Инфоурок Начальные классы КонспектыКонспект по дүниетану "Өсімдіктер тобы.Өсімдіктер мүшелері"

Конспект по дүниетану "Өсімдіктер тобы.Өсімдіктер мүшелері"

Скачать материал

  Күні: 20.02  .2015жыл.                                                                                                                                 Мұғалім:    Кубенова Г.Ж.

Пәні дүниетану.

Тақырыбы: Өсімдіктер тобы.Өсімдіктер мүшелері.

Сыныбы:1 « Б  »

Мақсаты:   Өсімдік тобы туралы түсінік беру.

 -өсімдік мүшелерімен таныстыру.білім-білік дағдыларын қалыптастыру.

-оларға орынсыз зиян келтірмеу және көбейюіне ықпалдарын тигізуге баулу,қорғауға алу керектігін ұғындыру.

-топта  жұмыс жасауға қалыптасу;  

Қолданылатын модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,  сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқытудағы басқару және көшбасшылық АҚТ.

Сабақ кезеңдері

Уақыты

 

 

Жоспар мазмұны

 

 

Мұғалімнің іс-әрекеті

 

 

Оқушылардың іс-әрекеті

 

 

Бағалау

Ресурстар: осы іс-әрекет үшін маған қандай құралдар қажет?

I Кіріспе

2 мин

 

 

 

 

 

 

 

  2 мин

 

 

 

 

Кіріспе

Психологиялық ахуал.

Мақсаты: Сыныпта жағымды психологиялық ахуал тудыру арқылы балаларды бүгінгі сабаққа даярлау.

 

 

Топқа бөлу

Мақсаты: оқушыларды топпен жұмыс жасауға бағыттау

«Топ ұстанымы»

Мақсаты: Топта бірлесіп жұмыс жасау дағдысын қалыптастыру

Оқушылармен сәлемдесу

Көңіл-күйлерін сұрау;

 

Мақсатымыз-білім алу

Міндетіміз-еңбектену.

Еңбектену арқылы

«5-ке»қолды жеткізу!

 

 

 

Ынтымақтастық атмосфераны орнату

 

Мұғаліммен амандасады,  көңіл-күйлерімен бөліседі

Өз ұсыныстарын білдіреді.

 

 

 

 

 

Топ ережесі: Бір-бірінің пікіріне сыйластықпен қарайды.

-көмектесу,ақылдасу,қолдау;

-басқаның пікірін сыйлау;

-уақытқа бағыну, регламент сақтау;

-тапсырмаларды тиянақты орындау;

 

 

 

 

Ынталандыру (жақсы,  өте жақсы, жарайсыңдар

 

 

 

 

 

Ынталандыру (жақсы,  өте жақсы, жарайсыңдар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау парағы

Фишкалар.

II.Тұсау   кесер

7 мин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Өткен сабақты бекіту.

Үй тапсырмасын тексеру

Мақсаты: Дұрыс сұрақ қою және сол сұраққа нақты жауап беру.

 

 

 

 

Сұрақ –жауап:

«Мен саған сен маған» ойыны

Бір-біріне түстер,сандар арқылы сұрақтар қою.

1) табиғаттың жанды денелерін ата?

2) Қандай табиғат құбылыстарын білесің?

3) Көкжиек тұстарын ата?.

4) Көкөністерді атап шық?

5)Аю немен қоректенеді.?

6)Жыл құстарын ата?.

7) Сен қандай балықтарды білесің?.

Оқушылардың жауаптары:

нақты,толық.

 

 

Ойларын жүйелі түрде жеткізе біледі. Тақырыптан ауытқымайды.

 

 

 

 

Оқушылар ойланып, ойын жинақтап жауап береді.

 

 

 

Ынталандыру (жақсы жарайсыңдар

 

 

 

 

 

 

Сұрақ қою (БЖӘ)

Түсінік

Қабылдау

 

Түрлі-түсті жолақ

 

 

III Негізгі

   Бөлім

15 мин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 мин.

Жаңа сабақ.

 

 

Жаңа тақырыпқа бағыттау.

Ой қозғау.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Шығармашылық тапсырма

 

 

 

 

 Өрнектерді шығару арқылы сабақтың тақырыбын табу.

Жаңа сабақты түсіндіру, оқушыларды әңгімеге тарту,өз жерінде қандай өсімдіктер өседі екенін анықтау,қандай жеміс ағаштарын біледі екенін сұрау.

1 топ:  өсімдіктер табиғаттың жанды дене екенін дәлелдеу.

2 топ: өсімдіктердің пайдасы.

3 топ: өсімдіктердің өсуіне не керек?

4 топ өсімдік мүшелерін дұрыс орналастыру.

 

 

 

 

 

 

 

Жұппен жұмыс.

  «Жапырақ»  сөзіне   «Бес жолды өлең» құрастыр.

 

Тірек сөздерді пайдаланып өлең құрастыр:

Өсімдіктер...........,

Сусыз...........

Содықтан да............,

Суарамын..........

                                 

Оқушылар сыни тұрғыдан ойлайды, топ мүшелерімен пікір-алмасады, шапшаңдық қабілеттері байқалады.

 

Жаңа ақпарат алады.

 

 

Әр топ күнделікті өмірде байкағанын бір бірімен ақылдаса отырып, постер жасайды.Әр топтан бір оқушы шығып постерді қорғайды.

 

 

 

Оқушылардың

жылдамдақтары мен тез ойлау қабілеттері байқалады.

 

Оқушылар топпен жұмыс жасай отырып, берілген тапсырманы тез жылдам орындайды. Бір-бірімен пікір алмасады.

 

Әр жұп ақылдасу арқылы берілген тапсырманы орындайды

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ынталандыру (жақсы жарайсыңдар

 

 

 

 

Интерактивтік тақтамен  жұмыс.

 

 

 

 

 

 

 

Ватман, түрлі түсті фломастерлер

 

 

 

2 мин

 

Сергіту сәті

 

 

 

Оқушылар қозғалысқа түсу арқылы бойларын сергітеді, көңіл күйлерін көтереді.

 

 

Интерактивтік тақта.

5мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мин

  Ойын « не артық?

(Құзыреттілікке бағытталған тапсырмалар)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ойын « не бірінші?

(Құзыреттілікке бағытталған ойындар).

Топптық жұмыс.

1топ Жүзім,құлпынай,алмұрт,таңқу-

рай.

2 топ Картоп,сәбіз,өрік,орамжапырақ.

3 топ Күн, тау, жануарлар,

тас ,саз.

4 топ Құстар, қанқыз,шырыш,

ара,бақа.

 

 

1 топ Ұн, бидай,нан,диірмен.

2 топ Күл, жылу,көмір,пеш.

3 топ Жыл, күн,апта,ай.

4 топ Қаймақ,сүт,май,сиыр.

Артық сөзді табу және неге артық екенін анықтау,түсіндіру.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қайсысы бірінші және неге ол бірінші?.

Дәлелдеу,өмірмен байланыстыру

 

 

Жарайсыңдар!

 

 

 

          

А-3 парағы, қалам

IV Қорытынды бөлім

 

4 мин

 

Рефлексия

 Бағалау

 

 

Үйге тапсырма беру.

 

-Бүгінгі сабақта не білдің,не ұнады?( Тілші сұхбат алу)

 

Топтар мен топ басшысын бағалау

 

Үй тапсырмасы түсіндіріледі.

Өз жұмыстарына талдау жасайды.

 

Топтың әр мүшесі рефлексия жасайды

Топ басшылары бағалайды

Ынталандыру (жақсы жарайсыңдар

 

 

 

 

 

      

 бағалау парақшасы

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Конспект по дүниетану "Өсімдіктер тобы.Өсімдіктер мүшелері""

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Интернет-маркетолог

Получите профессию

Секретарь-администратор

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
