Пәні : Дүниежүзі тарихы
|
|
8 -сынып
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Жапония
|
Сілтеме
|
8-сынып оқулығы
|
Жалпы
мақсаты:впваыриваи
|
ХУІІ
ғасырдағы Жапонияның саяси-экономикалық жағдайы, Токугава сегунатының
жүргізген саясаты туралы түсінік қалыптастыру
Топта жұмыс жасай отырып,
бір-біріне әлеуметтік көмектесуге бағыттау
Топтық, ұжымдық,жеке
жұмыстар арқылы өз беттерінше ізденіп,шығармашылық дағдыларын дамытып,
өзінше ойлау дағдылары дамиды. Отансүйгіштікке тәрбиелеу.
|
Күтілетін
нәтижелері:
|
Күтілетін
нәтиже:
Жапонияның ХУІІ-ХУІІІ ғ
жағдайы туралы біледі
Топта жұмыс жасау
дағдылары дамиды.
-Тақырыптың мазмұнын түсініп меңгереді.
- Шығармашылық тұрғыда жұмылу арқылы өз ойларын еркін жеткізеді,
қарсы пікір айта алады.
- Ұжымда, шағын топта, жұпта жұмыс жасай отырып, бірін-бірі
тыңдауды, сыйлауды үйренеді.
-Жаңа сабаққа белгілі бір ой қорытындыларын жасауды үйренеді
|
Сабақта
туындаған негізгі идеялар:
|
1.Оқушының
өмірдегі біліміне, білетініне сүйену.
2.Жаңа ақпаратты тапсырмалар арқылы жан-жақты беру
арқылы оқушыға ойлау дағдысын, қабілетін қалыптастыруға ықпал жасау.
|
Тапсырмалар:
|
1. Оқулық 197-205 беттер
2. Интернет желісінен мәлімет әкелу.
|
Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер:
|
СТО стр-ы, Жақсы тілек айту, «Миға шабуыл»
стр-сы .«Күн, ай, бұлт» әдісі , топтастыру, сәйкестендіру
ойлан, эссе,
|
Барысы
:
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І
Қызығушылығын ояту
2 мин
|
1.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Балалар шеңбер бойына тұрып тілек
айтады .
Түрлі түстер арқылы топқа бөлу.
|
Бір-біріне тілек айтады, топқа бөлінеді, тақырыпқа сай
1-топ
2-топ
3-топ
4-топ А
|
|
Жапония картасын, туын көрсету
|
СТО
ойланады жауап береді
топ басшысы бағалайды
|
2.
Жаңа сабақты меңгертуге даярлық
«Миға
шабуыл стр-сы»
1 мин
|
Суреттер көрсету, тақырыпты айту
Балалар, мына көріністер туралы не айтасыңдар?
Сабағымыздың тақырыбы қандай
болады деп ойлайсыңдар?
Сабақ тақырыбын жариялау
Мақсат қою.
|
Сурет бойынша сабақтың тақырыбын мақсатын табады, өз
ойларын жеткізеді
Ойланады, жазады
|
ІІ
Мағынаны тану.
2.Топтық жұмыс
«Күн, ай, бұлт» әдісі бойынша бағалайды
15 мин
Жеке жұмыс
Тақтада орындау
5 мин
|
2.Топтық жұмыс
Топқа тапсырма беру
1-топ. ХУІІғ Жапонияның экономикалық жағдай сипаттау
2-топ. Токугава сегунатының саясаты
3-топ Жапониядағы діндер
4-топ Жылдармен жұмыс
5-топ Карта бойынша тапсырма
Бағалау критерийн құру
2 өлшем
Топта талдап, әр топ қорғайды
3.Жетпей тұрған сөздер мен даталарды орнына қойып,
мәтінді толықтыр.
|
СТО, топта жұмыс жасайды, бір-біріне көмек береді, өз
беттерінше ізденеді, ойларын қорытындылайды. Топ бір-бірін бағалайды
«Күн, ай, бұлт» әдісі бойынша бағалайды
1-3 ұпай
АКТ, топ мүшелері интернеттен өздеріне
қажетті ақпаратты іздейді табады, қолданады
Қол
шапалақтау арқылы бағала
|
Жеке
картамен жұмыс
|
Карта бойыншаЖапоия туралы айту Қазақстанмен байланысы
туралы инт-н материал қарау
|
Диалог, СТО
|
Сергіту
сәті 1 мин
|
Дене қимылын жасау
|
|
Сәйкестендір.
3 мин
Жеке
тапсырма
Жұпта
бағалау.
|
Тақтада орындау
3.Сәйкестендір.Таратпа
материалдан орындау
|
АКТ
Сәйкестендіреді, ойланады
СТО, диалог
|
ІІІ
Ой толғау 3 мин
Қорытынды.
|
5.Тақта бетінде
1. Семантикалық
карта
|
Ойланады қорытындылайды
|
Рефлексия.
1 мин
Бағалау
1 мин
|
Топ басшысының бағалауы
|
Оқушылар өз ойын айтады.
Қандай көңіл күймен сабақты аяқтаймыз? Сабақ ұнады ма?
Қандай қиындықтар болды?
Бағалау, топ басшысы, өзі-өзі бағалау, мұғалімнің
бағалауы
|
Үйге
тапсырма:
1
мин
|
Тақырыпты қайталау, қосымаша мәлімет
жинақтау, кесте толтыру
|
|
|
|
|
|
|