Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Математика / Конспекты / Көпмүшелерді көбейткіштерге жіктеу. Ашық сабақ (7 сынып)
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Математика

Көпмүшелерді көбейткіштерге жіктеу. Ашық сабақ (7 сынып)

библиотека
материалов

Сембаева Г.А.

hello_html_3c4cba8.gifhello_html_m2c2b719e.gifСыныбы: ______

Пәні: Алгебра.

Сабақтың тақырыбы: Көпмүшелерді көбейткіштерге жіктеу арқылы есептер шығару.

Сабақтың мақсаты:


1.Білімділігі:Көпмүшені көбейткіштерге жіктей білу;

2.Дамытушылығы: Көпмүшені көбейткіштерге жіктеуде ортақ көбейткіштерді жақша сыртына шығару, топтау тәсілдерін тиімді пайдалана білу дағдыларын қалыптастыру;

3. Тәрбиелігі: Оқушыларды математикалық сауаттылыққа және алған білімдерін пәнаралық байланыста пайдалана білуге тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Білім мен дағдыны пысықтау, есептер шығару.

Әдіс-тәсілі: Топтық жұмыс, «Шаттық шеңбері», «Мозайка»,«Түртіп алу» (постермен жұмыс).


Сабақ барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі: (2 минут)

Оқушылармен амандасу, түгендеу. «Шаттық шеңбері» сергіту сәтінде жақсы тілектер айту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру. (Шаттық шеңберін құруда оқушылар бір-біріне жылы лебіздер айтады, сыныпта жаксы психологиялық ахуал орнайды).

2.Топқа бөлу(3 минут): (Мозайка )

Әр түрлі түрлі-түсті қағаздар арқылы топқа бөлу. Әр топқа мынандай тапсырмалар беріледі. 1топ:Үшбұрыш

2 топ: Тіктөртбұрыш


3.Қайталау-оқу анасы (7 минут):

(слайд арқылы оқушыларға сұрақтар қоямын)

1)Бірмүшелер,ұқсас бірмүшелер,бірмүшенің дәрежесі.(жауабы: Санды және әріпті көбейткіштер мен олардың дәрежелерінің көбейтіндісі бірмүше деп аталады.Әріптері ортақ бөлігі бар және бір-бірінен айырмашылығы тек қана коэффициентінде болатын бірмүшелер ұқсас бірмүшелер д.а.Айнымалылардың барлық дәреже көрсеткіштерінің қосындысы бірмүшенің дәрежесі д.а.

2)Бірмүшелерді көбейту.(жауабы: Көбейтудің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттері мен дәреженің қасиеттерін қолданамыз.

3)Көпмүшелер,екімүше,үшмүше.(жауабы: бірнеше бірмүшелердің алгебралық қосындысын көпмүше д.а.Екі бірмүшеден тұратын көпмүшені екімүше, үш бірмүшеден тұратын көпмүшені үшмүше д.а.

4)Көпмүшенің дәрежесі.(жауабы: Стандарт түрдегі көпмүшенің құрамына кіретін бірмүшелердің дәрежелерінің ең үлкенін көпмүшенің дәрежесі д.а.

5)Көпмүшелерге амалдар қолдану.(қоу,азайту,көбейту және бөлу амалын қолданса болады)

6)Көпмүшелерді көбейткіштерге жіктеу.(3 тәсіл қолданылады: ортақ көбейткішті жақшаның сыртына шығару,топтау тәсілі және қосымша мүшелер енгізу тәсілдері)

(Екі топтың басшылары карточка таңдап өз топтарына көбейткіштерге жіктеу тәсілдерінің біреуін таңдап алады. «Топтау» және «Ортақ көбейткішті жақшаның сыртына шығару»)


4.Біліміңді сынап көр(3минут) ( әр топқа жеке есептер беріліп, тапсырмалардың жауаптарын интерактивті тақтаға жазып,тексереді.).

Өрнекті ықшамдаңдар:(слайд арқылы дұрыс жауаптарын тексереді)

1 топ 2 топ

(x-2)(x+3)= hello_html_m1d8b517e.gif

Шешімі: х2+х-6 hello_html_337d1637.gif


5.Білгенге маржан( теңдеуді шешу)(3минут).

1 топ. Жақшаны ашып, ықшамдау

арқылы шығарыңдар:

(2-х)(3-х)=(х+2)(х-5)


1-топ: х=8

2-топ: х=-0,8 (дұрыс шешімдері)


6. «Кім жылдам»тест тапсырмалары.(5минут)

(слайдтан оқушылар тест тапсырмаларын орындап дұрыс жауабын, дәптер алмасып жұмыстарын тексереді)


1)Көбейтуді орындаңдар:

hello_html_440d7f3d.gif

а)hello_html_71613ad4.gif

б)hello_html_m5bf0b4ad.gif

в)hello_html_m25d307cc.gif

г)hello_html_m41065eb7.gif

2)Көпмүше түріне келтіріңдер:

hello_html_4f6cd2cd.gif

а)hello_html_6ac48f2c.gif

б)hello_html_m14dc961e.gif

в)hello_html_6d1e8774.gif

г)hello_html_6346905d.gif

3)Өрнекті көпмүше түрінде жазыңдар:

hello_html_m2f415f31.gif

а)hello_html_m40808a7d.gif

б)hello_html_m406a91ae.gif

в)hello_html_m1f21af33.gif

г)hello_html_18728a8d.gif

4) Өрнектің мәнін табыңдар:

hello_html_6678420.gif

а)-30

б)-28

в)-32

г)-26

Дұрыс жауаптары: 1) а; 2)г; 3)а; 4) б.


7. Жауаптарын сәйкестендір(5минут):

1)уа+ув+5а+5в=(а+в)(у+5)

2)hello_html_m586482ab.gif

3)hello_html_m3ec0a1e8.gif

4)ab-2a-2b+4=(b-2)(a-2)


8.Өзіндік жұмыс(7 минут):

Ортақ көбейткішті жақшаның сыртына шығарыңдар:

1)20n+5k=5(4n+k)

2)39x-3y=3(13x-y)

3)18a+6b-12c=6(3a+b-2c)

4)33p+22-11n=11(3p+2-n)


9.Оқулықпен жұмыс:

133(1-5)

134(1-4)


10.Қорытынды.Рефлексия(2минут):

Мен қайталау арқылы..... нені еске түсірдім?

Өзіңді қай жауабың үшін мақтай аласың?

Қай жауабыңа қанағаттанбадың?

Не үшін?


11. Үйге тапсырма: №

Бағалау(3минут):

Әр топ бір-бірін түрлі түсті жетондар бойынша бағалайды.








































































































http://cs408818.vk.me/v408818185/7b08/MiCQUDJTR5Q.jpghttp://img-fotki.yandex.ru/get/3908/zyb6666.b/0_21b9a_e5df4bdb_L














http://dating.vx3.ru/media/SMils.jpeg

http://cs11261.vk.me/u161945432/152864176/x_4e236e59.jpg



http://img2.1001golos.ru/ratings/852000/851627/pic4.jpg



http://festival.1september.ru/articles/624994/Image150.gif































Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 27.01.2016
Раздел Математика
Подраздел Конспекты
Просмотров548
Номер материала ДВ-383909
Получить свидетельство о публикации