Инфоурок Начальные классы Другие методич. материалыҚысқа мерзімді жоспар Математика "Пысықтау және қорытындылау" (4 сынып)

Қысқа мерзімді жоспар Математика "Пысықтау және қорытындылау" (4 сынып)

Скачать материал

Қысқа мерзімді жоспар

Мектеп

№219 Ы.Алтынсарин атындағы орта мектеп

Мұғалімнің аты-жөні:

Кембаева Ләззат

Күні:

 

Сынып: 4 «Е»

Қатысушылар саны: 24                           Қатыспағандар саны:

Пәні

Математика

Қай аптаның нешінші сабағы

 № 30 сабақ

Тарау немесе бөлім атауы:

Жылдамдық. Уақыт. Арақашықтық.

Ортақ тақырып: «Құндылықтар»

Сабақтың тақырыбы:

Пысықтау және қорытындылау

Оқу мақсаты:

 

 

4.5.1.2- есептерді шығару үдерісінде жылдамдық, арақашықтық шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану

4.2.1.8 - бірқалыпты түзу сызықты қозғалыстағы арақашықтық формулаларынкөрсету және қолдану(s=v∙t, t=s: v,   v=s:t)

 

 

Сабақ мақсаты:

Барлық оқушылар: есептерді      шығару          үдерісінде      жылдамдық,  арақашықтық шамаларының өзара тәуелділігін пайдалануды білетін болады.

Көптеген оқушылар: есептерді шығаруда   шамалардың: жылдамдық, уақыт, арақашықтықтың өзара тәуелділігін түсіндіре алатын болады.

Кейбір оқушылар: есептерді шығару үдерісінде жылдамдық, арақашықтық шамаларының өзара тәуелділігіне есептер құрастыра алатын болады.

Бағалау критерийі:

Есептерді     шығару    үдерісінде     жылдамдық,    арақашықтық шамаларының өзара тәуелділігін пайдалана білу, түсіндіре алу, есептер құрастыра білу

Саралап оқыту тапсырмалары

Ұжымдық жұмыс

Жаңа тақырыптың түсіндірілуі

Бірлескен жұмыс

Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету

Жеке жұмыс

Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

Сабақтың кезең

уақыт

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

10мин

Психологиялық ахуал

Өткен сабақты еске түсіру

Ой қозғау

1.Қашықтық  дегеніміз не? Оны  қалай  табамыз?  

2.Жылдамдық дегеніміз  не? Оны  қалай  табамыз?

3.Уақытты  қалай  табамыз? Жүрілген  жолға кеткен  уақыт. Тақырып, мақсаттармен таныстыру

 

 

Сұрақтарға жауап береді.

 

Сабақтың тақырып, мақсаттармен танысады.

 

ҚБ:

Жарайсың!

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

15 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15мин

Ширату тапсырмасы

1 тапсырма

Жылдамдықты көрсетілген өлшем бірлігіне өрнекте.

 

https://opiqkz.blob.core.windows.net/kitcontent/1a21dd58-666e-43e7-8d93-b0d68704dd2f/ccf63b0a-9247-4b8a-b485-a807fb26503d/69d17fbb-616b-476a-8ec7-8c109868941c_m.JPG

https://opiqkz.blob.core.windows.net/kitcontent/1a21dd58-666e-43e7-8d93-b0d68704dd2f/ec620662-638b-468b-aa06-a9022b442402/e835c899-d93b-47df-a472-ff2da6e33bc0_m.JPG

https://opiqkz.blob.core.windows.net/kitcontent/1a21dd58-666e-43e7-8d93-b0d68704dd2f/3b8f2820-9e7f-498f-baf5-3e5edc910b12/f2abd5d0-e03a-4621-b47f-2fb3e0c37038_m.JPG

https://opiqkz.blob.core.windows.net/kitcontent/1a21dd58-666e-43e7-8d93-b0d68704dd2f/609e8810-b471-4351-9666-64aaa4360758/35b3ab4e-cbdd-4c06-bfe2-aa7aaaf1eb27_m.JPG

24 км/сағ =         м/мин

120 м/мин =        м/сек

600 м/мин =      км/сағ

42 000 м/сағ =   м/мин

Жауапты тексеру

24км/сағ=24000м/ мин           120км/сағ= 120000м/мин

120м/мин=2м/сек                    42000м/сағ= 700м/мин

Дескриптор:

Жылдамдықты өлшем бірлігіне өрнектей алады

Шамаларды біледі

2-тапсырма  Есептерді шығар

А. V=65м/мин                                     ә. S= 920м

    t=5мин                                                 t=10мин.

    S=?                                                      V=?

65м/мин*5мин=315м                              920м: 10мин=92м/мин

Ж: S=315метр.                                       Ж: V=92м/мин

Дескриптор:

Есептердің мазмұнын түсінеді

Қозғалыс есептерін шығарады

3-тапсырма  Үлгі:

Х-56*2=850                                             х+89*3=748

Х-112=850                                                х+267=748

Х=850-56                                                  х=748-267

Х=906  (дұрыс емес)                                х=481

Дескриптор:

Теңдеулерді шешеді

Дұрыс емес теңдеуді табады

4 тапсырма

Кесте бойынша есеп құрастыр және шығар.

https://opiqkz.blob.core.windows.net/kitcontent/1a21dd58-666e-43e7-8d93-b0d68704dd2f/54e48679-cc21-4959-b731-c67612c81520/98cddd7c-4b45-442c-828e-80543653d4aa_m.jpg

Жауабы:

1) Автобустың жүрген арақашықтығы:   .

2) Автокөліктің жылдамдығы:   .

3) Экскаватордың жүріп өткен уақты:   

Дескрипторы:

 Алған білімдерін қорытындылайды.

Математиканы  күнделікті өмірде қолдана алады

5-тапсырма

60090-2514=57576                          8025*5=40125                26164/4=6541                                 47001*9=423009              

144004-14404=129600                  118279/7=16897

201096+64814=265910                 202457*3=607371            194121/9=21569

Дескриптор:

Өрнектерді есептейді

Есептеуді біледі

7-тапсырма Шығармашылық жұмыс

Жылдамдық

Уақыт

Арақашықтық

100м/мин

2000м:100м/мин=20мин

2км=2000м

Дескриптор:

Кестені  сызады, толтырады

Шамаларды есептей алады

9-тапсырма

Жауабы: Кішіде- сол қалтасында 1 асық,оң қалтада 3 асық сонда 4 асыұ бар. Үлкен балада—өзінде 10 болған, 4 асықты ұтты. Ортаншыда—10асық болған 2 асық ұтты. Кішісі 4+2 асық ұтқызған.

Дескриптор:

Есептің шешуін табады

Тез ойланып жауап айта алады

 

 

 

 

Өлшем бірлігіне өрнектейді

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Есепті формула арқылы шығарады

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теңдеулерді шешеді

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кестемен жұмыс жасайды

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

өрнектерді шығарады

 

 

 

 

 

 

 

 

Кестені толтыру

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ҚБ:

Мықты оқушысың!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

тексеру үшін амалдарды таңдайды

 

 тексеруді орындауды біледі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ҚБ:

Тамаша жұмыс!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кесте

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кесте

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кесте

 

 

 

 

Оқулық

 

 

 

 

 

Кері байланыс

 Сабақтың соңы 5мин

 

 6 тапсырмаӨзіндік жұмыс етіп беру

Есепте. Мүмкін болатын жерлерде жауаптарын ірірек өлшем бірлігімен жаз.

21 мм ∙ 100 = 2100 мм = 21см            88 000 г : 100 = 880г

9 см ∙ 1 000 = 9000мм =9 м                 9 200 күн : 100  = 92күн

8 м ∙ 1 000 = 8000мм =8 км                12 600 см : 100 =126 см

23 г ∙ 10 000 =230000 г =230 кг        65 000 кг : 100 =650 кг

12 мин ∙ 100 = 1200мин =20 сағ        303 000 м : 1 000 = 303м

Тақырыпты меңгергенін анықтау

Өз бетінше орындайды

ҚБ: От шашу арқылы бағалау

 

Оқулық

Кері байланыс

 

Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда)

«Бас бармақ» кері байланыс.

Сабақтан алған әсерлерін «Басбармақ» әдісі арқылы білдіреді.

 

Мадақтау

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Қысқа мерзімді жоспар Математика "Пысықтау және қорытындылау" (4 сынып)"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Директор десткого сада

Получите профессию

Бухгалтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
