|
Күні |
Сынып 5 А |
Пән Қазақ әдебиеті |
Сабақ тақырыбы: А.Байтұрсынұлы. «Егіннің бастары» |
||||||
|
Мақсаты: |
1) А.Байтұрсынұлының өлеңін оқыта отырып, ақынның сыншылдығын таныту, дәлелдеу; Өлеңнің мазмұнын меңгерте отырып, идеясын ашу. 2) Әр оқушының ой - қиялына ерік бере отырып, өзінше ой түюге баулу, шығармашылыққа, мәнерлеп оқуға дағдыландыру, ойлау әрекеттерін қозғалысқа түсіру, ойлау дағдыларын дамыту. 3)Автор көтерген идея арқылы жас ұрпақты қайырымдылыққа, жанашырлыққа, мейірімділікке тәрбиелеу, жаман әдеттен жирендіру. |
||||||||
|
Сабақ түрі: |
Тақырыпты өздігінен меңгерту сабағы. |
||||||||
|
Әдістері: |
Жеке, топтық, жұптық жұмыс, жоғары деңгейлі сұрақтар, деңгейлік тапсырмалар. |
||||||||
|
Қажетті қосымша құралдар: |
Слайд-презентация, топ идеясын қорғауға қолданылатын құралдар (түрлі түсті маркерлер, «А-3» қағаздары, скотч, қайшы т.б.) |
||||||||
|
Күтілетін нәтиже: |
Сөздерді қолданылуына байланысты ажырата алады. Жалпылама лексика туралы мағлұмат алады. Іс-тәжірибе жүзінде ажырата алады. |
||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
1. Амандасу. 2. Топқа суреттер арқылы бөлу. |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
||||||
|
Оқушылармен амандасады. |
Оқушылар бір-біріне тілектер айтады, сәттілік тілейді |
||||||||
|
ІІ Жаңа тақырыпқа шығу |
Слайд-презентация көрсету. «Ахмет Байтұрсынұлы» |
Слайд көрсету |
Оқығандары, түсінгендері бойынша қысқаша тұжырым жасайды. |
||||||
|
ІІІ Тақырыпты меңгерту кезеңі.
|
«Егіннің бастарын» оқыту |
Оқушыны қадағалайды,бағыттайды |
Аулаған балықтарында берілген тапсырманы орындайды. Тақырыптарды байланыстыра отырып қайталайды. |
||||||
|
Сергіту сәті
|
«Биші сутышқан» клипі
|
Оқушылармен бірге орындайды. |
Клипке қарап, дене қимылдарын жасайды |
||||||
|
Қолдану
|
Дискуссиялық карта
(Тәкаппар бидайға мінездеме) |
|
Дәптерде дискуссиялық картаны толтырады |
||||||
|
Ү Бекіту кезеңі |
«Тәкаппарлық деген не?» тақырыбында ойтолғау жазу. |
Жауаптарын тыңдайды, бағыт береді. |
Бағалатады |
||||||
|
ҮІ Сабақ бойынша қорытынды рефлексия: |
1.Не үйрендім? 2.Не білдім? 3.Нені түсіну қиын болы? 4. Нені қайталауым керек? |
Жауаптарын тыңдайды |
Рефлексия жасайды |
||||||
|
ҮІІ бағалау |
Оқушылардың өзара бағалауы. |
Оқушыларды тыңдайды |
Өзін,жұбын, тобын бағалайды |
||||||
|
ҮІІІ Үй тапсырмасы: |
1. Қорытынды рефлексия бойынша тақырыптың қиын тиген тұсын қайталаңдар. 2.Егіннің бастарын жаттап келу. Суретін салу. |
Түсіндіреді |
Күнделікке жазады |
||||||
|
ІХ Мұғалімнің Бағалауы.
|
|
Журналға, күнделікке баға қояды |
|
||||||
Күні
Сынып 5 А
Пән Қазақ әдебиеті
Сабақ тақырыбы: А.Байтұрсынұлы. «Егіннің бастары»
Мақсаты:
1) А.Байтұрсынұлының өлеңін оқыта отырып, ақынның сыншылдығын таныту, дәлелдеу; Өлеңнің мазмұнын меңгерте отырып, идеясын ашу.
2) Әр оқушының ой - қиялына ерік бере отырып, өзінше ой түюге баулу, шығармашылыққа, мәнерлеп оқуға дағдыландыру, ойлау әрекеттерін қозғалысқа түсіру, ойлау дағдыларын дамыту.
3)Автор көтерген идея арқылы жас ұрпақты қайырымдылыққа, жанашырлыққа, мейірімділікке тәрбиелеу, жаман әдеттен жирендіру.
Сабақ түрі:
Тақырыпты өздігінен меңгерту сабағы.
Әдістері:
Жеке, топтық, жұптық жұмыс, жоғары деңгейлі сұрақтар, деңгейлік тапсырмалар.
Қажетті қосымша құралдар:
Слайд-презентация, топ идеясын қорғауға қолданылатын құралдар (түрлі түсті маркерлер, «А-3» қағаздары, скотч, қайшы т.б.)
Күтілетін нәтиже:
Сөздерді қолданылуына байланысты ажырата алады. Жалпылама лексика туралы мағлұмат алады. Іс-тәжірибе жүзінде ажырата алады.
Профессия: Овощевод
Профессия: Учитель английского языка
Профессия: Преподаватель немецкого языка
Профессия: Учитель французского языка
В каталоге 6 688 курсов по разным направлениям
Учебник: «Английский язык. Второй иностранный», Афанасьева О.В., Михеева И.В.
Тема: Unit 2. Meet My Family