Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Математика / Конспекты / Конспект уроку "Ділення звичайних дробів".математика 6клас
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Математика

Конспект уроку "Ділення звичайних дробів".математика 6клас

библиотека
материалов

hello_html_6caeb130.gifТема. Ділення звичайних дробів.

Мета: Домогтися засвоєння правила ділення звичайних дробів; формувати вміння виконувати ділення звичайних дробів ; розвивати культуру математичного мовлення й записів; виховувати працьовитість , скрупульозність, інтерес до вивчення математики, почуття відповідальності за результати своїх знань.

Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.

Обладнання: підручник, ПК, мультимедійний проектор, роздаткові матеріали.

Структура уроку:

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. 

ІV. Первинне засвоєння нових знань

V. Закріплення матеріалу.

VI. Підведення підсумків уроку.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь.

  • Перевірка домашнього завдання.

Давайте згадаємо умови успішної роботи кожного учня на уроці.

  • Бути уважним, самостійним, здогадливим.

  • Не залишати питання без відповіді.

  • На виконання кожного завдання затратити мінімум часу і максимум зусилля.

  • Не підглядати, не викрикувати.

Почнемо перевірку теоретичного матеріалу з кросворду. Перед вами на столі картки з кросвордом та завданням до нього. Працюючи в парах розгадайте цей кросворд.

Гра “Кросворд” (записаний на слайді) робота в парах

Запитання до кросворду

  1. Числа, зображені двома натуральними числами, відокремле-ними горизонтальною рискою.

  2. Число, записане над рискою дробу.

  3. Що означає риска дробу?

  4. Як називається дріб, чисельник якого більший за знаменник?

  5. Числа, які складаються з цілої і дробової частини?

  6. Ділення чисельника і знаменника дробу на їх спільний дільник.

  7. Властивість дробу, яка дозволяє множити або ділити чисельник і знаменник на одне й те ж саме число.

  8. Чому дорівнює добуток hello_html_m1d4fc936.gif • 10 ?

  9. Числа виду hello_html_m272941e0.gif і hello_html_m3268d851.gif .
















4


 9


 5




 

 7

 

 


 

 3

 

 

 6

 

 1

2 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 



 

 

 

 



 



 

 

 




 



 

 




 



 


 




 




 



( Через 2хв вчитель починає запитувати в учнів відповіді на питання, учні відповідають по черзі, за порядком піднятої руки, відповіді з’являються на слайді презентації.) Яке ключове слово ми отримали ? Чи знаєте ви , хто такий Ломоносов? Це відомий російський вчений , який жив у 18 столітті. Михайло Васильович Ломоносов говорив так : «Математику тому вчити треба,що вона розум у порядок приводить».

  • Усне опитування:

То ж продовжимо приводити свій мозок до порядку і виконаємо усно такі вправи.( завдання записані на проекторі)

  1. Перетворіть у неправильний дріб числа: 2 hello_html_6eec8aff.gif ;  1hello_html_7f8f9891.gif; 3hello_html_6a1c94eb.gif ; 3; 12.

  2. Які числа називаються взаємно оберненими?

  3. Яке число не має оберненого до себе?

4Назвіть число, обернене до:  hello_html_3b7b3c70.gif ; 3; 3hello_html_7f8f9891.gif ; 0,7; а; hello_html_m651e9556.gif ; 1.

5) Як знайти невідомий множник ?

Добре , діти , молодці!

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. 
А зараз давайте пригадаємо , що ми вже вміємо робити із звичайними дробами? (скорочувать , порівнювать, зводить до спільного знаменника, додавати і віднімати). Будь-ласка пропоную виконати такі вправи (завдання на проекторі)

  1. Виконайте множення: а) 3· hello_html_6a1c94eb.gif ; б) hello_html_3b7b3c70.gif · 5; в) 2hello_html_7f8f9891.gif · 3.

  2. Як розв’язати рівняння: а) 0,5·х=1 ; б) hello_html_3b7b3c70.gif·х= hello_html_36b5a9e0.gif ?;

Чи з усіма завданнями справилися? ( Так, крім останнього.)

Чому? (Ми не знаємо ,як ділити звичайні дроби)

Ми змогли дати відповідь на питання «чого ми не знаємо». Сьогодні на уроці ми дізнаємося ,відкриємо нове для нас знання , як ділити звичайні дроби. Тема нашого уроку «Ділення десяткових дробів».І наше завдання на урок не просто ознайомитись з правилом ділення дробів ,а й навчитися застосовувати його на практиці.

Тож відкриваємо зошити, записуємо число , класна робота, тему уроку «Ділення звичайних дробів».

Інтерактивна вправа. «Мозковий штурм».

Розв’яжемо спочатку це рівняння використовуючи правило , як знайти невідомий множник. (розв’язок на дошці)

hello_html_3b7b3c70.gif·х= hello_html_36b5a9e0.gif

Х= hello_html_36b5a9e0.gif:hello_html_3b7b3c70.gif ;

А тепер розвяжемо рівняння використовуючи тільки дію множення: hello_html_3b7b3c70.gif·х= hello_html_36b5a9e0.gif

(Учитель пропонує учням висловити свої ідеї, коментарі, шляхи розв’язку.

На яке число треба помножити обидві частини рівняння , щоб множник біля х дорівнював одиниці? (на 5 ). Яким числом є 5 для множника hello_html_3b7b3c70.gif ? (оберненим.).

Маємо:( на проекторі з’являється наступний слайд)

hello_html_3b7b3c70.gif· 5·х= hello_html_36b5a9e0.gif·5

hello_html_3b7b3c70.gif·hello_html_2e444710.gif·х= hello_html_36b5a9e0.gif·hello_html_2e444710.gif ;

Х= hello_html_36b5a9e0.gif·hello_html_2e444710.gif

Х= hello_html_36b5a9e0.gif·hello_html_2e444710.gif



Х= hello_html_36b5a9e0.gif:hello_html_3b7b3c70.gif



Маємо

Який можна звідси зробити висновок?

hello_html_36b5a9e0.gif:hello_html_3b7b3c70.gif = hello_html_36b5a9e0.gif·hello_html_2e444710.gif . Спробуємо разом сформулювати правило ділення звичайних дробів. ( вивести правило на слайд)

Історична довідка.Колись дія ділення вважалася надзвичайно важкою. В середні віки людям, які вміли добре виконувати ділення, присуджували вчені ступені. В XVІІ ст. ірландського ченця Беда, прозваного Високоповажним, вважали найосвіченішою людиною тому, що він умів майстерно виконувати діленняому приписують слова: «Хто вміє ділити, тому жодна справа не здаватиметься важкою». Michael Stifel.jpeg

Правило ділення на дріб почали застосовувати спочатку китайські, а пізніше й індійські математики VІІ – IX ст.. Щоб поділити дроби, спочатку зводили їх до спільного знаменника, після чого чисельник діленого ділили на чисельник дільника. У 1544 німецький математик Міхаель Штіфель сформулював правило ділення на дріб як множення на обернений дріб.

IV. Первинне засвоєння нових знань.

hello_html_m651e9556.gif : hello_html_6c64b5b8.gif = hello_html_m651e9556.gif hello_html_m6daf4b8.gif



Відкрийте підручники на сторінці 112, запишіть правило



Далі записуємо приклад (вчитель виконує запис на дошці) hello_html_36b5a9e0.gif:hello_html_3b7b3c70.gif = hello_html_36b5a9e0.gif·hello_html_2e444710.gif =4.

Вправа № 442 . Хто бажає до дошки? (коментований розв’язок біля дошки)

?? Валеологічна пауза. 
Ми добре з вами справилися з вправою там де треба було ділити дріб на дріб.Діти , а ні в кого не виникає питання «Що робити , якщо ділене і дільник мішані числа або натуральні?» (приклади на проекторі)

2hello_html_7f8f9891.gif : 3hello_html_42b18ad1.gif ; 2 : 3hello_html_42b18ad1.gif ; 2hello_html_7f8f9891.gif : 3 ?

Розглянемо приклади на слайді:

hello_html_27e3966.gifhello_html_27e3966.gif

Отже : треба представити мішані числа у вигляді неправильних дробів.

hello_html_5acd43bd.gifhello_html_5acd43bd.gif

Отже : Треба представити натуральне число у вигляді неправильного дробу із знаменником 1.

Пропоную вам виконати приклади № 444(2,6)Варіант 1, №444(3,8)Варіант 2 самостійно за поданим зразком.(2хв). Справились ?! Тому, хто першим підняв руки з кожного варіанта пропоную записати розв’язки на дошці. (Оглядаю роботи кожного в зошиті). Хто правильно виконав завдання зробіть помітку олівцем на полях.

Інтерактивна технологія «Знайди помилку» (слайд)

(учні шукають помилку і коментують її)

А зараз перевіримо ,хто з вас найуважніший. Діти , увага на слайд!Один учень в кожному з цих прикладів опустив помилку. Допоможіть йому-знайдіть помилки. (завдання на слайді)

hello_html_m752924d5.gif

V. Закріплення матеріалу.

Молодці!.Дякую за відповіді. Приємно, що ви сьогодні уважні на уроці. Ми продовжуємо працювати з № 444(1,4,5,7) . Самостійно уже можуть працювати ….. для вас завдання на картках №2 (3-6) по варіантах.

Щоб перевірити на якому рівні ви засвоїли матеріал пропоную пройти тестування на комп’ютері .

Самостійна робота (5-7хв) з використанням ПК.

VI.Підсумок уроку. Що ж підведемо підсумок уроку. Діти по черзі оголосіть, які оцінки за тест ви отримали, врахуємо ваші усні відповіді і виставимо відповіді) . Хто працював самостійно, здайте зошити,матимете змогу отримати ще по одній оцінки.

Оскільки сьогодні урок вивчення нової теми ми зробимо таке виключення: хто задоволений своєю оцінкою в кінці уроку подасть щоденники. Сподіваюся, що сьогодні ви всі запам’ятали , як поділити звичайні дроби. Як поділити дроби ??Правильно. Діти ,знання з математики можна порівняти з великим ланцюгом, кожна ланка якого є знання якоїсь теми. І якщо ви не засвоїли якусь тему, то ланцюг знань розірветься. Діти, давайте зараз візьмемося за руки і утворимо символічний ланцюг знань і перерахуємо основні знання, які ми отримали вивчивши тему «Звичайні дроби». (Учні беруть один одного за руки, утворюючи символічний ланцюжок, і перераховують основні знання з теми).
Зараз сідайте на місце, відкриємо щоденники і запишемо домашнє завдання. (коротко проналізувать завдання). Обов’язково перевірте чи записав домашнє ваш сусід.

VII. Домашнє завдання. § 14 №443 ,№445(2,4,6,8) №456*(3)

Великий російський письменник Л.М.Толстой вважав, що людину можна оцінити дробом, знаменник якого є те, що вона думає про себе сама, а чисельник – те, що про неї думають інші. Я бажаю всім , щоб чисельник у вашому житті залишався більшим.

Дякую за роботу. Урок закінчено . До побачення.








7



Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 17.03.2016
Раздел Математика
Подраздел Конспекты
Просмотров606
Номер материала ДВ-533668
Получить свидетельство о публикации