдастыру

Стс

 3-сыни нүкте.

1.      Арман Мен Аян ауылды жерде тұрады (жоқ қалада тұрады)

2.      Олар қаланың ортасында жер .үйде тұрады? –

3.      Екеуі әртүрлі сыныпта оқиды-

4.      Олар бір мектепте оқиды+

5.      Мектепке баратын жолдары да бір +

6.      Кейде мектепке автобусқа отырып барады+

7.      Бүгін олар мектепке жаяу шықты-

8.      Олар автобустың артқы жағына орналасты-

9.      5 аялдамадан соң автобусқа әжей кірді-

10.  Оның қолында ауыр сөмкесі бар+

11.  Ол сөмкесін жеңіл көтеріп келеді- (әзер)

12.  Аян әжейге орын берді+

13.  Арман да қарт адамға орын ұсынды-

14.  Арман автобустың терезесіндегі қырауды саусағымен шимайлап отырды+

15.  Екі аялдамадан соң әжей автобустан түсті+

16.  Сөмкесінен төрт алма алды-

17.  Екі алманы Аянға ұсынды+

18.  Аян екі алманы да өзі алды-       досына берді

19.  Әжей алманы орын бергені үшін берді –

20.  Әжей Аянға күлімдеп қарады+

        21   Екеуі автобустан түсіп, меектепке келді+

22.Аян алманы асап, көңілді келеді+

23.Арман да көңілді алмасын жеп келеді-

24.Оқиға жаз мезгілінде болған-

25. Арман өзінің қылығына ұялды+

26.

3-белгі. Нәтиже бойынша барлық оқушыларға +,-қойылады.

4-кезең < > 63 %

7

Талдау

Уақыт

5минут

Өтілген тақырып бойынша тақырыптық сөздік қор (ТСҚ) өткізіледі. Оқушылар түсініктері қысқаша шығарма түрінде жазады.

4-сыни нүкте.

Мұғалім оқушылардың түсінбеген жерлерін анықтап түсіндіреді.

3-белгі. Нәтиже бойынша барлық оқушыларға +,-қойылады.

5-кезең < > 63 %. Сөздік қордың нормативі 31 сөз.

8

Рефлексия

Мұғалім сабаққа қысқаша талдау жасайды.

 

9

Бағалау

4,5  + «5 », 3 + «4», 2 + «3» деген баға қойылады.

Сапа нормативі :

63 % оқушы 5 ұпай алу керек.

10

Үй тапсырмасы

4 бағадан кем алған оқушыға үйге тапсырма беріледі.

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Урок на тему "Қамқорлық" по техн БиС"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Социальный педагог

Получите профессию

Секретарь-администратор

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
