Бекітемін:
|
|
Күні:
|
|
Пәні:
|
Қазақстан тарихы. 11 «Б»
сынып.
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Исатай
Тайманұлы мен Махамбет Өтемісұлы бастаған көтеріліс (1836-1838)
|
Сілтеме:
|
Қазақстан тарихы. 11
сынып. (Т.С.Садықов, Ә.Т.Төлеубаев, Ғ.Халидуллин, Б.Сәрсекеев).
|
Оқыту
мақсаты:
|
Оқушылардың ақпараттар
мазмұнын талдау арқылы деректерді нақты және сындарлы меңгеруіне қол жеткізу.
|
Оқу мақсаты:
Оқушылардың
|
Оқу мен оқыту әрекеттері
арқылы оқушылардың әлеуметтік, эмоциялық, танымдық кедергілерін төмендету.
|
Күтілетін нәтиже:
|
Барлық оқушылар: Оқытудың әрбір сатысында
алға ілгерілеудің болуын қамтамасыз ету.
|
Әдіс-тәсілдер
мен стратегиялар:
|
Талдау жасау, бақылау, «Блум»
таксономиясы, ОүБ-1,5-5,3,9, «Бағдаршам», кері байланыс.Кіші жоба қорғау.
|
Негізгі
идея:
|
Ынтымақтастықты орнату.
Зерттеушілік әңгіме. Сыни ойлау дағдысын дамыту. Өзін-өзі реттеу.
|
Тапсырма
көздері:
|
Мәтінді оқу, талдау.
Топтық әңгіме. Сұрақтарға жауап беру.
|
Сабақтың
көрнекілігі:
|
Интерактивті тақта,
слайд, бақылау парақшалары, «Блум» таксономиясының карточкалары, тарихи
карта.
|
Кіріспе.
Мотивациялық
кезең.
2
мин.
|
Мұғалімнің іс-әрекеті:
|
Оқушының іс-әрекеті:
|
-
Сынып оқушыларына
жағымды ахуал туғызу;
-
Назарларын сабаққа
аудара отырып, қызығушылықтарын арттыру;
-
Сандарды таңдау арқылы
үш топқа бөлу: 1,2,3
|
Бирдей санды таңдаған
оқушылар 3 топқа бірігеді.
|
Тұсаукесер.
5
мин
|
«Ыстық орындық » әдісімен үйге берілген тапсырманы
қорытындылау.
1.
2.
3.
|
Мұғалім кез-келген оқушыны
ыстық орындыққа отырғызып,оқушылар сұрақ қояды,жауап береді.
ОүБ- «Бағдаршам» арқылы
өз-өздерін бағалау;
|
Негізгі
бөлім.
Жаңа
сабақ.
Жеке,
топтық жұмыс.
27
мин.
|
«Фишбон» әдісі
Мәтінді оқуға ұсыну. Жеке
жұмыс. 10 мин
Топпен жұмыс. Жобаны
қорғау.12 мин
1-топ: Көтерілістің
алғышарттары мен себептері
2-топ:. Көтерілістің
басталуы
3-топ: Жеңілу себебі
Бағалау критерийлері. 5
мин
Топтық бағалау Екі жұлдыз бір ұсыныс.
|
Мәтінді оқиды, көргенін
және естігенін парақ бетіне түсіреді.
«Екі жұлдыз бір ұсыныс»
арқылы бағалау
|
Жеке жұмыс.
9 мин.
|
«Жасырын сөзді тап»
Мұғалім стикерге бір сөз жазып береді.
Жайықпен Еділ, Юсупов, Тастөбе, Баймағамбет, Орынбор
,Геке
|
Оқушылар бір-біріне
жасырын сөзді балама сөздермен жеткізу арқылы шешуін табады.
«Смайлик» арқылы бағалау
|
Кері байланыс.
3 мин
|
1.
Мен бүгін өте жақсы
түсіндім...
2.
Бұл сабақта мен үшін не
қиын болды?
3.
Маған қатты әсер еткен
стратегия...
|
Әрбір жеке оқушы берілген
парақшаны толтырып береді. ОҮБ
|
Үйге тапсырма:
|
Кітаппен жұмыс.
§ 8-9 тақырыбын оқу.
|
Ғаламтормен іздену
жұмысы.
|