Инфоурок Классному руководителю Другие методич. материалыЫ.Алтынсаринға арналған ашық сабақ

Ы.Алтынсаринға арналған ашық сабақ

Скачать материал

Сабақтың тақырыбы:

Ыбырай Алтынсарин . Қазақ хрестоматиясы (2 сағаты)

 

      Модуль:

СТО, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,

Оқыту мен оқуда АКТ құралдарын пайдалану

 

Сабақтың мақсаты:

 

 

Ақынның жазушылық қырына тоқталып,әңгімелерін талдау, білімділік танымын,тілдік қорын, ізденісін арттыру.

 

Табыс критерийлері:

 

 

Өздіктерінен ой түюге, шығармашылық ізденуге,тез шешім қабылдауға үйренеді.Тақырыпты барлық қырынан меңгереді.

 

Технология,әдіс, стратегиялар:

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

 Уақыты

Дыбыстар сөйлейді әдісі

Критерий арқылы бағалау

 

 

 

 

 

Джегсо- мазайка әдісі

Өзара бағалау

 

 

 

 

 

 

 

Алдарына А4 форматтағы ақ парақ беріледі.

 

 

 

 

 

 

 

Оқушыларды сабақ басталғаннан кейін осы әдіс бойынша бөлемін. Яғни, 4 адамнан 4 топ құрып, топ мүшелеріне 4 ке дейінгі бірдей сандарды белгілеп, Қазақ хрестоматиясына енген шығармаларды 4 топқа бөліп, тапсырма беремін.сұрақ қоямын . Әр топқа 8 шағын  әңгімеден  беремін

 

Ыбырай Алтынсариннің әр әрпіне оқушылар ақын туралы сөз жазып , соңында   сөйлем етіп біріктіреді.

Өздерінің ұтымды сөздерден түйінді,тақырыпқа қатысы бар сөйлем жазған оқушылар бағаланады.

 

Оқушылар топқа бөлінеді. Алдарындағы тапсырманы орындайды. Мазмұнымен танысады Бірдей сандар бірігіп, оқығандарын талдайды, қорытындылайды. қайтадан топқа келіп түсіндіреді.

Бірдей сандар бірігіп тапсырмаларды талқылайды, бірінің жауабын бірі түсінген, түсінбегені арқылы сабақты бағалайды

 

Ақ бет, қалам

 

 

 

 

 

 

 

Шығармалар енгізілген ақ беттер,

 

 

5 минут

 

 

 

 

 

 

 

20 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Танымдық кесте әдісі

Өзара бағалау

 

 

 

 

 

 

 

Жуан-жіңішке сұрақтар әдісі

Өзін- өзі бағалау

 

 

 

 

Рафт әдісі

Формативті бағалау

 

 

 

Бағалау

Интерактивті тақтаға танымдық кестені шығарып қоямын. 4 топқа тапсырма.

Ыбырай шығармашылығын 1-еңбек, 2-өнер, 3-тәрбие, 4-топ сол шығармадағы кейіпкерлерге өз бағаларын беру

 

 

Оқушыларға жіңішке жуан сұрақтар қоямын.

 

 

 

 

 

Оқушылардан Ыбырай Алтынсарин туралы не білгілерің келеді деп сұраймын .

 

 

 

Смайликтер арқылы бағаладым.

 

Жаңа оқыған шығармаларын осы кестеге орналастырады. Кейіпкер-Ыбырай Алтынсарин.  Кестені толтырады.

Кестедегі ақпараттарды алмасу арқылы бірін-бірі бағалайды.

 

 

Оқушылар жіңішке сұраққа білгенінше жауап береді, кітаптан көмек алуға да болады, ал жуан сұрақтарға өз ойларын ортаға салу арқылы жауап береді.

 

 

Оқушылар кейіпкер туралы білген баяндама, өмірбаян немес хаттарын жолдайды. Жазған жұмыстары арқылы формативті бағалау жүргізіледі,

 

Оқушылар өздерінің көңіл күйлеріне қарай смайликтерді таңдады.

 

Дәптер, қалам, интерактивті тақта

 

 

 

 

 

 

 

кітап

 

 

 

 

 

 

дәптер, қалам

 

 

 

 

журнал, қалам

6-7 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

5 минут

 

 

 

 

 

 

5 минут

 

 

 

 

3 минут

 

 

 

 

 

 

Сабақтың тақырыбы:

Ыбырай Алтынсарин  өмірі мен шығармашылығы       (2 сағ)

 

      Модуль:

СТО, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,

Оқыту мен оқуда АКТ құралдарын пайдалану

 

Сабақтың мақсаты:

 

Ақын өмірі туралы жан-жақты мәлімет беру, тілін,елін, жерін сүюге баулу,  өздіктерінен ой түюге баулу

 

Табыс критерийлері:

 

Ақын өмірі туралы мол мағлұмат алды, АКТ құралымен, кестемен жұмыс жасауды үйренді, ақпарат алмасып,бірін-бірі

толықтырды.

 

Технология,әдіс, стратегиялар:

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

 Уақыты

Топтастыру әдісі

 

 

Топтық жұмыс

 

 

 

 

 

Түртіп алу немесе  insert әдісі

 

 

 

 

Оқушылардан мұғалім Ыбырай туралы топтастыруды сұрайды.

 

Оқушыларды стикерлер арқылы топқа бөлемін.Бөлінген топтарға ақын өмірі мен шығармашылығы туралы оқуды тапсырамын,

 

 

+,-,˅,? Кестенің толтыру үлгісін  интерактивті тақтаға салып қоямын, Оқушылардан мұғалім Ыбырай туралы топтастыруды сұрайды.

 

 

 Оқушылар кезекпен тақтаға шығып, топтастырады

 

 

Оқушылар стикерлердің түсі арқылы топқа бөлінеді.Берілген тапсырманы орындайды.Ақынның өмірі мен шығармашылы туралы мазмұнды оқиды.

 

Оқушылар кестені толтырады. Толтырып болғасын топпен кезектесіп оқиды. Бір-бірімен ақпарат алмасады.

Тақта, бор

 

 

Кітап

 

 

 

 

 

Кітап,қалам ,сызғыш, дәптер

  2 минут

 

 

5 минут

 

 

 

 

 

30 минут

Сәйкестік тесттер әдісі

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау

Топтасқан 3 топқа үш түрлі сәйкестік тесттерін алып келемін де, флипчартқа саламын.

1- топқа ақын өміріне байл. жылдар мен болған оқиғаларды; 2-топқа өлеңдерін сәйкестендіру ; 3 -топқа  әңгімелерін сәйкест.

 

Оқушылар смайлктар таратамын. Сабақтан алған  әсерлерін смайлктар арқылы жеткізіп, сабақты түсінген, түсінбегенін таңдайды.

 

Оқушылар сабақ барысында оқыған түйгендерін осы тесттерді толтыру арқылы сабақты қорытындылайды.

 

 

 

 

 

Оқушылар өздерін бағалайды.

 

АКТ құралы, интерактивті тақта, флипчарт,актив қалам

 

 

 

 

 

 

Журнал, қалам

 

5 -6 минут

 

 

 

 

 

 

 

2 минут

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Ы.Алтынсаринға арналған ашық сабақ"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Логопед

Получите профессию

Менеджер по туризму

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
