Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
№51 М.Қаратаев атындағы орта мектебі.
Блум таксономиясының
Мақсаттық жүйесі.
Т.Нақыпов
Оқыту -екі есе оқу
2 слайд
Креативность
Елдер
3 слайд
К... төмен болу себептері.
Мектептегі білім беру бала шығармашылығын дамытуға бағытталмауы.
Мұғалімдердің немесе мектептің шығармашылық ойлауды
дамытуға арналған бағдарламаларының болмауы.
Шығармашылықпен ойлау.
Таңдау жасай білу
Өзін-өзі тәрбиелеу н/е дамыту
Өз пікірін ашық айта білу және қорғау.
4 слайд
Мұғалімге не кедергі?
Базистік жоспардың ықпалынан шыға алмау.
Министерства бекіткен жалпы білім стандартын
орындай алмай қаламын ба деген қорқыныш.
Қосымша білім беру формальді сипат алады.
5 слайд
Не істесек болады?
Өзіне сенімділік,
Өз орнын тану,
Идеалар мен образдар табуға
қызығу.
Өзін-өзі дамыту
Өзіндік ізденіс,
Ортаны (табиғат)шығармашылық
көзқараспен тану т.б.
Мұғалім алдына осындай
мақсаттар қоя білгенде ғана,
Өзінің кәсби шеберлігін,
өзін-өзі дамыта алады.
6 слайд
Бала шығармашылығын дамытуда
қолдау мен үйлесімділікке жету үшін
мұғалімнің қарым-қатынас түрі.
Мадақтау- баланың өзіндік іс әрекеті мен ойлары қоршаған
ортаға зиян келтірмейтін жағдайдайдың бәрінде.
Кедергі жасамау – баланың бір нәрсені жасаймын,
істеймін деген өзіндік әрекетіне.
Сыйлау – оқушының көзқарасы “ақымақтық” н/е
“дұрыс емес”болса да, оны өзінің “дұрыс”
жауабымен басып тастамау.
Ұсыну- сабақ барысында оқушыларға еркін тақырып,сурет,
қимыл-қозғалысты ,шығармашылыққа мүмкіндік беретін
Бала шығармашылығын бағаламаушылық- бала ісінің
кейбір моменттерін талқылау,басқа балалармен салыстырмау, өткен ісімен
салыстыру.
7 слайд
Баланың ісіндегі кемшіліктерді,қалыптан тыс сөздері мен қимылдарын,
образдарын – күлкі қылмау,сынамау- бұл
оны ренжітіп, қателесуден қорқытып,алдағы тәжірибеге тырысқан
ынта әрекетін,өзіндік ізденісін басып тастауы мүмкін.
Оқушыға өзінің бағдарламасын,ойын,идеясын т.б - Таңбау
Балалармен бірге- ойнау,жасау. Оқушы ретінде.
Чувства меры- әртүрлі қызықты тапсырмалар беру. Оның ішінде
психофизикалық сергітулер, ерекше гимнастикалар,жануарлар қимылын
имитациялау т.б. Бұл арқылы біржақтылықтан, шаршау мен артық күш
түсіруден құтылуға болады.
Преймущественно положительный
эмоциональный тон- өзінде және балада- бодрость,
еркін бағытталу, өз күшіне сенім,мүмкіндік.
Шығармашыл ойындар.
Т.б
8 слайд
9 слайд
Блум таксономиясының мақсаттық
жүйелеріне түсіндірме.
10 слайд
11 слайд
12 слайд
13 слайд
14 слайд
15 слайд
Түсіну
Қолдану
Білу
Анализ
Синтез
Бағалау
Мәліметтер жиынтығы.
1.Сипатталатын ұғымдар
2. Түсіндіретін заңдар
3. Негіздейтін ережелер.
Икемдік дағдылар
1.Ақыл ой
2.Оқу.
3.Арнайы
Шығармашылық белгілер.
Түрлендіру
Құрастыру
Болжам жасау.
Дүние-таным,мінез-құлық.
1.Нақты баға
2.Мәнді ой
3.Берік сенім
4.Оң көзқарас.
М
А
З
М
Ұ
Н
Б.БЛУМ.
16 слайд
Қызғушылық деңгейі,мақсат,икем-дағды және білім сапасы
арасындағы байланыс.
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
6 672 267 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Накипов Талгат Абилкайрович. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
144 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч.
Мини-курс
2 ч.
Мини-курс
10 ч.
Мини-курс
3 ч.